3 HUULEPULGAVIGA, mida suvel vältida

Ühest küljest võttes omandab meik  suvel lõbusama efekti, kuna värvitoonid, mis hetkemoes ilma teevad, on muutunud erksamaks ja heledamaks, tuues imelisemalt esile päevitunud naha kauni jume.  

Ühest küljest võttes omandab meik suvel lõbusama efekti, kuna värvitoonid, mis hetkemoes ilma teevad, on muutunud erksamaks ja heledamaks, tuues imelisemalt esile päevitunud naha kauni jume.  

Teisalt peame suure kuumusega silmitsi seisma ka ebameeldiva olukorraga, kus meik lihtsalt näost sulab. Me kõik teame, et suvel on mõistlikum kasutada õlivabasid jumestuskreeme, veekindlat ripsmetušši ja randa minekul lähtuda reeglist: mida vähem, seda rohkem. Milliseid vigu aga vältida huulemeigi ja huulepulga valikul kuumadel suvekuudel? Nõu annab Ameerika jumestuskunstnik Jenn Streicher. 

Viga #1: Läikiv huulepulk 

Jenn Streicher soovitab suvel heita kõrvale kõik õlised ning läikivad huulepulgad ning eelistada pigem matte tooteid. Täpselt nii, nagu õlibaasil jumestuskreem muudab naha rasuseks ning meik püsib vaid mõned tunnid, kehtib sama ka õlibaasil huulepulkade puhul. Matt huulepulk seevastu kinnitub paremini huultele ning tulemus püsib kauem, lisaks tasakaalustab ta ka läikivat nahka. Kui peaks juhtuma, et kogu nägu on niikuinii läikiv, siis vähemalt huuled võiksid olla matid ning see mõjub tasakaalustavalt kogu jumestusele. 

Viga #2: Liiga palju kihte

Palavusega võib tekkida tunne, et huulepulka on vaja alatasa värskendada ning uusi kihte peale lisada. See toiming aga ei muuda asja ilusamaks, vaid jätab hoopis inetu mulje. Mati huulepulga puhul torkavad inetu mulje ja üleliigsed kihid eriti ebameeldivalt silma. 

Viga# 3: Vale toon  

Streicher on veendunud, et igal hooajal toimivad kindlat tooni huulepulgad ning kindlasti ei tasuks kasutada näiteks samas varjundis punast suvel, mida kasutatakse talvel. Suvel, mil jume on naturaalsem ja päikesest paitatud, sobivad tema sõnul eeskätt toonid nagu erkroosa, oranž ja korallroosa. Kõige olulisem on aga lähtuda oma isiklikust nahatoonist ning mida pruunim on jume, seda erksam võiks olla huulepulk. Tuhmid ja sügavad tumedad marjapunased võiksid jääda pigem sügisesse ja talve. 

Millist huulepulka ja kas üldse eelistad suvekuudel kasutada sina? 

Allikas: glamour.com