BLOGIJA LUCINE AYANIAN: Ma pole see inimene, kellele meeldivad kallid rõivad

BLOGIJA LUCINE AYANIAN: Ma pole see inimene, kellele meeldivad kallid rõivad

Kui Armeenia päritolu blogija Lucine Ayanian (30) 25 aastat tagasi Tallinnasse onule külla sõitis, hakkas talle siin nii meeldima, et aastaid hiljem koliski ta perega siia. Hetkel tegeleb eksootilise välimusega Lucine mitmel rindel disainiga, olles nii edukas moeblogija, stilist kui ka lektor.

Kui Armeenia päritolu blogija Lucine Ayanian (30) 25 aastat tagasi Tallinnasse onule külla sõitis, hakkas talle siin nii meeldima, et aastaid hiljem koliski ta perega siia. Hetkel tegeleb eksootilise välimusega Lucine mitmel rindel disainiga, olles nii edukas moeblogija, stilist kui ka lektor.

Lucine, milline on sinu suhe moega?

Suhe moega on lihtne – mulle meeldivad ilusad riided ja ilusad inimesed. Hea maitse olen  kindlasti pärinud oma emalt ning värvitundmise kunstikoolist. Pärast seda, kui töötasin Riias prêt-à-porter butiigis, sain aru, milline on luksusmoe maailm. Seal töötades tuli mul palju õppida ja oma moeteadmisi arendada. Kui kuus aastat tagasi oma blogi tegin, tuli ka uus mõte – ma tahan saada moeharidust (varasemalt oli Lucine’il juba turundusharidus – toim). Mõeldud – tehtud!

Millised on kõige „sinulikumad rõivad?

Kleidid, mis peaks iga naise garderoobis olema. Õnneks saab neid tossudega ka kanda. 

Kui peaksid oma garderoobist välja tooma ühe lemmikeseme, siis mis see oleks?

Kõige lemmikum on praegu H&M Studio mustritega bomber. Kui ma seda kannan, saan alati palju komplimente. Huvitav on ka see, kuidas Rootsi rahvuslik muster muutub mu seljas Armeenia mustriks…

Milline on kõige hinnalisem rõivaese sinu garderoobis?

Louis Vuittoni kott, mille sain kingituseks. Aga ausalt, ma pole see inimene, kellele meeldivad kallid rõivad. Usun, et maailmas on rohkem kohti, kuhu raha investeerida. 

Unistame veidi. Kui sul oleks võimalik valida ükskõik milline rõivaese maailma moelavadelt, miks mitte ka moeajaloost, siis mida sa endale ihkaksid?

Yves Saint Laurent’i ülikonda, mis sobib ühtviisi hästi nii naistele kui ka meestele. Just selline high class komplekt on garderoobist veel puudu. See on miski, mis ei lähe kunagi moest.

On sul ka mõni moekiiks ehk milliseid asju leidub sinu garderoobis kõige rohkem?

Igasuguseid mantleid ja klassikalisi kontsakingi.

Aga igapäevaselt eelistad pigem kontsi või tenniseid?

Igapäevaselt kannan meelsamini kindlasti tenniseid. Aga te ei kujuta ette ka, kui palju kontsi mul kodus garderoobis on!

Kus shoppad kõige meelsamini – Eestis, välismaal või hoopiski internetis?

Ostan riideid tavalistest poodidest ja aeg-ajalt ka internetist. Lemmikud on Zara, H&M, Lindex, ja Asos. Hiljuti hakkasin otsima noori disainereid, kes natukene oma loominguga teistest erinevad.

Kas on midagi, mida sa iial ei kannaks? Päris karusnahk mulle ei meeldi ja ma ei kanna seda.

Kui oluline on sinu jaoks brändinimi? 

Ma üldse ei pane brändinimesid tähele. Kuna ma tean moest üsna palju, siis oskan vaadata seda, millest on see hind tekkinud ja kas see asi on seda ka väärt.

Kui sageli kannad ehteid?

Kui komplekt vajab ehteid, siis kindlasti kannan neid. Igapäevaselt kannan harva, sest lihtsalt unustan (naerab – toim). Praegu on minu lemmikud igasugused prossid, nullklaasidega prillid ja New Vintage by Kriss käevõru. 

Kui palju aega veedad hommikul riideid valides? Mille järgi tavaliselt oma valikud teed?

he. Aga see sõltub sellest, kuhu ma minema pean. Tavaliselt on mul alati päris tihe graafik ja ma panen selga maksimaalselt mugavaid riideid, mis sobiksid erinevates kohtades kandmiseks. Ametlikele üritustele minnes vaatan kindlasti dresscodei. Ja kuna olen sageli kutsutud erinevatele üritusele, siis vaatan ka seda, kas komplekt kordub või mitte.

Milliseid põhimõtteid järgid riiete valimisel?

Mugavust, värvi ja lõikeid. Kui asi mulle meeldib, siis mõtlen, kas see sobib ka minu ülejäänud garderoobiga ning mitu uut komplekti saaksin seda kasutades luua? Kui jah, siis kindlasti ostan.

Sa oled moeblogija. Kui palju sa oma riideid valides mõtled sellele, et oled lugejatele riietumisel eeskujuks ja üritad seetõttu ka huvitavamaid valikuid teha?

Kõigepealt, ma riietun vastavalt oma maitsele. Alati on tore teada, et see võib kellelegi veel meeldida. Ma tean, et paljud vaatavad ja hindavad minu välimust. Tänu sellele proovin alati eksperimenteerida ja kutsun inimesi oma eneseväljenduses julgem olema.

Sa näed alati laitmatu välja. Mis on sinu ilu saladus?

Olla õnnelik ja teha seda, mis teeb sind õnnelikuks.

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar 1/17