8 korduvat iluviga, mida tasuks vältida

8 korduvat iluviga, mida tasuks vältida

Ilu ja meigi gurud jagavad meile pidevalt nõu, milliseid samme tuleks vältida iluprotseduure tehes. Vähene niisutus, ülepakutud jumestus, “parim enne” tähtaegade eiramine on vaid mõned sammud paljudest. Kuid ärme peatu veel siin ja viskame pilgu peale, milliseid väikseid kuritegusid me ilumaailmas veel sooritame ning mida oleks mõistlik vähemalt tulevikuski vältida.

Ilu ja meigi gurud jagavad meile pidevalt nõu, milliseid samme tuleks vältida iluprotseduure tehes. Vähene niisutus, ülepakutud jumestus, “parim enne” tähtaegade eiramine on vaid mõned sammud paljudest. Kuid ärme peatu veel siin ja viskame pilgu peale, milliseid väikseid kuritegusid me ilumaailmas veel sooritame ning mida oleks mõistlik vähemalt tulevikuski vältida.

Räsitud maniküür

Pisivigadega maniküür ei ole sugugi mitte väike eksimus. Tuleks leida paar vaba hetke vähemalt selleks, et eemaldada rikutud küünelakk ning lisada seejärel kiht kiirkuivavat läiget seniks, kuni sul on võimalus endale pisut aega pühendada ning külastada maniküüri või ise oma küüsi korralikult kodus lakkida. Meeles tuleks pidada, et tumedad toonid näitavad kiiremini välja märke kulumisest ning metalse muljega lakid kooruvad kiiremini. Seetõttu võiks kiiretel aegadel, valida midagi neutraalset ja kauapüsivat.

Tükkis ripsmed

Oma ripsmete korduv ülevärvimine võib anda vastupidise efekti ning sinu paksud ja seksikad ripsmed muutuvad hoopis ilma igasuguse volüümita tükkis ja sassis tuustideks. Kindlasti ei ole see efekt, mida lootsid saavutada. Püüa oma ripsmeid mitte liialt üle võõbata. Kui tušs on juba ripsmetel kuivanud, siis võib lisada vajadusel veel ühe kihi. Seega kahest korrast piisab täielikult, et saavutada intensiivne pilk, samas kui näiteks neli korda üle värvitud ripsmetega saavutad pigem inetu ämblikulaadse mulje. Võid ka õrnalt kammida oma ripsmeid seni, kuni repsmetušš veel ära pole kuivanud – see jätab eriti võluva mulje.

Liiga palju sädelust

Jõulupuu sarnane ei taha meist kindlasti keegi välja näha, seda eriti veel päevavalguses. Sädelusega ülepingutamisest räägitakse pidevalt, kuid sellegipoolest on seda ikka ja jälle tänavapildis näha. Lisa oma meigikotti mõned matid ja siidised lauvärvid. Luba endale, et hoiad oma meigipõhja värske ja loomuliku, lisades soovi korral vaid vaevumärgatavat peenepulbrilist sädelust ripsmepiirile või silmalau keskossa ning tulemus on palju pilkupüüdvam.

Väljakutsuvad kulmud

Püüdlus luua kauni kaarega kulme ei ole kunagi olnud kuritegu, kuid kulmude modelleerimisega liialdamine, mil võid kõrvutada end mõne vana fotoga Madonnast ning see tundub loomulik, peaks küll olema ohumärgiks. Eelistada võiks viltust pintslit ja matti lauvärvi, kuna nii jääb tulemus loomulikum, kuid võib kasutada ka kulmupliiatsit. Ennekõike tuleks aga kindlaks teha, et toon, mida kavatsed kasutada ei oleks tumedam kui su enda kulmud. Vali pigem pisut heledamat tooni, kui ei leia ideaalset.

Ebaregulaarne meigi eemaldamine

Oma jumestuse värskendamine päeva jooksul on igati omal kohal, kuid eilse meigi üle tegemist peaks küll igaüks vältima. Peaksid laskma oma nahal puhata ja hingata igal võimalusel, isegi kui see tähendab meigi peale kandmist kahel korral päeva jooksul või õhtul unise peaga vannituppa minekut. Taevalikuks kingituseks on niisked meigieemaldussalvrätid, mida on eriti mugav kasutada väsinuna või pooleldi suikudes, kui hambaid pesed. Hoia neid käepärast ning see kohutav iluviga jääb tegemata.

Kohatud valikud

Nii… siin on üks huvitav iluviga, mida vältida. Ükskõik, kas see puudutab juukseid, meiki või küünelakki – ei ole saladuseks, et teatud puhkudel ei saa kanda ükskõik mida. Kas sa läheksid kontorisse sportlikult räsitud hobusesabaga, kriiskavate oranžide küüntega või klubimeigiga? Või siis jõusaali üles sätitud soengu ja suitsumeigiga? Seda loetelu võib jätkata lõputult, aga loo moraal on vaid üks: tee õigeid valikuid nii oma riietuse, soengu kui ka meigi osas vastavalt sellele, kuhu oled minemas.

Oluliste sammude vahelejätmine

Tervislikul ilurutiinil on väga vähe pistmist kallite toodetega, kuid siiski ei saa neist ka päris mööda vaadata. Ära unusta oma nahka niisutada ja ette valmistada, andes talle vähemalt 10 minutit aega, et toitained saaks imenduda. Puhasta põhjalikult, niisuta igapäevaselt, koori ja kasuta sügavniisutavaid maske kui vaja. Kaitse nahka päikese eest. Suvisel ajal ja rasketel talvekuudel hoolitse oma naha eest eriliselt. Ära muutu hooletuks. Nooruslik ja särav nahk võivad kaduda kiirelt ning seda tagasi saada on juba palju raskem.

Võltspäevituse õudus

Viimane, kuid mitte vähem oluline viga on püüdlus olla pruunim, kui emake loodus meile ette on näinud. Arvatavasti ei anna see ka sellist tähelepanu, nagu lootnud oleks. Kui valid jumestuskreemi paar tooni tumedama oma nahatoonist, siis jääb mulje, nagu kannaksid maski ning head tulemust ei anna see kindlasti kohe mitte. Samuti ei tohiks üle pingutada isepruunistavate toodetega, kuna sel juhul on tulemus pigem oranž kui pruun. Vähesel määral oma nahale lisajume andmine ei ole kindlasti mingi patt, kuid kõike tuleks teha mõistuse piires.

Mitte ükski neist sammudest ei muuda sind kaunimaks ning pigem tasuks järgida põhimõtet less is more! Kas oled ka ise tähele pannud või omal nahal kogenud mingeid iluvigu, mida tasuks vältida?

 

Annamaria Ala