3 PUHAST AINET, MIS SINU KEHALE uskumatult mõjuvad

3 PUHAST AINET, MIS SINU KEHALE uskumatult mõjuvad

Erinevaid ihupiimasid, kehakreeme, õlisid ja kehavõisid on poeletid täis, ent kõik need tooted sisaldavad teatud määral kunstlikke komponente, mis nahale head ei tee. Kui sa soovid oma nahka tõeliselt hooldada ja toita, siis vali puhtad looduslikud tooted, millele pole lisatud odavaid aineid. 

Erinevaid ihupiimasid, kehakreeme, õlisid ja kehavõisid on poeletid täis, ent kõik need tooted sisaldavad teatud määral kunstlikke komponente, mis nahale head ei tee. Kui sa soovid oma nahka tõeliselt hooldada ja toita, siis vali puhtad looduslikud tooted, millele pole lisatud odavaid aineid. 

Kuid millised on kõige paremad looduslikud kehavõid ja -õlid? 

Üheks neist on kindlasti kookosrasv ehk kookosõli, mis on tegelikult üks ja sama asi. Kookosrasv sulab kehatemperatuuril ja muutub õliks ning tänu sulamistemperatuurile on seda hea ka nahapinnale kanda.

Kookosrasvast oleme kirjutanud palju ning sellest saad lugeda ja siin ja siin.

Lisaks kookosrasvale on väga kõrge väärtusega ka toorkakaovõi ja looduslik shea-või. Need kolm iidset rasvainet on nahale tõepoolest kasulikud ja seda mitmel erilisel moel.

Shea-või on rikkalik ja pehmendav rasv, mis sobib ideaalselt pisut kuivemale, ärritunud või kahjustunud nahale.

Shea-võid toodetakse Aafrika shea-puu (Vitellaria paradoxa) pähklitest ning sellele on omistatud nahka taastav ning kaitsev toime. Shea-või sisaldab A-, D-, E- ja F-vitamiine ning sobib asendama mitmeid teisi tooteid – kasuta seda näokreemi, kehakreemi, jalakreemi, kätekreemi ja lihaskreemi asemel. Rasusele nahale shea-või ei sobi, ent kuivemapoolsele ja õrnale nahale on see lausa suurepärane – shea-võil on tugevamad raviomadused kui teistel õlidel ja lisaks niisutab see nahka. 

Shea-või sobib kasutamiseks ka erinevate nahaprobleemide esinemisel nagu näiteks ekseem, dermatiit, psoriaas, väiksemad nahaärritused, kuivus, venitusarmid, päikesepõletus, putukahammustus, armid ja enneaegsed kortsud. Ka kuivadele kandadele tasub shea-võid õhtuti määrida – nahk muutub pehmemaks üsnagi lühikese ajaga.

Shea-või sulab kehatemperatuuril just nagu kookosrasv ning seetõttu on seda mugav ka kehakreemina kasutada – kanna näpuotsaga nahale ja masseeri sisse ning lase imenduda. Shea-või imendub nahka kiiremini kui kookosrasv!

Poes shea-võid otsides vaata alati, et tegu oleks rafineerimata tootega. Lõhn on sellel üsnagi intensiivne, ent nahale kandes kaob lõhn paarikümne minutiga. Värvuselt on looduslik töötlemata shea-või pisut kollakas – mitte kunagi valge! Põhjus, miks alati valida rafineerimata shea-või, on lihtne – just sellel on alles kõik raviomadused. Töödeldud shea-või on odavam ja selle raviomadused on kuni 75% väiksemad.

Toorkakaovõist oleme varem ühel korral kirjutanud ning ka see on tõepoolest üks imeline kehaniisutaja.

Kakaovõi on maailma kõige antioksüdantiderikkam toiduaine ning seda ei saa võrrelda mitte ühegi teise toiduainega! Just antioksüdandid on need, mis reguleerivad organismi normaalset tegevust. Lisaks sisaldab toorkakaovõi väga suures koguses magneesiumi, rauda, kroomi, tsinki, väävlit ja vaske, lisaks sellele veel E- ja C-vitamiini.

Puhas kakaovõi on tervetest kakaoubadest pressimise teel saadud rasv, mis niisutab ja hooldab nahka, aitab reguleerida niiskustaset nahas ning kaitseb nahka külma eest. Lapseootel naised on aastakümneid kasutanud kakaovõid, et ennetada venitusarme. Ja see pole veel kõik – tänu antioksüdantidele (vitamiinid A, C ja E) aitab kakaovõi ära hoida ka naha vananemist.

Kakaovõi sulab kehatemperatuuril, mistõttu saab seda nahaniisutajana väga tõhusalt kasutada. Selleks et kakaovõiga nahka hooldada, tuleks seda eelnevalt soojendada. Võta üks tükk kakaovõid vannituppa kaasa ja kui sooja duši alt välja tuled, kuivata nahka õrnalt käterätiga ning seejärel hõõru kakaovõitükiga ettevaatlikult kogu keha üle. Teine variant on tükike kakaovõid kuuma vette panna ja lasta sellel seal natuke sulada. Seejärel võta tükk lusikaga ettevaatlikult välja ja kui see on sobivas temperatuuris, nii et nahk kõrvetada ei saa, hõõru sellega keha. 

Toimetas: Karin Karu

Allikad: mindbodygreen.com, health.com