3 LIHTSAT, KUID SUURT VIGA, mida juukseid hooldades tehakse

3 LIHTSAT, KUID SUURT VIGA, mida juukseid hooldades tehakse

Kui soovime omada ilusaid juukseid, ning kes meis seda  ei sooviks, siis peame asetama rõhku ka sellele, kuidas me neid enne pesu, pesu ajal ning peale pesu käsitleme. Tihti tehakse just neil kolmel ajahetkel vigasid, mis võivad juustestruktuurile laastavalt mõjuda.

Kui soovime omada ilusaid juukseid, ning kes meist seda ei sooviks, siis peame asetama rõhku ka sellele, kuidas me neid enne pesu, pesu ajal ning peale pesu käsitleme. Tihti tehakse just neil kolmel ajahetkel vigasid, mis võivad juuksestruktuurile laastavalt mõjuda.

Millised aga on need kolm viga, mida naised oma juustele nii kergekäeliselt, vahel eneselegi märkamatult tegema kipuvad? 

 

1. Enne pesema hakkamist ei harjata oma  juukseid

Juuksed on kõige hapramas olekus just siis, kui nad on märjad, mistõttu pusade lahtiharutamine duši all olles ei ole just kõige kasulikum ajastus. Selleks et vältida juuksepesu ajal oma kiharate kahjustamist ning võimalikku väljalangemist ja otste lõhenemist, tasuks alati enne pesu nad läbi harjata. 

2. Palsamiga liialdamine

Kuigi juuksed võivad aeg-ajalt omandada väga kuiva oleku, ei tohiks sellegipoolest kasutusele võtta meetodeid, mis sisaldavad endas hooldustoodetega liialdamist. Palsami üledoos põhimõtteliselt pigem kurnab, mitte ei niisuta juukseid. 

3. Intensiivne kuivatamine rätikusse 

Enamik viimistlustooteid näeb ette, et need tuleb kanda rätikukuivadesse juustesse ning siinkohal kerkib taas esile üks laialt levinud viga, mida harrastada armastatakse. Ilmselt ei ole meist kellelegi võõras olukord, kus peale juuste pesu kiiruga rapsides neid rätikusse kuivatame. Liialt tugevalt ning kiiruga hõõrudes võime juuksestruktuuri kahjustada. Alati tasuks selle tegevuse käigus säilitada rahu ja mitte kiirustada ning pigem lasta juustel kuivada kauem. Pikemas perspektiivis tasub see aeg end igati ära. 

Kas ka sina kipud neid vigu tegema? 

 

Allikas: womenshealthmag.com