3 SALADUST, MIDA PALJUD NAISED oma juuste kohta ei tea

3 SALADUST, MIDA PALJUD NAISED oma juuste kohta ei tea

Juuksed kasvavad tsüklitena, mis pidevalt korduvad ning neid tsükleid on kokku kolm – anageen, katageen ja telogeen. See tähendab, et ajal, mil osad juuksekarvad langevad välja, kasvavad asemele uued ning vahepeal on juuksed katageeni ehk vahefaasis ning siis ei toimu juuksekarva kasvu ega ka välja langemist.

Juuksed kasvavad tsüklitena, mis pidevalt korduvad ning neid tsükleid on kokku kolm – anageen, katageen ja telogeen. See tähendab, et ajal, mil osad juuksekarvad langevad välja, kasvavad asemele uued ning vahepeal on juuksed katageeni-ehk vahefaasis ning siis ei toimu juuksekarva kasvu ega ka väljalangemist.

Kõik juuksekarvad läbivad enne väljakukkumist kolm tsüklit, millest esimene – anageen, kestab kõige kauem. Anageen ehk juuksekasvu aktiivne faas kestab üldiselt kolm kuni viis aastat ning selles faasis juuksekarv ei lange välja, vaid kasvab ühtlases tempos – keskeltläbi 1,25 cm kuus. Et see faas kestab kõige kauem, siis on 90% sinu juustest alati just selles faasis.

Peale anageeni jõuab juuksekarv katageenitsüklisse, mis kestab vaid kümme kuni viisteist päeva. Tegu on vahefaasiga, mil juuksed ei kasva ega ka lange välja. See faas kestab lühikest aega ning korraga on selles faasis vaid 1% sinu juustest.

Kolmas ning viimane tsükkel on telogeen ehk puhkefaas, mis kestab umbes sada päeva. Selles faasis tõukab uus juuksekarv vana juuksekarva välja ning seetõttu toimubki juuste väljakukkumine – uus karvake lükkab vana välja. Seega kui teatud ajahetkedel sa tunned, et sul langeb rohkem juukseid välja, siis ilmselt ongi sinu juuksed telogeenis – selles faasis on tavaliselt üheaegselt umbes 10% juustest. See ei tähenda, et sinu juuksed muutuvad nüüd õhemaks, vaid pigem toimub nii-öelda juuste vahetus.

Kõik need kolm tsüklit korduvad pidevalt ja enamuse ajast on sinu juuksed esimeses ehk juuksekasvu aktiivses faasis. Lausa 90% juustest on pidevalt anageenis.

Allikas: youbeauty.com