3 SAATUSLIKKU VIGA, MIDA paljud naised oma juustega teevad

Kõik naised soovivad ilusaid, pikki, tugevaid ja terveid kiharaid ning selle nimel ollakse nõus ka palju vaeva nägema ning erinevaid eksperimente katsetama. Läbi aegade on usutud erinevatesse müütidesse, mis väidetavalt peaksid juuksed ilusamaks või paksemaks muutma, ent enamus nendest müütidest paraku tõele ei vasta.

Kõik naised soovivad ilusaid, pikki, tugevaid ja terveid kiharaid ning selle nimel ollakse nõus ka palju vaeva nägema ning erinevaid eksperimente katsetama. Läbi aegade on usutud erinevatesse müütidesse, mis väidetavalt peaksid juuksed ilusamaks või paksemaks muutma, ent enamik nendest müütidest paraku tõele ei vasta.

Mõned tegevused võivad juukseid hoopis kahjustada, muutes need nõrgemaks ning allpool olevatest müütidest kaks ongi just sellised! 

Siin need on – kolm laialt levinud müüti juustest, mis tõele ei vasta!

MÜÜT 1: Orgaaniline õlu on juustele hea

Arvatakse, et õllega juukseid pestes muutuvad need tugevamaks, ent see ei vasta tõele ja kindlasti ei tasu seda proovida, sest igasugune alkohol teeb juuksed kuivaks ja hapraks. Kui on soov katsetada, siis pese juukseid puhta vihmaveega!

MÜÜT 2: Külm vesi paneb juuksed särama

Räägitakse, et kui juukseid külma veega loputada, siis hakkavad need rohkem särama, kuid see ei vasta tõele. Küll aga ei tohi juukseid loputada ega pesta liiga kuuma veega, sest see kahjustab peanahka. Külm vesi on hea karastamiseks ja oma immuunsüsteemi tugevdamiseks, kuid juuste olukorda see ei mõjuda. 

MÜÜT 3: Juukseid tuleb tihti kammida

Tegelikult on nii, et mida vähem sa juukseid kammid, seda parem, sest ka sage kammimine lõhub juukseid! Loomulikult tuleb juukseid vähemalt korra päevas siiski kammida, sest nii ei teki pusasid, millest lahtisaamiseks tuleks hiljem palju vaeva näha ja muidugi lõhuks see ka juukseid.

Allikas: stylecaster.com