ARSTID AVALDASID PARIMAD VIISID näokarvade eemaldamiseks

ARSTID AVALDASID PARIMAD VIISID näokarvade eemaldamiseks

Liigne karvakasv häirib paljusid naisi, eriti kui näole ilmuvad pikad ja tumedad karvad. Ajakirja Allure poolt intervjueeritud dermatoloogid avaldasid, millised karvade eemaldamise meetodid on tõhusad ja millised mitte.

Enamikul naistest on liigsed kehakarvad seotud vanuse ja pärilikkusega. Näonahal hakkab karvakasv kiirenema pärast menopausi, kui östrogeeni tootmine väheneb. Tavaliselt hakkavad karvad kasvama lõuale, põskedele ja ülahuulele.

Ajakirja Allure poolt intervjueeritud dermatoloogide sõnul tasub pintsetid ja karvaeemaldusained näost kaugele hoida. Rachel Nazariani sõnul võivad karvaeemaldusained õrna näonahka ärritada. “Ära kitku neid, eriti ninakarvu. Ninas olevad bakterid võivad põhjustada põletikku,” sõnas dermatoloog Neal Schultz. Nazarian on temaga samal meelel ja soovitab pigem raseerija kasuks otsustada.

“Raseerimine on kõige ohutum meetod, kuid samas ka kõige tüütum, kuna seda tuleb sagedasti korrata. Tasub meeles pidada, et raseerimine ei muuda karva paksuks,” lükkab Nazarian tuntud müüdi ümber. Samuti ei kiirenda ükski karvaeemaldusvahend karva kasvamist.

Karvu võib eemaldada ka elektrolüüsi või laseri abil.

“Elektrolüüs on tõhus, kuid aeglane ja võib põhjustada arme,” ütles Nazarian.

Arstid pooldavad laserit, mille abil võib karvakasvu ka oluliselt aeglustada. Laseri abil suunatakse valgus karvajuurele, mis soojeneb ja seejärel hävib. Laser töötab kõige paremini just tumedatel karvadel. Laserravi tehakse tavaliselt kolm kuni neli korda ning protseduur on üsnagi kallis.