3 TOITU, MIS PÄRSIVAD juuste kasvu ja ilu

3 TOITU, MIS PÄRSIVAD juuste kasvu ja ilu

Juuksekasvu kiirus oleneb mitmest väikesest tegurist, mida me saame ise mõjutada ning sageli tehaksegi siinkohal vigu, mis omakorda juuksekasvu pärsivad! Me saame ise oma juuksejuurtele luua kasvu stimuleerivad tingimused ning see pole sugugi nii keeruline kui arvata võiks!

Juuksekasvu kiirus oleneb mitmest väikesest tegurist, mida me saame ise mõjutada ning sageli tehaksegi siinkohal vigu, mis omakorda juuksekasvu pärsivad! Me saame ise oma juuksejuurtele luua kasvu stimuleerivad tingimused ning see pole sugugi nii keeruline, kui arvata võiks!

Kui sa soovid, et sinu kiharad kasvaksid kiiremini, siis jäta oma menüüst välja toidud, mis juuksekasvu pärsivad:

1. Suhkrurohked toidud

Juuksed vajavad kasvuks vitamiine ja mineraalaineid, ent suhkrurohked toidud neid ei sisalda. Lisaks ohtrale suhkrule leidub kommikestes ja koogikestes sageli ka keemilisi aineid, mis kuivatavad ja ärritavad nahka – ka peanahk kannatab ja juuksekasv pidurdub.

2. Köögiviljamahlad

Köögiviljamahlad sisaldavad süsivesikuid ja suhkruid, ent kiudained ja valke neis ei leidu. Mahla tehes pressitakse neist paraku ka väärtuslikud toitained välja ja see ei mõju juustele hästi. Söö köögivilju toorelt ja tervelt.

3. Nisujahutooted

Nisujahu ei sisalda kasulikke toitaineid! Juuksed vajavad proteiini ehk valku ja saiast ning pastatoodetest neid ei saa. Tavaline valge sai ei anna organismile tegelikult mitte midagi kasulikku – kiiresti imenduvad süsivesikud täidavad korraks kõhtu, kuid vitamiine, mineraalaineid, valke, häid rasvu ja kiudaineid neis ei ole. Tarbi täisteratooteid!

Tarbida tuleks: valgurikkaid toiduaineid (kala, linnuliha, munad, kohupiim, kodujuust), häid rasvu (pähklid, chia-seemned, kanepiseemned, taimsed õlid, rasvane kala, avokaado), mineraalaineid: raud, kaltsium, magneesium, jood, tsink, seleen, räni (maks, tumerohelised köögiviljad, liha, täisteratooted), vitamiine (puuviljad, köögiviljad, kaunviljad). 

Allikas: redonline.com