8 TÕHUSAT nippi, kuidas söögisooda abil end kaunimaks muuta

8 TÕHUSAT nippi, kuidas söögisooda abil end kaunimaks muuta

Kes meist ei sooviks olla kaunis ja pälvida teiste positiivset tähelepanu? Üpris tihti kulutatakse selle eesmärgi saavutamise nimel suurtes kogustes erinevaid kosmeetikatooteid. Tegelikult ei ole see ilmtingimata vajalik, kuna samad tulemused- parem näonahk, valgemad hambad ning ilusamad juuksed, on võimalik saavutada ka naturaalsel moel.

Kes meist ei sooviks olla kaunis ja pälvida teiste positiivset tähelepanu? Üpris tihti kulutatakse selle eesmärgi saavutamise nimel suurtes kogustes erinevaid kosmeetikatooteid. Tegelikult ei ole see ilmtingimata vajalik, kuna samad tulemused – parem näonahk, valgemad hambad ning ilusamad juuksed – on võimalik saavutada ka naturaalsel moel.

Teatud komponendid, nagu näiteks söögisooda, on arvatavasti olemas igas kodus ning just seal peitubki lahendus. Siin on mõned nipid, kuidas söögisooda abil ilu luua. 

1. Koorib nahka. 

Isegi eksperdid soovitavad kasutada söögisoodat nahakoorimise eesmärkidel, kuna sel on suurepärane võime eemaldada nahalt surnud rakud. Soovitatavalt tuleb segada üks osa vett kolme osa söögisoodaga. Kanna segu oma nahale, koori, loputa sooja veega ning peale seda lisa oma lemmikkreem, nagu ikka. 

2. Puhastab juukseid. 

Söögisooda võib toimida ka süvahooldusena. Selleks lisa üks lusikatäis soodat oma šampooni hulka, masseeri õrnalt juustesse ja lase šampoonil peas mõjuda mõned minutid kauem kui tavapäraselt. Lõputa hoolikalt!

3. Niisutab küünarnukke ja põlvi.

Küünarnukid ja põlved on võrreldes teiste nahapiirkondadega alati veidike kuivemad, seda eriti talvel. Seega on söögisooda taas heaks võimaluseks, kuidas neile niisutust anda. Lisa veidikene söögisoodat oma kreemile ning masseeri õrnalt nahale. 

4. Muudab käed pehmemeaks. 

Sega väike kogus söögisoodat veega ning lisa see oma kätele, peale seda toimingut on käed märksa pehmemad. 

5. Valgendab hambaid. 

Sega väike kogus söögisoodat veega ning lisa sekka ka veidike soola. Kasuta saadud segu samal moel nagu hambapastat. Järjepideval toimimisel on tulemus sama efektiivne kui hambavalgendajate puhul. 

6. Neutraliseerib lõhnasid. 

Söögisoodat võib kasutada lõhnade neutraliseerimiseks ka oma kodus. Lisaks sellele täidab ta ka suurepäraselt deodorandi rolli, selleks sega taas kokku väike segu koos veega ning määri kaenlaalustele. 

7. Võitleb aknega.

Sega väike kogus söögisoodat sidrunimahlaga ning lisa segu probleemsetele kohtadele. Seda protseduuri võiks läbi viia just õhtuti. 

8. Turgutab väsinud jalgasid. 

Pärast pikka tööpäeva, mil jalad on kurnatud, võib sooda osutuda suurepäraseks leevendajaks ning abiliseks. Söögisooda lõdvestab jalgu ning eemaldab surnud naharakud. Selleks lisa kolm supilusikatäit söögisoodat sooja veega täidetud kaussi, aseta jalad vette ning leota neid seal mõnda aega. 

 

Allikas: myhealthytraining.com