Frederico: Mida ma arvan seksist …

Frederico: Mida ma arvan seksist …

Mis asi on seks? Olen kindel, et see teema ei vaja pikka sissejuhatust. Seksist räägitakse päevast päeva ja see teema ei ammendu kunagi. Kes on sellest vaimustuses, kes jälle vastupidi ei soovi midagi kuulda, sest see ajab iiveldama ja tekitab negatiivseid emotsioone ja tundeid.

Mis asi on seks? Olen kindel, et see teema ei vaja pikka sissejuhatust. Seksist räägitakse päevast päeva ja see teema ei ammendu kunagi. Kes on sellest vaimustuses, kes jälle vastupidi ei soovi midagi kuulda, sest see ajab iiveldama ja tekitab negatiivseid emotsioone ja tundeid.

Tahan rääkida teile oma kogemustest läbi mehe silmade ja avaldada oma mõtteid selles küsimuses, kuid palun ärge võtke sellest tuld, kui ma kohati liiga avameelne olen, sest selle loo eesmärk on pigem positiivne ja lahendusi otsiv.

Eelmisel nädalal Buduaaris Madam M poolt algatatud seksiteema tekitas minus positiivseid tundeid, kuid lugedes kommentaare, jäin ma mõttesse, kui palju tegelikult on õnnetuid inimesi, kes pole oma seksuaaleluga rahul. Protsentuaalselt pooled avaldatud arvamustest kubisesid tülgastusest seksi ja oma mehe vastu. Kas tõesti on normaalne leppida olukorraga, et sa elad mehega neli aastat koos, teil on ühine laps ja kõik tundub suurepärane, välja arvatud asjaolu, et mees sebib kõrvalt naisi ja nimetab seda MÄNGUKS ja rutiini peletamiseks. Naine aktsepteerib vaikimisi tekkinud olukorda ja lepib mehe käitumismalli, sest tal pole kuhugi väikse lapsega minna.

Miks tekivad säärased olukorrad, kus mees paneb kõrvalt või on seksi suhtes apaatne ja otsib ettekäändeid, et seda rituaali vältida?

Oma kogemustele tuginedes või öelda, et hea intiimelu alus on positiivne atmosfäär kodus, kus ei ole skandaale, tülisid ega pidevat vingumist, et midagi on valesti. Ma ei suuda taluda olukorda, kus ma tulen koju varem kui minu naine, valmistan midagi õhtuks ja kõik tundub perfektne, kuid naine seda ei näe ja hakkab rääkima, et midagi on valesti. Ma ei pea silmas, et toit on kehv või midagi taolist, pigem seda, et ikka leitakse midagi, millega ei olda rahul, olgu see siis seotud laste, eluaseme või kehva aastaajaga.
Loomulikult ei ole kõik naised natuurilt ohkijad ja kaeblejad, kuid palun, osake näha oma meestes midagi positiivset ja neid tunnustada, et nad oleks stimuleeritud pakkuma teile parimat.

Negatiivsus igapäevases suhtes taunib minu seksuaalkäitumist ja mul kohe kuidagi ei teki seda soovi, et ma tahaks seksi saada minimaalselt seitse korda nädalas. Tuginedes jälle oma kogemustele, julgen väita, et kui ei ole stressi ja vastastikust ajukeppi, on seksuaalses kontekstis kõik suurepärane ja me naudime iga vahekorda. Kuid on ka erandeid, näiteks minu ühe eksi näol, kes harrastas sõna otseses mõttes sado-masostiili: enne on suur action suure skandaali näol ja siis tuline seks peale …
Alati kui ma seda talle mainisin, ütles ta mulle, et tema lihtsalt on selline ja ma pean sellega leppima, sest see on tal loomuses. Õnneks väga tihti tal need tujud peale ei tulnud.

Mul on paar lemmikfraasi mida ma naistele olen alati öelnud :

„Ei maksa rääkida kõike, mis sülg suhu toob.”

„Üheksa korda mõtle, üks kord ütle.”

Keegi ei taha haiget saada, kuid tihtipeale on võimalik sõnadega rohkem liiga teha kui füüsiliselt. Miks ma seda toonitan, on tõdemus, et tihtipeale me loobime sõnu à la  mees ütleb naisele l…s ja naine vastu midagi enamat, ja tulemus on see, et see tekitab negatiivsust ja nullib harmoonia. Tulemuseks on olematu seks, kellel kord kuus, kellel kord kvartalis jne …

Mulle seks meeldib. Ma võtan seda kui rituaali ja igapäevast vajadust. Ma saan aru, et tihti naine või mees ei tunne end hästi ja ei soovi seksida, kuid see ei saa muutuda regulaarseks, et mõeldakse välja mis iganes põhjusi, et mitte seksida. Kui suhe ei toimi, siis seksi ärajäämine on esimene indikaator probleemidest, millega peaks tegelema.
Oma suhetes olen kogenud erinevaid situatsioone ja ma julgen välja öelda, et kõigile probleemidele leiab lahenduse, tuleb lihtsalt olla avameelne ja nendest rääkida. Hea värskenduse toob soojamareis ja mänguasjad, mis on mõeldud suurtele ;).

Olen kuulnud, et üks paar kasutas seksisoovi edastamiseks oma partnerile märkide keelt, mis põhimõtteliselt on hea lahendus jätmaks ära liigseid sõnu à la , et kas sa tahad … Kaminasimsil olid mängukujukesed ja mängumajake, milles oli voodi, ja seksi soovides pani naine või mees kujukese voodisse, andmaks paarilisele märku, et temal on see soov olemas ;). Pole ise sellist mängu mänginud, kuid omajagu elevust see võiks tekitada küll.

Pean tunnistama, et ka mina olen kaks korda elus kasutanud prostituute olles tööreisil Brasiilias. Minu reisiseltskond oli minust vanem ja paratamatult, tahtsin ma seda või ei tahtnud, käisime seltskonnaga erinevates klubides lõbutsemas. Ütleme siis nii, et ma läksin selle propagandaga kaasa ja ma ei kahetsenud seda elukogemust peale mida tegin oma mõttemaailmas palju järeldusi. Mida see kogemus mulle andis? Esiteks ma sain teada, et oma naine on ikka kõige parem, teiseks ma kindlasti ei kasuta prostituute edaspidi, sest enesetunne ja süümekad olid liiga hullud.

Ma ei tea, kas see prostituudijutt siia nüüd sobis, kuid see kogemus kulus mulle ära ja ma avastasin, et ma hakkasin oma naist peale seda veelgi enam armastama. Pean ebanormaalseks armukese pidamist, sest see oleks enda naise suhtes alandav ja varem või hiljem meie kooselu katkeks.

Olen kuulnud naiste mõtteid, et mingu see mees pigem litsidesse ja tehku mis tahku, kuid armukesi ja armuromaane ei luba. Ehk see võimalus annab siis mehele natuke hingamisruumi ja adrenaliini igapäevarutiini.

Oma esimesele ja kõige pikemale suhtele tõmbasin just sellel põhjusel joone alla, et seks ei olnud enam see, sest olime moraalselt üksteisele haiget teinud. Me oleks võinud koos vegeteerida, kuid seks ilma tunnete ja armastuseta on minu jaoks TABU ja tänase seisuga ma arvan, et nii mina kui ka tema ei kahetse seda otsust.

Parem kiire lõpp, kui lõputu õudus.

 

Frederico
frederico@buduaar.ee