C-VITAMIIN – KÕIGE VAJALIKUM ja võimsam antioksüdant sinu nahale

C-VITAMIIN – KÕIGE VAJALIKUM ja võimsam antioksüdant sinu nahale

C-vitamiin toimeainena on oluline igapäevane hooldus nahale, kuna see elimineerib kõige efektiivsemalt kahjulikud vabad radikaalid, mis tekitavad rakkudes oksüdatiivset stressi ja seeläbi enneaegset naha vananemist. Samuti on see vajalik, et nahk saaks sügavamates kihtides sünteesida uut ja kvaliteetset kollageeni, mis on sidekoe võtmekomponendiks.

Kollageen toimib justkui karkass, mis väljendub pringi ja toonuses nahana. C-vitamiin omab ka positiivset mõju vistrikest vabanemisel, kuna vähendab nahas põletikku. Samas tuleks ulatusliku ja ägeda akne korral nahka enne C-vitamiini kasutamist korralikult ravida. 

C-vitamiini seerumeid võib kasutada iga päev ning puudub vajadus pauside tegemiseks. Selleks, et C-vitamiini tooted sinu nahaga päriselt koostööd teeksid, peavad need vastama kindlatele parameetritele. Ainus ja tõhus viis C-vitamiini nahka manustamiseks on L-askorbiinhappe kujul, sest ainult nii tungib see läbi epidermise ehk naha pealmise kihi. Samuti on oluline kontsentratsioon ehk 10-20% ning optimaalne pH-tase. Toote koostisosad ei tungi läbi epidermise, kui pH-tase on üle 3,5.

Miks kasutab Obagi Medical C-vitamiini derivaatide, näiteks D-askorbiinhappe, askorbüülglükosiidi, askorbüülpalmitaadi jmt asemel L-askorbiinhapet?

Sel põhjusel, et L-askorbiinhape on ainus C-vitamiini vorm, mille nahk ära tunneb ja omastab. Uuringud on näidanud, et teised C-vitamiini derivaadid ei ole võimelised epidermist efektiivselt läbima ning seetõttu ei avaldada need nahale piisavalt kasulikku toimet. Samuti on L-askorbiinhape suurima biosaadavusega ehk mittesünteetiline C-vitamiini vorm.

L-askorbiinhappe toime nahale C-vitamiini seerumites:

 • Toimib antioksüdandina. 

• Ühtlustab naha tooni, annab nahale sära ja jumet.

• Vähendab transepidermaalset veekadu.

• Tugevdab kapillaaride seinu. 

• Vähendab põletikukoldeid.

• Tõhustab kaitset UV-kiirguse eest.

Sobib:

• Kõikidele nahatüüpidele ning igas vanuses naistele ja meestele.

• Kerge ja mõõduka hüperpigmentatsiooni korral. 

• Peenete kortsude puhul.

• Kareda ja ebaühtlase naha pehmendamiseks.

• Naha elastoosi (elastsete nahakiudude kahjustumine liigse päikesekiirguse mõjul) pidurdamiseks.

• Tugevamate protseduuride järgselt põletiku alandamiseks. Sobivaim kasutusviis sõltub konkreetsest protseduurist ja naha seisundist.

Obagi Medical Professional-C seerumite valik:

Professional-C 10% seerum – üliõrn kontsentreeritud koostis, mis sobib kõige paremini kuivale, kergesti ärrituvale ja tundlikule nahale.

Professional-C 15% seerum – tõhus seerum kõikidele nahatüüpidele. 

Professional-C 20% seerum – suurima kontsentratsiooniga seerum, mis sobib kõige paremini normaalsele, kombineeritud ja rasusele nahale.

Kui ilme on väga väsinud, võib seerumeid kasutada esimese nädala jooksul nii hommikul kui ka õhtul ning edaspidi ainult hommikuti.

Professional-C seerumeid tuleks viimistleda Obagi Medical Hydrate niisutava kreemiga, et toimeained nahka lukustada. 

Vaata lisaks www.obagi.ee

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar november-detsember 2017.