3 SUURIMAT VIGA, mida naised oma huultega teevad

Näonaha eest hoolitsemine on iseenesest mõistetavalt oluline, ent täpselt samamoodi tuleks hoida ka oma huuli. Kindlasti võiks olla teadlik sellest, et huultes on vähem rasunäärmeid, kui näonahas ning just sel põhjusel võib nii liiga külm kui ka liiga palav kliima huultele üsnagi halastamatult mõjuda.

Näonaha eest hoolitsemine on iseenesestmõistetavalt oluline, ent täpselt samamoodi tuleks hoida ka oma huuli. Kindlasti võiks olla teadlik sellest, et huultes on vähem rasunäärmeid kui näonahas ning just sel põhjusel võib nii liiga külm kui ka liiga palav kliima huultele üsnagi halastamatult mõjuda.

Kui sa soovid, et sinu huuled oleksid terved ja lopsakad, siis väldi järgnevate vigade tegemist:

1. Huulte limpsimine

Tegu on üsnagi halva harjumusega ning kindlasti ei tohiks seda teha talvisel ajal õues viibides. See võib hetkeks pakkuda leevendust kuivadele huultele, ent kokkuvõttes muudab see huuled külmale veelgi vastuvõtlikumaks ning selle tulemusena tekivad valulikud lõhed. 

2. Päikesekaitsefaktori puudumine ja vale huulepalsam

Kui huuled on pidevalt kuivad ja sa kasutad huulepalsamit, siis vaata, kas see ikka sisaldab korralikku päiksekaitset (SPF 30). Huulepalsam peaks olema võimalikult looduslik ning sisaldama aineid, mis huulenahka toidavad, mitte ei kuivata. Kõik koostisosad, mis lugedes jäävad arusaamatuks, võivad huultele halvasti mõjuda – sellised huulepalsamid tekitavad sõltuvust ja kuivatavad huuli, mitte ei ravi neid.

3. Huulepulk ja läiked, mis kuivatavad

Paljud odavamad huulepulgad ja -läiked võivad küll ilusa huulemeigi anda, ent oluline on ka see, kuidas need sinu huulte tervisele mõjuvad. Kui tunned, et huulemeik kuivatab huuli, siis on aeg toode välja vahetada.

Allikas: stylecaster