5 ÜLLATAVAT terviseprobleemi, millest vistrik rääkida võib

Vistrikud tekivad meie nahale igas vanuses ja igale poole. Kui enamjaolt arvatakse, et punnide teke on tingitud kehvast näohooldusest, siis tegelikult võib vistrike tekkimise taga peituda ka midagi muud. Nimelt võivad punnid paljastada hoopis mõne ootamatu terviseprobleemi, kirjutab Daily Mail. 

Laktoositalumatus

Kui sul tekivad punnid kulmude vahele, siis kõnealune piirkond on seotud söögi ja joogiga. Sealsed vistrikud võivad olla mõjutatud maksast, lisaks mängib rolli laktoositalumatus. Eemalda oma menüüst alkohol ja rasvased toidud. 

Kilpnäärme alatalitus

Kui sul tekivad vistrikud just kaelapiirkonda, siis võib see vihjata kilpnäärme alatalitusele, kuna kilpnäärme toodetav hormoon peaks aknega võitlema.

Stress

Ninale ja laubale tekkivad punnid paljastavad, et sul võib olla stress. Selles piirkonnas on vistrike tekitajaks adrenaliin, mida keha keerulistes olukordades vabastab.

Seedeprobleemid

Otsmikule tekivad vistrikud siis, kui oled söönud liiga palju rasvast ja su seedesüsteem ei tule sellega toime. Joo palju vett ning tarbi antioksüdantiderikast rohelist teed.

Kõrge vererõhk

Kui sul on ninaotsas punnidega probleeme või see punetab kahtlaselt, on see tõenäoliselt märk liiga kõrgest vererõhust.