5 tõde, mida iga naine juuste pesemise kohta teada võiks

Selleks, et sinu juuksed oleksid kaunid ja terved, tuleb nende eest hoolt kanda - väga olulisel kohal on juuste pesemine ja mitte lihtsalt pesemine, vaid õige pesemine! Hollywoodi staaride ihujuuksur Jasmine Anna Galazka jagas välismeediale viis nippi, mida tuleks kindlasti meeles pidada ning järgida!

Siin need on - 5 asjalikku nippi juuste pesemise kohta, mida ka sina teada võiksid:

Selleks, et sinu juuksed oleksid kaunid ja terved, tuleb nende eest hoolt kanda – väga olulisel kohal on juuste pesemine ja mitte lihtsalt pesemine, vaid õige pesemine! Hollywoodi staaride ihujuuksur Jasmine Anna Galazka jagas välismeediale viis nippi, mida tuleks kindlasti meeles pidada ning järgida!

Siin need on – 5 asjalikku nippi juuste pesemise kohta, mida ka sina teada võiksid.

1. Kui tihti peaks oma juukseid pesema?

Õhukeste juuste puhul tuleks neid pesta üle päeva, nii ei muutu need liiga kuivaks. Kui sa aga tõesti tunned, et pead juukseid iga päev pesema, siis kasuta šampooni vaid ülepäeviti! Selle asemel kasuta volüümi lisavat juuksepalsamit! Šampooni kasutamise eesmärk on peanaha pesemine ja seda ei pea kohe kindlasti iga päev tegema, pigem on see hoopis kahjulik, muutes peanaha liiga kuivaks ning juuksed tuhmiks. Kasuta šampooni üle päeva, palsamit aga iga päev.

Paksude või normaalsete juuste puhul oleks ideaalne, kui neid pesta kaks kuni kolm korda nädalas, sest peanahk lihtsalt ei vaja šampooniga pesemist liiga tihti.

2. Kui oluline on vee temperatuur?

Juuste pesemisel on oluline ka vee temperatuur – see ei tohi olla liiga kuum. Ideaalne on pesta pead käesooja veega ning kui oled palsami juustest välja pesnud, loputa juuksed kiirelt külma veega üle! See annab juustele ekstra kauni sära! Tasub proovida!

3. Kui palju šampooni läheb vaja, et pea puhtaks saada?

Sul ei ole vaja peotäit šampooni, piisab metspähkli suurusest kogusest. Siinkohal ei mängi rolli see, kas sul on pikad või lühikesed juuksed, sest šampooniga pesed sa puhtaks eelkõige oma peanaha ning vee abil jõuab šampoon ka juusteotsteni. 

4. Kas šampooni peab vahetama?

Iga nelja nädala tagant võiks šampooni ja palsamit vahetada, kasvõi tagasi eelmise vastu. Nii püsivad juuksed läikivamad ja volüümikamad.

5. Kuidas oma juuksed tervemaks saada?

Vahel tasub juuksepalsami asemel hoopis juuksemaski kasutada – need mõjuvad sügavniisutavalt ning toidavad juukseid otstest juurteni. Pese pea šampooniga puhtaks ning tee endale seejärel üks mõnus juuksemask.

Siin on 2 head ideed, kuidas kodus ise endale üks mõnus juuksemask teha:

Kohviga juuksemask on siin

Muna ja oliiviõliga mask on siin