6 ILUMÜÜTI – tselluliit, akne, kortsud, katkised juuksed…

17 kommentaari
6 ILUMÜÜTI – tselluliit, akne, kortsud, katkised juuksed…

Iluteemadel võib rääkima jäädagi ja sageli lõppevad need vestlused tulihingeliste vaidluste näol, sest meil kõigil on erinevad arvamused – kes usub, et juukseid liiga tihti kammides, võib see juukseid lõhkuda, kes leiab, et tselluliidist on võimalik lahti saada. Kuid kellel on õigus?

Iluteemadel võib rääkima jäädagi ja sageli lõpevad need vestlused tulihingeliste vaidluste näol, sest meil kõigil on erinevad arvamused – kes usub, et juukseid liiga tihti kammides võib see juukseid lõhkuda, kes leiab, et tselluliidist on võimalik lahti saada. Kuid kellel on õigus?

Allpool toome välja 6 ilumüüti, mida tasub meeles pidada:

1. Kui juuksed väga lühikeseks lõigata, muutuvad need paksemaks, tugevamaks ja kasvavad kiiremini. 

VALE – juuste lõikamine ei mõjuta mingil määral juuksekarva juureosa, seega ei mõjuta see ka juuste kasvamise kiirust ega muuda juukseid paksemaks. 

2. Kõhuli magades tekivad näkku kortsud kiiremini.

TÕSI – kui sa magad pea iga öö nii, et sinu nägu on vastu patja surutud, siis see kiirendab kortsude teket ja sinna pole midagi parata. Me ei saa ennast magamise ajal kontrollida, küll aga tasuks endale muretseda võimalikult kvaliteetne padi, mis ei tekitaks näkku kortse. Ka padjapüür tuleks valida näosõbralikust materjalist!

3. Juuksekummi kandmine rikub juukseid.

TÕSI – kui sa paned oma juuksed väga tugevalt kinni, siis see lõhub juukseid ning sa kaotad rohkem juuksekarvu kui muidu. Kõige kahjulikum on juuksekummiga magamine – lisaks rikutud juustele põhjustab see ka peavalusid!

4. Hambapasta aitab vistrike vastu.

VALE – hambapasta on mõeldud hammaste pesemiseks, mitte näkku määrimiseks. Fluoriide sisaldav hambapasta ärritab nahka ja kuigi see võib ajutiselt aidata vistrikest vabaneda, võib see pikemas perspektiivis akne teket hoopis süvendada.

5. Trenniga saab tselluliidist lahti.

NII JA NAA – tselluliidi põhjustajateks on hormoonid ja geneetika, seega trennis käimisega ei ole võimalik tselluliidist täielikult vabaneda, küll aga on võimalik selle kogust nähtavalt vähendada. Kui sul on eelsoodumus tselluliidi tekkeks, siis tasub pigem varases eas hakata tervislikumalt toituma. Ka kuivharjamine aitab tselluliiti vähendada.

6. Juuste sage kammimine lõhub neid ja tänu sellele tuleb peast rohkem juuksekarvu ära.

VALE – juuste kammimine mõjub juustele ja peanahale väga positiivselt, ergutab peanaha vereringet ning selle tulemusena võivad juuksed isegi kiiremini kasvama hakata. Oluline on valida juuksekamm või -hari, mis ei lõhu juukseid ega riku peanahka. Kindlasti tasub enne juukseharja ostmist konsulteerida oma juuksuriga.

Allikas: womanitely.com