1 LEVINUD ILUHARJUMUS, mis võib näonaha alatiseks rikkuda

1 LEVINUD ILUHARJUMUS, mis võib näonaha alatiseks rikkuda

Näonahk vajab erilist hoolitsust ja tähelepanu ning selleks, et jume oleks kaunis ja särav, tuleb lisaks näohooldustele pöörata tähelepanu ka oma toitumisele ning muidugi tarbida piisavalt palju puhast vett. Kuid on ka teine äärmus – kui näonahka liiga palju kreemitada, õlitada ja muul moel turgutada, võib tulemuseks olla ärritunud nahk.

Näonahk vajab erilist hoolitsust ja tähelepanu ning selleks, et jume oleks kaunis ja särav, tuleb lisaks näohooldusele pöörata tähelepanu ka oma toitumisele ning muidugi tarbida piisavalt palju puhast vett. Kuid on ka teine äärmus – kui näonahka liiga palju kreemitada, õlitada ja muul moel turgutada, võib tulemuseks olla ärritunud nahk.

Nahk näo- ja kaelapiirkonnas on õrn ning seetõttu tuleb seda ka teadlikult hooldada ning vajadusel vahetada kreemi või muuta menüüd. Näiteks suhkrurohked toidud ning alkohol võivad nahka kuivatada ning kortsude teket kiirendada. 

Kui aga rääkida iluharjumustest, siis ka selles valdkonnas leidub teatud nüansse, millesse tasub ettevaatlikkusega suhtuda ning pidada kinni reeglist “vähem on rohkem”. Nimelt on mitmete uuringute tulemusena selgunud, et näonaha liigne koorimine võib kokkuvõttes muuta naha veelgi tundlikumaks ning välistele ärritajatele kergemini vastuvõtlikuks. Paraku ei ole paljud sellest teadlikud ning arvatakse, et nahka regulaarselt koorides püsib see nooruslikum ja säravam.

Liigne naha koorimine võib näonaha alatiseks rikkuda ning sellesse tuleks ettevaatlikult suhtuda. Enne, kui poest uue kooriva toote ostad, lase oma nahka analüüsida ning pea nõu spetsialistiga – just nagu enne vitamiinide võtmist tasuks järele uurida, milliseid vitamiine organism tegelikult üldse vajab.

Lisaks tasub meeles pidada, et iga naise näonahk on erinev ning toode, mis ühele sobib, võib teisel lausa põletikku põhjustada.

Allikas: redbookmag