Aasta kõige ilusam lahing ületas ootused!

Aasta kõige ilusam lahing ületas ootused!

Kolmandat aastat järjest jõudis lõpule tänavakultuurifestivali JJ-Street Baltic Session raames toimunud ilupäev Witness the Beauty – aasta ilusaim lahing, mis ületas sel aastal kõik ootused!

Võistluses 12 tiimi
Kokku osales sel aastal ilupäeval Witness the Beauty 12 tiimi – nende hulgas esimest korda Dream Team, kuhu kuulusid Eesti tuntud tegijad nagu Kristel Aaslaid ja Gertu Pabbo. Kõigis tiimides astusid omavahel võistlusesse juuksurid, meigikunstnikud, stilistid ja modellid. Nii mõnegi meeskonna koosseis valiti üksnes ilupäeva Witness the Beauty jaoks.

Ülemiste keskuse eelvoorust õhkus juba hommikul salapära, sest stilistid kõndisid ringi sulgedest, sitsist-satsist või isegi puuokstest valmistatud kostüümid käevangus, modellid harjutasid oma parimaid poose ning juuksurid ja meigikunstnikud olid lauale laotanud silmipimestava varustuse.

Teemaks oli sel aastal karneval ning kõigil võistkondadel tuli sellest lähtudes leida kõige originaalsem viis teistest erineda. Päeva jooksul hakkasid tulemused järjest rohkem ilmet võtma kuni moe-show’ni, mis viis eelvoorust edasi neli võitjat. Lõpptulemused olid vägevad – publiku lemmikuks osutus Silver Beauty tiim, mis jälgis hõbedat ja läikivat joont ning paistis oma kostüümiga silma isegi Ülemiste keskuse teise otsa. Aga ka teised meeskonnad ei jäänud alla – kasutatud oli näiteks sügiseseid vahtralehti, kehamaalinguid või ihule kinnitatud kalliskive ja pärleid ning isegi puuoksi. Stilistide unetute ööde meistriteosed nägid lõpuks päevavalgust. Ka soengute ja meigi poolelt ei jäänud tulemused tavapäraseks, vastupidi – soengud loodi 3D võtmes, pürgides isegi kõrgustesse ning meigis ei hoidnud keegi värvidega tagasi. “Meie uurisime veidi karnevalide tausta ning leidsime, et üks vanimaid karnevale on pärit Veneetsiast. Oma teemas olemegi lähtunud Veneetsia karnevalist,” rääkis üks meeskond. Hoopis teise vaatenurga oli varunud tiim tulevikust. “Meie modellid on pärit tulevikust ja kogu meie etteaste räägib sellest, milline on mood tulevikus – sellist stiili pole keegi veel varem näinud.”

Ilupäeva eelvooru show oli imeline vaatemäng ka kõigile keskuses ostlejatele ning ületas kohtunike ootused. “Eelmise aastaga võrreldes on tase tõepoolest tõusnud,” rääkis üks žüriiliige Jane Ibrus. Raske otsuse tulemusel valiti eelvooru neli tiimi ning jäi ainult üle oodata pühapäeva Nordea Kontserdimajas.

Imeilus muusika ilulahingute taustal
Ülemiste keskuse eelvoorus jagus lisaks ilule sel aastal ka rohkelt valikut Eesti muusika armastajatele, sest kogu päeva jooksul esinesid nii tuntud Eesti lauljad ja muusikud kui ka uued tegijad.

Marilyn Jurman esines Ülemistes koos oma kahe sõbraga: Liis-Marii Vendt ja Peter Põder, kes täiendasid ennast triona suurepäraselt. Mõned lood kanti ette lausa esmakordselt ning esitlus pani seisma kõik möödakäijad.

Tartust oli kohale sõitnud Annabel Guitar, kelle hääl kõlas üle kogu Ülemiste keskuse ning vähendas ka võistlejate närvikõdi. Annabel Guitari jaoks oli sellises kohas esinemine uus kogemus ning ta jäi väga rahule. “Ilupäeva idee on väga lahe. Mulle meeldib see teema, sest karnevali puhul on kindlasti oodata palju värve,” rääkis Guitar.

Kindlasti üks omanäolisemaid esitlusi kuulus ilupäeval Avoid Dave’ile  – Eesti oma elekroonilise pop/soul tantsumuusika meistrid, kes sel korral esinesid hoopis akustilise kavaga.

Päeva teises pooles aga said kõik šoppajad, võistlejad ja pealtvaatajad nautida tšellokvarteti C-Jam kaunist muusikat, kus lõpus hakkasid mängijad tšellosid lausa taguma ja rokkisid kogu hingest esitluse lõpuni. Tegemist on üle 11 aasta koos tegutsenud härrasmeestega, kelle plaan on lähitulevikus korraldada maailmatuur. Siiani on nad juba sõitnud erinevatesse riikidesse, esindades Eestit oma originaalse koosseisuga.

Tšellode järel võttis lava üle aga heliseva häälega Tuuli Rand, kelle jaoks ei ole JJ-Street Baltic Session võõras. “Mäletan, et esinesime bändiga mõned aastad tagasi Baltic Sessionil, kus terve finaal toimus meie muusika järgi. See oli juba siis nii äge ja vaadates, kuhu olete tänaseks jõudnud, on tulemus hämmastav. Ilupäev on üks ilus osa kogu festivalist!” ütles Rand.

Päeva viimased esinejad olid aga Gustav Adolfi Gümnaasiumi noored, kelle vokaalansambel GAMA 2 tegi suurepärase esinemise, mis haaras kaasa kõik kohalolijad. Noored lauljad on tegutsenud vähem kui aasta, kuid tallavad juba sisse oma karjäärirada, mis on viinud neid tänaseks esinema nii kodumaa eri nurkadesse kui ka välismaale.

Imeilusa muusika kõrval pälvisid 8.oktoobril Ülemiste keskuses tähelepanu ka õhtujuhid Heti Tulve ja Norman Salumäe – ideaalne duo juhtimaks särast ja ilust pakatavat päeva.

Tähelepanuta ei jäänud ei Heti Tulve silmapaistev kostüüm ja naerusuine etteaste ega ka Norman Salumäe šikk stiil, mis näitas, et härrasmees juba teab ja tunneb moodi.

Ilusa päeva tegid ilusaks koostööpartnerid

Kui aga rääkida sellest, kuidas üldse sündis kogu ilupäeva Witness the Beauty idee ja detailideni läbimõeldud programm, tuleb välja tuua lisaks korraldajatele ka erilised koostööpartnerid. Superdry kaubamärk, mis muutub iga päevaga populaarsemaks, sobis ilupäevale valatult. Just Superdry kauplusest said disainerid valida võistlejatele detaile ja rõivaid ning Superdry aitas koha peal viia läbi muutumismängu Ülemiste keskuse ostleja jaoks. Olulist märkimist nõuab ka Jane Ibrus, kes istus taas kohtunikutoolil ning tema ilusalong Beauty4you kinkis võistlejatele juukselakid. Lisaks tegi Jane Ibrus 8. oktoobril 20minutilise show, kuidas pikkade juustega saab teha ilusa soengu karnevaliks. Ilupäeva võitjaid sel aastal ootasid aga ees ka Beauty4you toodete kinkekotid ja šampoonid nii meestele kui naistele. Üllatuste ja imeliste kingikottide eest vastutas L’Oreal ning toodetest olid vaimustuses kõik kaasalööjad. Maitseelamusi pakkus Blender, mille menüü pakatas nii tervisest kui ilust – kes tahtis end värskendada maitsva smuutiga või kosutada nälga laia valiku võileibadega. Tradehouse andis ilupäeva Witness the Beauty kolmele parimale suurepärased kingikotid. Buduaarist aga võis lugeda põnevaid uudiseid ilupäeva Witness the Beauty kohta. Kogu sündmusele andis hoogu juurde aga Eesti üks armastatumaid raadiojaamu Ring FM, kes pühendas raadiominuteid Hommikuklubi saatest. Teletorn aga jagab imeilusa elamuse Witness the Beauty tiimile, žüriile ja host‘ile. 

Koostööpartnerite abiga muudeti ilupäev Witness the Beauty eriliseks nii külastajate, osalejate, kohtunike kui esinejate jaoks.

Lisaks panid ilupäevale Witness the Beauty õla all SMK iluinstituut, Tallinna Südalinna Kool, Eesti Moe Kool, Event Catering, Kopli noortekeskus, Naomi ja River Island.

Kuninglik finaalpäev Nordea Kontserdimajas

1,2, 3 – ja oligi kätte jõudnud ilupäeva Witness the Beauty finaalpäev Nordea Kontserdimajas. Võistlejatel tuli end proovile panna uuel ja väljakutsuval teemal – kuninglik.

Finaalpäevaks olid end valmis pannud ka selle aasta žüriiliikmed Jane Ibrus, Lucine Ayanian, Lana Vallo ja Iris Janvier. Kohtunikud said 8. oktoobril põnevat loomeprotsessi jälgida kogu päeva ning ootasid pühapäeva tõelise põnevusega.

Kui Nordea Kontserdimaja uksed pühapäeval kell 11 avati, ei olnud ruumi ei liikuda ega sõbraga vestleda, sest Euroopa ühe suurima tänavakultuurifestivali fänne oli murdu ja kõik piilusid uudishimulikult ka ilupäeva finaalide ettevalmistust.

Äkitselt oligi kogu teine korrus rahvaga täidetud – samal ajal tuli meeskondadel aga kibekiiresti tegutseda oma võistlustööga ning neid jälgisid tuhanded silmapaarid.

Võistkondade läheduses jagus veel palju põnevat – avatud boksid, kus sai teha endale meiki või soengut ning pildimasin, kus jäädvustati sõpradega koos parimaid hetki.

Finaalpäeval astusid võistlusesse 4 tiimi: Fashionators, We the Creators, Urbanitas ning publiku lemmik Silver Beauty. Vaatepilt erines tohutult 8. oktoobrist ning juba suutsid meeskonnad üllatada täiesti teistsuguste ja uute kavanditega. Ja kui kätte oli jõudnud kauaoodatud moe-show Nordea Kontserdimajas, ei hoidnud keegi end tagasi. Kohtunikel oli otsust langetada võrdlemisi raske ning pinget hoiti üleval hiliste õhtutundideni, kuni kätte jõudis auhinnatseremoonia Nordea Kontserdimaja pealaval, mida sel aastal ehtisid vetelpäästetorn, rannabaar, palmid ja täielik suverand.

Võitjateks kolmandat korda toimuval ilupäeval Witness the Beauty osutusid viis noort tegijat Tartust – tiim We the Creators. Võitjate sõnul oli nende tiim algusest peale väga hea meeskonnavaimuga. Ka neil jagus paanikahetki ja muretsemist, kuid see ei hoidnud tagasi eesmärgini jõudmist ja lõpuni minemast – koos särava võidukarikaga.

Selleks aastaks sai ilupäev Witness the Beauty läbi, kuid mõlgub kõigi osalejate mõtetes ja elab südametes veel kaua edasi. Järgmisel aastal on varuks taas uued üllatused, ideed ja osalejad!

Buduaar.ee