9. OKTOOBRIL JUHTUB VIRU RABAS midagi erilist

9. oktoobril toimub looduskaunis Viru rabas Lahemaa rahvuspargi südames armastatud Eesti moelooja Oksana Tanditi juubelikollektsiooni esitlus. Erilise muusikalise etteastega astub üles armastatud laulja Lenna.

Ennenägematul etendusel, mis ühendab moekunsti, looduse ja kauni Eesti muusika, astuvad catwalk’il läbi raba vaatajate ette üle 30 modelli. Kollektsioon peegeldab moelooja 15 aastast rännakut moes, ammutades värvigamma osas inspiratsiooni Eesti loodusest – rabajärvede sinine ja roheline, pilvede hall, sügismarjade puna.

„Eestimaa kaunis ja puhas loodus on minu jaoks lõputu inspiratsiooniallikas. Meie juured on ju tegelikult maal ja looduses, kuigi tänapäeva kiires elutempos on paljudele linnast välja loodusesse minek sageli luksuseks muutunud. Tahan kollektsiooniga teha kummarduse meie loodusele ja disaini jätkusuutlikkusele ning kutsuda inimesi üles pigem tarbima vähem, aga kvaliteetsemat ja seega ka kestvamat moedisaini, mida saab kanda aastaid ning mis ühtlasi on nii keskkonnahoidlik, sõbralik meie kehale kui ka näeb hea välja,” rääkis Oksana Tandit.

Kõrgkvaliteetsed, naturaalsed ja vastupidavad kangad juubelikollektsiooniks saabuvad Londoni kuulsalt Savile Rowlt. Muuhulgas näeme kollektsioonis pehmet ja nahasõbralikku  puuvillast sametit ja velvetit, soojust reguleerivat merinolamba villa, siidiselt läikivat kašmiirvilla, hingavat siidi ja nahka.