AOLLAMO: ehted, riided ja loomulikult Family Look

AOLLAMO: ehted, riided ja loomulikult Family Look

AollaMo näol on tegemist kahe andeka disaineri – Olga Mitjunova ja Oksana Malõš –loomingulise duetiga. Naised loovad hingestatud autoriehteid ning kauneid rõivaid. „AollaMo ei ole lihtsalt bränd. Tegemist on riietele ja ehetele püütud elu värvide, looduse hinge, naturaalsete kivide energia ja kõrgemate mõtetega.”

AollaMo näol on tegemist kahe andeka disaineri – Olga Mitjunova ja Oksana Malõš – loomingulise duetiga. Naised loovad hingestatud autoriehteid ning kauneid rõivaid. „AollaMo ei ole lihtsalt bränd. Tegemist on riietele ja ehetele püütud elu värvide, looduse hinge, naturaalsete kivide energia ja kõrgemate mõtetega.”

Buduaar külastas AollaMo stuudiopoodi, mis on justkui iga naise unistuste kamber. Igas toonis kauneid, säravaid poolvääriskividest kõrvarõngaid seintel, kauneid kleite nii suurtel kui väikestel stangedel ning laua peal väljapanek brändi viimastest hitt-toodetest – kaelasallidest, mida kaunistab poolvääriskivi. AollaMo kasutab ainult looduslikke materjale. Iga kivi on elus ning hoiab endas looduslikku energiat. Naiste sõnul on kõik tooted ainueksemplarid ning seega kandja jaoks väga isiklikud. Ainult proovides selgub, kas see ehe on sinu või ootab kedagi teist. Kui see on sinu, siis iga kord seda kandes tunned, et sul on hea tuju. „Poolvääriskividel on hing ja energia. Iga kivi inspireerib mind looma just sellele vastavat salli või ehet,” räägib Olga ja meenutab, et siidist kaelasallide valmistamiseks (mis muide on kõik käsitsi maalitud!) on saadud inspiratsiooni just olemasolevast poolvääriskivist, mida see hiljem kaunistama hakkab. On juhtunud sedagi, et kliendid tulevad showroom’i ja näitavad pilti kellestki, kellele nad soovivad kinki leida.

„Sageli vaatame pilti ja saame kohe aru, milline kivi sellele inimesele peaks sobima ja siis valime koos selle välja. Loomulikult küsime alati ka tagasisidet ja eranditult on olnud nii, et saajale on kink kohe väga meeldinud,” räägib Olga aastatega tekkinud kogemusest.

Õrnad kaelakeed, mängulised tšokkerid, helisevad käevõrud ning idamaised slave-käevõrud, võluvad kõrvarõngad – igal ehtel on kordumatu iseloom. Siid, samet, naturaalsed kivid, sädelevad kristallid, pärlid ja pärlmutter täiendavad teineteist, ühendavad ning täidavad erilise auraga. 

 

Loominguline duett

Olga Mitjunova ja Oksana Malõš on mõlemad pika moetaustaga disainerid. „See huvi sai alguse juba lapsepõlves, nii et ma olen kogu aeg moega seotud olnud,” ütleb Olga, kes on lõpetanud moeeriala Euroakadeemias. Oksanal on rakenduslik kõrgharidus ja rõivadisaineri diplom, lisaks 23aastane kogemus õmblustööstuses.

Oksana kirglik suhe ehetega algas siis, kui oli vaja sõbranna pulmadeks kleidi juurde kaunis kaelakee leida, mida aga kusagilt võtta polnud. „Läksin siis Karnaluksi ja ostsin sealt kette ning pärleid ja hakkasin meisterdama,” ütleb naine ning võtab kapi pealt imekauni statement-kaelakee ning näitab ehet, millest kõik alguse sai. Hiljem hakkasid sõbrannad paluma, et Oksana ka neile midagi kaunist meisterdaks ja nii tekkiski hobi, mis muutus tööks ja kireks.

Family look – mis see on?

Family look-stiil tähendab sarnaseid rõivaid kogu perele. „Kogu pere samas stiilis riietamine läheb moodi,” ütleb Olga ja räägib, et see stiil pärineb Ameerikast ja kogub kiiresti populaarsust ka Euroopas ja Eestis. „Perepildistamiste, stiilipidude, perekogunemiste ja -pidude, ühiste jalutuskäikude ning puhkusereiside tarbeks valivad inimesed sageli just family look-stiilis rõivad. Nii vanemad kui lapsed näitavad selle stiiliga oma kuuluvust samasse perekonda,” ütleb Oksana ja teatab, et sügiseks on valmis AollaMo uus kollektsioon, kust leiab ka family look-stiilis rõivaid.

Kahe disaineri ühise töö tulemuseks on stiilne ning samal ajal väga õrn kollektsioon, mis koosneb elegantsetest jakkidest, naiselikest kleitidest emale ja tütrele, käsitsi maalitud särkidest, kootud kardiganidest. Täienduseks saab valida endale ka naiselikke ehteid ning aksessuaare.

Oksana sõnul lähtuvad nad disainimisel põhimõttest, et tehakse just selliseid rõivaid, mida nad ka ise kannaksid. „Meile meeldib riietada naisi elegantsetesse rõivastesse, millel on lakoonilised lõiked, liigsete detailideta. AollaMo stiiliks on sügavad ja pehmed, summutatud toonid – puhtad ja šikid lõiked!”

Toodetega saab tutvuda, neid proovida ning endale soetada AollaMo stuudiopoest Tallinnas aadressil Ants Lauteri 5.