4 ILUTOODET, millest on rohkem kahju kui kasu

4 ILUTOODET, millest on rohkem kahju kui kasu

Isegi kui mingi toote kasutamine tundub suurepärase mõttena, siis kõik purgid ja vahendid pole mõeldud igapäevaseks kasutamiseks.

Kõik kuivšampooni tolmu sisse hinganud on korra või kaks mõelnud, et kas selle sisse hingamine on ikka niivõrd kasulik. On olemas kosmeetikatooteid, mille kahjulikkusest me kohe aru ei saa. Popsugar pani kirja tooted, mille kasutamisega tasuks olla ettevaatlik, et nahk ja juuksed ei kannataks.

1. Meigialuskreem

Enamik meigialuskreeme põhineb silikoonil. Silikoon tekitab nahale tasase pinna, kuid see võib õli ja rasu enda alla matta, mis võib olla vistrike tekkepõhjuseks. Seetõttu tasuks kaaluda, kas toode on vajalik igapäevaseks kasutamiseks. Pidulikel juhtudel on meigialuskreem käepärane toode, sest hoiab naha rasvaseks muutumise kontrolli all ning meigipõhja tasasena. Pärast seda tuleks aga nahk korralikult puhastada.

2. Sügavpuhastav šampoon

Jutu alguses mainitud kuivšampoon vajab enda kõrvale ka sügavpuhastavat šampooni, mis eemaldab tõhusalt juustest ja peanahalt ülemäärase tolmu. Liigsest juuste sügavpuhastamisest ei tasuks aga innustuda, sest juuksed võivad kuivaks muutuda ja oma värvi kaotada. Nagu ka näonahalt, ei tasuks ka juustest looduslikku talki maha nühkida, sest rasv kaitseb ja hoiab naha tervena. Sügavpuhastavat šampooni võiks kasutada kord nädalas.

3. Retinool

Retinooli sisaldavat kreemi soovitatakse abiks mitmel juhul, sest aine noorendab tõhusalt nahka, kuid dermatoloog Kim Nichols soovitab olla valmis nahahaigusteks. “On normaalne, et algul muutub nahk kuivaks või kõõmaseks. Uutel retinooli kasutajatel tasuks alustada kerge salviga ning kanda seda nahale vaid kord või kaks nädalas,” soovitab ta.

Ta soovitab algajatele kreemi, mis sisaldab 0,5% retinooli – enne kuuri alustamist võiks konsulteerida ka profesionaaliga.

4. Näohari

Sellest on ka varem räägitud, et näo puhtaks hõõrumine tekitab nii mõnusa tunde. Elektrilise, pehme harjaga saab kõik poorid puhtaks nühkida. Siiski on oht, et nahk ärritub ja muutub probleemseks, sest sooviks natuke õrnemat käsitlemist.