Reklaam sulgub sekundi pärast

APPI, PIGMENDILAIGUD! Mida ette võtta?

Nüüd, kui päikest näeb harvem ja sügis pea käes, on paljud naised murest murtud – nahale on tekkinud ebameeldivad tumedamat pruuni värvi laigukesed, mis enam ära ei kao. Mis need on ja miks need küll meie nahale ilmusid?

 

Melasma on nahaseisund, mida iseloomustavad pruunikad pigmendilaigud näol, eriti otsmikul, põskedel ja ülahuule kohal. Harva võivad laigud esineda ka muudel päikesele avatud nahapiirkondadel.

Melasma tekib 90% juhtudel 20–40-aastastel naistel ja vaid 10% meestel. Probleemi täpset põhjust ei teata, kuid see on naistel tavaliselt seotud hormonaalsete muutustega. Teatavasti tekib laike kõige sagedamini raseduse (50–70% naistel) või rasedusvastaste tablettide võtmise (5–34% naistel) ajal. Raseduse ajal tuntakse neid ka nn „raseduse maski” nime all. Mõned günekoloogilisedki probleemid võivad põhjustada pigmendilaike, näiteks kõhu peal või rinnanibude ümber. Sellisel juhul tuleb ravida haigust, mitte pigmendialike. Leevendades probleemi põhjustaja, ühtlustub nahatoon mõne aja pärast ise. Ka vanusega naha kaitsemehhanismid nõrgenevad ja võivad tekkida pigmendilaigud. Täiendavalt on suurimaks pigmendilaikude esilekutsujaks päiksekiirgus, mistõttu laigud ilmuvad või väljenduvad rohkem kevadel ja suvel. 

Enamasti asub pigment epidermise ehk naha pindmise kihi põhjaosas, kuid mõnikord ka dermas ehk naha sügavamas kihis. Viimane variant allub halvasti ravile.

Kui pigment asub epidermises, saab abi välispididselt kasutatavatest kosmeetikavahenditest, kuid peab meeles pidama, et ravi on aeganõudev ja tulemused ei tule üleöö. BABÉ tootevalikus on alates septembrist uuenduslik Iqualogy White sari, mille tooted aitavad võidelda pigmendilaikude vastu. 

Ideaalne nahatooni ühtlustav hooldus põhineb korrigeerival puhastusel, intensiivsel toimel ja spetsiifilisel niisutusel. Selle tagavad BABÉ Iqualogy White sarja neli toodet – korrigeeriv mitsellaartoonik, intensiivne nahatooni ühtlustav seerum, nahatooni ühtlustav emulsioon ja nahatooni ühtlustav kreem SPF 30. Tooted on viietoimelised – ennetavad, pleegitavad, vähendavad, ühtlustavad ja sära andvad.

Kõik tooted on parabeeni-, värvaine- ja mineraalõlivabad, mitteallergeensete lõhnaainetega, hüpoallergeensed, ning dermatoloogiliselt ja oftalmoloogiliselt testitud. Saadaval apteekides. facebook.com/babe.eesti

Kõige lihtsam on alati probleemi ennetada – kaitsta oma nahka päikesekaitsevahenditega, et hiljem olla rahul pigmendilaikudest puhta näonahaga.

Abi on saadaval apteekides!

[gallery ids="1855061,1855065,1855069,1855073,1855077,1855082"]