EESTI SELTSKONNA KOOREKIHT: vaata, kes külastasid nädalavahetusel Tallinn Fashion Week’i

EESTI SELTSKONNA KOOREKIHT: vaata, kes külastasid nädalavahetusel Tallinn Fashion Week’i

Tallinn Fashion Week pakkus palju inspiratsiooni, lummas moepublikut tipptasemel kollektsioonidega ja sai meeleoluka lõpu. Neljapäeval ja reedel Kultuurikatlas aset leidnud moesündmust külastasid sajad eestlased, kes olid end vastavalt stiilselt üles löönud. Silmailu leiad laiast galeriist.

Moenädala avasid tuntud ja kandjasõbralikud brändid Althea by Thea Pilvet-Martinson ja Denim Dream. Thea Pilvet-Martinsoni Althea kevadsuvisesse kollektsiooni kuuluvad naiselikud kleidid ja pükskostüümid. Rõivaste värvigamma varieerub kevadiselt rohekassinistest kombinatsioonidest kuni kontrastsemate ja konkreetsemate must-valgeteni.

Denim Dreami värske kevadsuvise kollektsiooni kohta ütlevad disainerid Svetlana Puzorjova ja Kadri Kirss, et see on inspireeritud Eesti suvest – linnulaulust, silmipimestavast päikesetõusust mere kaldal, hommikusest kastemärjast ning värviküllusest looduses. Kollektsiooni märksõnadeks on naiselikkus, isikupärasus, graatsilisus ja värvid. Moeetendusel esitleti ka modernseid meestekollektsiooni komplekte.

Catwalk‘i vallutasid ka omanäolised Piret Ilvese ja Iris Janvieri kollektsioonid. Oma minimalistliku käekirja poolest tuntud Piret Ilvese kollektsiooni moodustavad naiselikud ja šikid, põhiliselt igapäevaseks kasutamiseks mõeldud rõivad. Läbiva lipsutemaatikaga, lihtsate ja sirgete lõigetega mantlid ning kleidid varieeruvad värvuselt pastelsetest kevadvärvidest tumedate toonideni.

Iris Janvieri kollektsioon „Business“ on loodud iseteadlikule naisele, kes soovib olla elegantne nii kontoris, kohtumisel kui ka ärilõunal. Kollektsioon on praktiline, mugav ja valmistatud kangastest, mis ei vaja igapäevast hooldust. Lõiked on hästi istuvad ja naiselikud. Rõivaid ilmestasid Birgit Skolimowski omanäolised ehted.

TFWi esimese päeva lõpetas üks Eesti tippdisainer, Liina Stein, kes tõi vaatajateni muinasjutulise värvidemängu. Kollektsioon koosneb kleitidest, mis on õrnad, lendlevad, naiselikud ning helged. Modellide seljas võis näha kleite, mida ilmestasid slaavi detailid, kalliskivielemendid ja rohkelt siidi. Üllatusena tuli moeetendusel lavale ka Steini ainueksemplaridest koosnev unustamatu pruutkleitide kollektsioon.

Perit Muuga tõi lavale äärmiselt naiseliku kollektsiooni, mille massiivsed ja lopsakad lilleornamendid lausa paitasid moepubliku meeli. Glamuurne kollektsioon „Secret Heart“ lummas vaatajaid oma muinasjutuliste tüllseelikute ja luksuslike naturaalsest siidist kleitidega. Kollektsioonis on kokku põimitud õrn naiselikkus ja tuline temperament, mis saavad sujuvalt üheks.

Year by Raivo Holm üllatas taas publikut oma luksuslike mantli- ja pintsakukollektsioonidega, mis loodud täpselt tänapäeva linnatänavatele. Kollektsiooni toonid on stiilipuhtad, kangad kvaliteetsed ja lõiked šikid.

Mammu Couture kevadsuvine kollektsioon räägib eneseteadlikust naisest, kes eelistab klassikat, elegantsust, õrna värvipaletti ning armastab üle kõige olla Naine. Moekunstniku sõnul ammutas ta inspiratsiooni paljuski 16.-18. sajandi klassikalistest maalidest. 

Tallinn Fashion Week’ile pani punkti Eesti moe lipulaev Embassy of Fashion oma ohtlikke vastuolusid, värsket energiat ja jõudu tulvil kollektsiooniga „Saints and Sinners“.

Ketlin Bachmann kombineerib oma eklektilises ja värvilises ning pisut sürreaalses kollektsioonis talle tavapäraseks saanult äärmuslikud materjalid, milleks on pehme samet, lateks, õhuline siid, võrk ja plisseer ning ekstravagantne kunstnahk. 

Aldo Järvsoo kevadiselt värske kollektsioon on mõjutatud 70ndate diskodiivadest ja poprokist. Uimastav ja pühalik kollektsioon põimis endas volange, efektseid kangaid ja kevadiselt värskeid vikerkaarevärve. 

Riina Põldroosi kollektsioon on mõeldud julgemale ja konkreetsemale naisele, kes tunneb end hästi tõsisemates ja tumedamates värvides. Kollektsiooni märksõnadeks on kumavad kalliskivitoonid, plahvatav punane ja peenelt miksitud palett. Riina Põldroos esitles catwalk‘il ka oma aksessuaarikollektsiooni, mis koosneb nahast vöödest ja värvilise geomeetriaga käekottidest. Moemaja kollektsioone kaunistas ka Tanel Veenre uus TVJ ehteseeria “Pantone Flies”.