6 KAHJULIKKU ILUTOODET, millega paljud naised end mürgitavad

6 KAHJULIKKU ILUTOODET, millega paljud naised end mürgitavad

Naised kasutavad igapäevaselt lugematul arvul erinevaid ilutooteid ning enamus ei pööra tähelepanu sellele, mida need tooted täpsemalt sisaldavad. Paraku leidub paljudes populaarsetes ilutoodetes kahjulikke aineid, mis võivad tekitada nii allergiaid, nahaärritusi kui ka vähki!

Naised kasutavad igapäevaselt lugematul arvul erinevaid ilutooteid ning enamik ei pööra tähelepanu sellele, mida need tooted täpsemalt sisaldavad. Paraku leidub paljudes populaarsetes ilutoodetes kahjulikke aineid, mis võivad tekitada nii allergiaid, nahaärritusi kui ka vähki!

Selleks et sinu nahk ja juuksed ei saaks kahjustada ning tervis samuti mitte, vaata alati, milliseid kosmeetikatooteid sa endale ostad. Allpool on välja toodud kuus ilutoodet, mille ostmisel tuleb eriti ettevaatlik olla!

1. Lauvärvid

Paljud lauvärvid (sageli just kõige odavamad) sisaldavad alumiiniumipulbrit, mis võib tekitada nahavähki. Vaatamata sellele ohule ei ole siiamaani ära keelatud tooteid, mis alumiiniumit sisaldavad. Kui nahk hakkab peale lauvärvi pealekandmist kihelema, siis pese see kiirelt maha ja lõpeta kohe toote kasutamine.

2. Parfüümid

Erinevad uuringud on näidanud, et tavaline parfüüm sisaldab kuni 15 koostisosa, mis võivad inimese tervisele kahjulikuks osutuda. Eelista pigem looduslikke õlisid ja sega endale ise keemiavaba parfüüm eeterlike õlide põhjal. 

3. Keratiin

Keratiinihooldus võib küll juuksed ilusaks teha, ent tegelikkuses on see sinu tervisele kahjulik. Nimelt sisaldab keratiinihooldus suures ja kontsentreeritud koguses formaldehüüdi. Formaldehüüd mõjub juuste tervisele pikas perspektiivis väga halvasti, muutes juuksed tuhmiks ja nõrgaks. 

Lisaks on formaldehüüdil teisigi kahjulikke kõrvalmõjusid: kahjustab hingamisteid, peanahka, soodustab juuste väljalangemist, allergiaid, astma teket. Korduv kokkupuude formaldehüüdiga soodustab leukeemia, kurgu- ja ninavähi ja muude kasvajavormide teket.

4. Nii-öelda käsitisi valmistatud looduslikud tooted

See, kui purgi peal on kirjas, et see on käsitsi valmistatud ja looduslik, ei tähenda, et see kahjulikku keemiat ei sisaldaks. Enne kui endale mõne rohelise mahemärgiga toote koju viid, loe läbi, millest see toode täpselt valmistatud on. Kui seal on kirjas aineid, mis tunduvad võõrad ja kahtlased, siis jäta see ostmata. 

5. Mineraalkosmeetika

Ka mineraalkosmeetika võib sisaldada toksilisi metalle, mis nahaga kokku puutuda ei tohiks. Vali mineraalkosmeetika, mis on tõepoolest 100% looduslik.  

6. Ripsmetušš

Enamik müügil olevatest ripsmetuššidest sisaldavad sageli elavhõbedat, mis on aga mürgine ja võib sinu tervisele laastavalt mõjuda. Elavhõbedasisalduse ripsmetušis reedab koostisaine nimetusega thimerosal. Põhjus, miks seda tootele lisatakse, on lihtne – nimelt pikendab see ripsmetuši eluiga ning aitab ripsmed volüümikamaks muuta. Alati enne uue ripsmetuši ostmist veendu, et see ei sisaldaks elavhõbedat ehk thimerosal‘i.

Allikas: 4allmindsandbodies