1 ASI, MIDA ALATI ENNE JUUSTE pesemist tegema peab

1 ASI, MIDA ALATI ENNE JUUSTE pesemist tegema peab

Pole naist, kes ei tahaks endale kauneid ja terveid kiharaid, mis on tõeliselt säravad ning siidised, ent paraku ei ole kõiki looduse poolt õnnistatud täiuslike juustega. Siiski tuleb tõdeda, et oma juuste tervise nimel on võimalik ka ise üsnagi palju ära teha ning sellest, kuidas sa oma juukseid hooldad, sõltub tegelikult isegi rohkem kui sa arvatagi oskad.

Pole naist, kes ei tahaks endale kauneid ja terveid kiharaid, mis on tõeliselt säravad ning siidised, ent paraku ei ole kõiki looduse poolt täiuslike juustega õnnistatud. Siiski tuleb tõdeda, et oma juuste tervise nimel on võimalik ka ise üsnagi palju ära teha ning sellest, kuidas sa oma juukseid hooldad, sõltub tegelikult isegi rohkem, kui sa arvatagi oskad.

Kui sa soovid, et sinu juuksed oleksid terved ning katkeksid vähem, siis alati enne, kui sa juukseid pesema hakkad, kammi need ettevaatlikult, ent samas väga hoolsalt läbi – alusta juuksejuurest ning liigu juukseotsteni välja. Kui juuksed on enne pesemist läbi kammitud, on neid lihtsam pesta ning pusasid tekib vähem.

Üks asi, mida kindlasti teha ei tohiks, on märgade juuste kammimine ning iseenesest võiks ka föönitamisega piiri pidada, sest kuum õhk kuivatab juukseid ning juukseotsad lähevad kiiremini katki.

Šampooni pähe pannes pea aga meeles seda, et piisab pisikesest metspähklisuurusest pallikesest – rohkem šampooni juuksed ühel pesemiskorral ei vaja ning liigne šampooni kasutamine on samuti kahjulik. Nimelt kuivatab see peanahka ning eemaldab juuksejuurtelt loomuliku rasu, mis juukseid kaitseb.

Allikas: cosmopolitan