DISAINER KENZO TAKADA: “Minu eluteel on üks ilus eesmärk!”

DISAINER KENZO TAKADA: “Minu eluteel on üks ilus eesmärk!”

Ela oma elu kaunilt,” kõlab moemaailmast pensionile läinud Kenzo Takada (77) soovitus maailmale. Pole kahtlustki, et disainer, kes sel sügisel koostöös Avoniga oma uut parfüümi esitles, ka ise selle moto järgi elab.

“Ela oma elu kaunilt,” kõlab moemaailmast pensionile läinud Kenzo Takada (77) soovitus maailmale. Pole kahtlustki, et disainer, kes sel sügisel koostöös Avoniga oma uut parfüümi esitles, ka ise selle moto järgi elab.

Kenzo Takada näol on tegu mehega, kes kogu Euroopale moes uutmoodi lähenemist tutvustas, miksides nii osavalt Jaapani juuri ja euroopalikku lähenemisviisi, et tulemuseks sai Aasia mõjutustega Prantsuse kaubamärk!

Kuidas aga tekkis ühel noorel Jaapani poisil huvi moe vastu? Jaapanis, Himeji linnas, ema ja kahe õega üles kasvanud poissi nakatasid moepisikuga tema õed, kes lugesid ohtralt kõiksuguseid moeajakirju. Nii sattus ka nooruke Kenzo neid üha tihemini sirvima ning moemaailmale sai antud sõrm…

Ilusa elu looja

Kenzoga isiklikult Varssavis kohtudes ei kahtle ma selles üldse, et see nooruslik härra selliseid trikke tegi ja veel praegugi teeb. Kenzo näeb oma ea kohta väga hea ja särav välja. Mõned aastad tagasi antud intervjuus ajas mees oma hea väljanägemise geenide „süüks”, öeldes, et asiaadid kipuvadki aeglasemalt vananema. „Minu eluteel on üks ilus eesmärk. See tähendab seda, et kuhu iganes mu tee mind viib, olen ma valmis seda järgima ja iga päevaga kaasnevaid seiklusi nautima,” ütleb mees oma uue parfüümi Life by Kenzo Takada esitlusel.

Loe täispikka artiklit Buduaari kohtumisest värvika disaineri Kenzo Takadaga juba Buduaari ajakirja uuest numbrist!

Triin Tisler