185 KAHJULIKKU KOSMEETIKATOODET, mida eirata

185 KAHJULIKKU KOSMEETIKATOODET, mida eirata

Prantsuse tarbijate grupp hoiatab  mürkaineid sisaldavate kosmeetikatootete eest. šokeeriv uudis avalikustab ebameeldivaid ja murettekiavaid detaile nii mõnegi inimsetele armsaks saanud brändi kohta.  

Prantsuse tarbijate grupp hoiatab mürkaineid sisaldavate kosmeetikatootete eest. Šokeeriv uudis avalikustab ebameeldivaid ja murettekitavaid detaile nii mõnegi inimsetele armsaks saanud brändi kohta.  

Prantsuse tarbijate grupp UFC Que Choisir on koostanud musta nimekirja, kuhu kuulub 185 toodet. Ära saab mainitud valik šampoone, deodorante, parfüüme, BB-kreeme ja hambapastasid brändidelt nagu Adidas, Head&Shoulders, Colgate, Axe jt. 

185st tootest 100 võivad põhjustada hormonaalseid muutusi. Umbes 50 neist sisaldavad UV-filtrit, mis on tuntud kui etüülheksüülsalitsülaat. Tarbijate grupi sõnul on see aine toodetes täiesti tarbetu, mistõttu jääb mõistamtuks, miks peab see koostisesse üldse kuuluma. 

Tarbijate grupp keelitab inimesi neid tooteid ostmast, eriti kui kuulutakse riskirühma, samuti ei tohiks tooteid kasutada lapsed.

Täispikka nimekirja toodetest vaata siit.
Allikas: thelocal.fr