5 IKOONILIST ARTISTI, KES ON jätnud moodi kustumatu jälje

Läbi aastakümnete on muusika mõjutanud moodi rohkem, kui ükski teine kaunis kunst. Lisaks muusikastiilile, eristatakse artiste ka nende riietumisele tuginedes. Stiil ja mood on üheks suurimaks eneseväljenduse võimaluseks ning kui need kaks ühendada muusikaga, sünnib sellest midagi sensatsioonilist ja kustumatut. Artiste, kes on oma stiiliga moeajalugu muutnud, on ääretult palju, täna toome teieni 5 lauljat, kes mõjutasid moodi aastaid tagasi ning teevad seda tänaseni. 

Läbi aastakümnete on muusika mõjutanud moodi rohkem kui ükski teine kaunis kunst. Lisaks muusikastiilile eristatakse artiste ka nende riietumisele tuginedes. Stiil ja mood on üheks suurimaks eneseväljenduse võimaluseks ning kui need kaks ühendada muusikaga, sünnib sellest midagi sensatsioonilist ja kustumatut. Artiste, kes on oma stiiliga moekulgu muutnud, on ääretult palju, täna toome välja 5 lauljat, kes mõjutasid moodi aastaid tagasi ning teevad seda siiani.

David Bowie

Ekstravagantsed jumpsuit’id ja kostüümid, soengud ja meigid – David Bowie oli mees, kes inspireeirs oma ainulaadse stiiliga kümnete Vogue’i esikaante stilistikat, moeloojaid, juuksureid, meigikunstnikke ning loomulikult ka kõiki tema muusika austajaid.

Kurt Cobain

Nirvana ninameest Kurt Cobaini võib pidada grunge kui muusikastiili algatajaks, kuid lisaks sellele tõi muusik ka moepilti grungestiilis riietumise. Tema firmamärgiks olid lõhkised teksad, pleekinud T-särgid, flanellist pluusid ja paar numbrit suuremad kardiganid. Ikooniline ja mõjuvõimas 90ndatel Seattle’ist alguse saanud stiil mõjutab moodi ka tänasel päeval.

Amy Winehouse

Amyt mäletatakse kui üht võimsaima häälega naislauljat, andekat laulukirjutajat, kaootilist ning ennasthävitavat isiksust ja loomulikult kui kustumatut stiiliikooni. Tema unikaalne stiil oli ning on endiselt sedavõrd geniaalne ja ikooniline, et inspireerib oma tugeva olemusega moodi veel pikka aega. Kõrge soeng, tugev must lainerijoon, tätoveeritud käsivarred, massiivsed kõrvarõngad, kõrged kontsad ja paljastavad kleidid – Amy sai inspiratsiooni kuuekümnendatest, tema retrostiilis välimus sobis sajaprotsendiliselt kokku selle võimsa hääletämbri ning tugeva karakteriga. 

Debbie Harry 

Erakordselt huvitav ning inspireeriv punk/new vave bändi Blondie solist Debbie Harry oli omal ajal sensatsioon, keda armastasid nii mehed kui naised. Oma plaatinablondide juuste, mustade suitsusilmade ja julge kleidivalikuga mõjus blond naine kui rangem versioon Marylin Monroest. Laval olles saatis teda salapära, intensiivne, ent malbe olek, mis tegi temast oma aja ühe kütkestavaima naislaulja ja mõjuvõimsa stiiliikooni, kelle välimust kaverdatakse veel ka aastakümneid peale bändi õitseaegu. Debbie on naine, kes ka hetkel, 70aastasena, rabab oma rokiliku stiiliga. 

Annie Lennox

Eurythmicsi solist Annie Lennox on ehe näide muusika ja moe omavahelisest seosest. Tema maskuliinne naiselikkus, provokatiivsus ja kontrastne isiksus ei jätnud 80ndatel ja 90ndatel külmaks kedagi. 1983. aastal ilmunud kõmulist muusikavideot „Sweet Dreams“ peetakse selle aja üheks mõjuvõimsamaks singliks. Range ülikond ja erkoranž juuksevärv ning neoonsed lauvärvid inspireerisid moodi ja tänavastiili ning teevad seda tänaseni. Annie paistab hea stiilitajuga  silma ka oma lähiajal antud kontsertidel. 

 

Kas ka sind on mõni artist oma stiiliga mõjutanud? 

Buduaar.ee