3 PÕHJUST, MIKS juuksed rasvaseks muutuvad

3 PÕHJUST, MIKS juuksed rasvaseks muutuvad

Juuste pidev näppimine, õhukestele ja õrnadele juustele mõeldud hooldusvahendid või liigne palsami kasutamine muudavad enamike inimeste juuksed kiiremini rasvaseks. Lisaks nendele on olemas aga veel mõned asjad, mis juuksed kiiremini määrdunuks muudavad. Kas oled mõelnud neile allpool toodud asjadele?

Igapäevane pesu

Antud tegevus on paljudele tuttav: juuksed muutuvad natukene rasvaseks, peseme neid; juuksed muutuvad tihedamini rasvaseks, peseme neid tihedamini. Lõpuks peab juukseid pesema iga päev. Igapäevane juustepesu viib peanahalt loomuliku rasvakihi ning selle tulemusena hakkab peanahk veelgi enam rasva tootma. Kasvõi ülepäevane juustepesu on oluliselt parem variant.

Kasutad harja valesti

Juukseharja kasutamisel tuleks meeles pidada mõned lihtsad reeglid: ära harja liiga kõvasti, ära jäta lahtiseid juukseid harja sisse ning pese harja regulaarselt. Liiga tihe juuste kammimine võib suurendada peanaha rasutootmist ning liiga must hari võib kogu mustuse puhastesse juustesse tagasi viia. 

Liiga palju hooldusvahendeid

Hooldusvahendid koormavad juukseid ja peanahka. Seetõttu on soovitatav juukseid neist regulaarselt puhastada. Sügavpuhastava šampooniga pesemine ja peanaha koorimine on siinkohal parimad viisid, mida igaüks meist paar korda kuus tegema peaks. 

 

allikas: Cosmopolitan