Tervenda end värvliliste kangastega

7 kommentaari
Tervenda end värvliliste kangastega

Värvidega tervendamise üks klassikalisi vorme seisneb suurte värviliste lõdvalt kootud siidiste, puuvillaste või villaste kangaste kasutamises, millega keha kaetakse, kuni aura on vastava värvi endasse imenud.

Värvidega tervendamise üks klassikalisi vorme seisneb suurte värviliste lõdvalt kootud siidiste, puuvillaste või villaste kangaste kasutamises, millega keha kaetakse, kuni aura on vastava värvi endasse imenud.

Sellisel moel värvidega töötamisel on tähtis kasutada looduslikke kiude. Tehiskiudkangaid, nagu polüestri ja puuvillase segud ning nailon, on saadaval kõikvõimalikes värvitoonides, kuid need ei lase nahal hingata ega vahenda värvide energiat samal moel kui looduslikud materjalid.

Kanga valimine

Sa võid osta sellise tervendamise jaoks erilise värvilise siidkanga või juhuslikult sobivad kangatükid. Kangas peab olema piisavalt pikk, et ulatuda kaelast varvasteni.

Pea meeles, millised värvid sul juba olemas on, ning hoolitse, et valik oleks võimalikult lai. Tähtis on tasakaalustada valitud värvi täiendvärviga. Parim oleks osta korraga nii soovitud värvi kangas kui ka selle täiendvärviga kangas, et sul oleksid kindlasti mõlemad olemas.

Värvi valimine 

Kui oled valmis end värvidega tervendama, vali kangavärv vastavalt oma hetkevajadusele. Hoolitse, et sul oleks olemas ka täiendvärv.

Kanga puhastamine

Värvilistesse kangastesse imendub sinu aurast palju energiat, mistõttu peaksid neid  pärast kasutamist puhastama. Kui nende pesemine on ebapraktiline, võid viia need välja ja mitu korda kloppida. Riputa kangad pesunöörile tuulduma.

Tervendamine värvidega

Vali aeg, kui saad täielikult lõõgastuda ja kanga värvi energiat endasse võtta. Selle harjumuse puhul peaksid eelistama kunstlikule valgusele loomulikku, sooritades seda päikesevalguses kas toas või õues.

Soovi korral võid harjutust teha ihualasti. Kui tahad kanda aluspesu, peaks see olema puuvillane valge pesu, et kolmandad värvid ei hakkaks ravi segama. Võid kanda ka valget puuvillast hommikumantlit. Et sul tuleb jälgida aega, hoia stopper või kell käepärast.

1. Heida lamedale mugavale pinnale, näiteks voodile, mille oled linaga katnud. Kata end valitud värvi kangaga. Sea taimer 20 minutile. Kanga all lamades keskendu valitud värvi energia endassevõtmisele.

2. Pärast 20 minuti möödumist eemalda kangas ja asenda see täiendvärvi kangaga. Sea taimer uuesti 20 minutile ning keskendu taas värvienergia endasse võtmisele.

3. Kui aeg on täis, anna endale paar minutit täielikult oma kehasse naasmiseks. Sule oma tšakrad ja maanda end tavapärasel moel. Seejärel siruta käsi ja jalgu ning tõuse aeglaselt üles.

Punane – aktiviseerib, elustab, päästab valla energia ja protsessid, mis on meis sügaval peidus, võimendab meeli. Punane õhutab tegudele, peegeldab elujõudu, soove ja kirgi, rõõmsat aktiivsust, võitlusvalmidust ja eneseusaldust

Kollane – stimuleerib, avab, laiendab energiat, taastab nõrku protsesse, tugevdab närve. Eksperimentide põhjal ei mõjuta kollane valguskiirgus oluliselt vererõhku, küll aga mõjub virgutavalt liigutuste aktiivsusele. Emotsionaalsel tasandil on kollane hea värv meeleolu tõstmiseks ja depressiooni võitmiseks. 

Sinine –  rahustab, jahutab, vähendab hüperaktiivsust, põletikulisust, loob selgust.Tumesinine viitab ka kohanemisele olemasolevate võimalustega, valmisolekule anda ja loobuda, tagasihoidlikkusele. Sinine kui tundlikkuse ja kõikemõistvuse värvus tähistab ühteaegu nostalgilist leppimist olemasolevaga ja andumist kui ka võimalust olla samaaegselt eemal ja ära.

Roheline – tasakaalustab, võrdsustab, rahustab, lõõgastab. Hoiab füüsilise ja vaimse energia tasakaalus. Vabastab valulikud protsessid. On looduse, haljuse värvus, mis “laeb” ja aitab ennast leida. Roheline leiab tasakaalu ja loob harmooniat: linnaväsimust läheme välja puhkama ja energiavaru taastama ikka maale.

Oranž –  taastab. Toimib õrnemalt kui punane. Loob energiat samm-sammult. Lisaks stimuleeerib ja kannustab, kütkestab ja soojendab oma paistega. Oranz sümboliseerib ülevoolavat ja puhast rõõmu, aga ka julgust, võimsust, luksust, uhkust ja karjerismi.

Lilla – inspireerib, rahustab närve, vähendab valu. Toetab vaimseid protsesse. Töötleb energiat kõrgemal tasandil.

 

 

 

Allikas: L.. V. Bonds “Värviteraapia”; hariduskeskus.ee

 

 

Triin Tisler