Ilu ja mood

toob teieni Zalando

EI MIDAGI IGAVAT, AINULT ÄGEDAT: neoonnaine Mariliis Jõgeva

Buduaar

Laura Nestor

„Need retuusid on ju praegu nii igavad,“ ütleb neoonvärve jumaldav lauljatar Mariliis Jõgeva fotostuudios komplekte sobitades ja lööb pükstele käärid sisse. „Vot, palju ägedam!“ Just nii võibki naise stiili kirjeldada: ei midagi igavat, ainult ägedat!

„Mõnikord olen vahetult enne lavaleminekut mõelnud, et tahaks hoopis teistsugust outfit’i ja intro ajal veel trepil kääridega pluusile, jakile või kleidile viimast lihvi andnud,“ kinnitab Mariliis, et eelnevalt kirjeldatu on tema puhul täitsa tavaline.
„Kõige ägedam on see, et keegi ei paku pildistamistel mulle stilisti, sest nad usaldavad mind,“ rõõmustab Eesti kunstiakadeemias moestilistikat õppinud lauljanna.
Oma stiili liigitab naine glamuurseks tänavastiiliks: tossud, oversize pusad, t-särgid ja pintsakud on tema teema. Sinna juurde muidugi ka üks äge bling-element. Viimasel ajal annavad tema riietusele sära ja särtsu kivikestega ülekuhjatud peavõrud. „Need meeldivad mulle nii väga, et olen nüüdseks neid ka ise tegema hakanud,“ sõnab Mariliis. Kes tunneb, et üks silmapaistev ja särav peavõru võiks kuuluda ka talle, siis piiratud koguses teeb Mariliis neid ka müügiks. „Sära saab juurde anda ka vöödega ning nahk on ka väga minu teema,“ sõnab naine.


Tee selleni, et taibata, mis see „oma teema“ üldse olla võiks, oli Mariliisi sõnul üsna pikk. „Umbes kümme aastat kandsin vahelduva eduga erinevaid rõivaid ja värve. Oli aeg, mil kandsin kleite, siis jälle väga klassikalisi riideid. See tunne, et just selline stiil mulle sobib ja nii ma tahan käia, tekkis alles paar aastat tagasi,“ räägib naine, kes muidu riietub lihtsalt ja mugavalt. Täna Mariliisi kapist kleite ja seelikuid ei leia. „Ahjaa! Üks on, aga seda kasutan ka pigem pluusina!“

Milline on kõige hinnalisem rõivaese sinu garderoobis?

Ma ei osta asju hinna järgi, vaid ikka selle järgi, mis mind poes kõnetab. Kõige hinnalisemat (kallimat) asja öelda ei oska, aga üheks väga eriliseks riideesemeks on Liisi Eesmaa spetsiaalselt minu jaoks tehtud roosa jakk, mida kandsin päris palju just enda lauljakarjääri alguses ja mis on siiani riidekapis auväärsel kohal.

Kas eelistad pigem kontsi või tenniseid?

Ma eelistan kohe kindlasti tosse, sest nendega on mugav käia ja mul on täitsa oma lemmikbränd – Y-3, mille tosse on mul kapis päris mitu. Need on väga ägeda disainiga ja sobivad kandmiseks igal ajal.

Milline värvigamma sinu riidekapis valitseb?

Palju neoonseid toone, must on põhiline ning lemmikvärv on roheline.

On sul ka mõni moekiiks ehk milliseid asju leidub sinu garderoobis kõige rohkem?

Mu kapp koosneb suures osas t-särkidest. Pikkadest kuni crop-toppideni välja. Pikki kannan kleidina, lühikesi kõrge värvliga teksadega. Neid on mul igat värvi, aga kõik on XL-suurused. Sõbranna just naeris viimasel reisil, et küll minul on lihtne: pakin vaid viis särki kaasa ja ongi kõik. (Naerab.) Ostan palju särke ka meeste osakonnast.

Kas on ka midagi, mida sa iial selga ei paneks või mis teiste juures silma riivab?

Ma ei kanna palju mütse. Pigem kannan kapuutsi, kui väljas külm on või äärmisel juhul suure tutiga kootud mütsi. Ei tea, mis mul nende peakatete vastu on. Olen proovinud välja selgitada, aga nagu mulle ei meeldi sõna lullaby mingil kummalisel põhjusel, ei meeldi ka mütsid.

Kui teadlik tarbija sa oled?

Ma ei ole inimene, kes igaks juhuks riideid koju varuks, et ehk kunagi peab kandma. Soetan ikka neid, millele on plaan lähiajal ka kasutust leida. Eks ikka tuleb ette emotsioonioste, aga pigem harva. Mul on nii, et kui ma kohe ei saa midagi, siis kahe tunni pärast on mul tuhin läinud ja pole seda asja enam tarvis ka. (Naerab.)

Kui oluline on sinu jaoks brändi nimi?

Alati ei pea olemagi kallis kaubamärk, pigem tähtsustan asjade erilisust. Mulle meeldivad kvaliteetsed tooted, eriti kui jutt on kottidest ja jalanõudest. Küll aga kombineerin tihtipeale mingeid bränditooteid ka kiirmoe toodanguga.

Kust sa oma riideid ostad?

Ma ostan oma riideid enamasti internetist. Meeldivad Missguided, Asos, Farfetch ja teised, lemmik on Y-3 oma huvitava disaini poolest. Eriline ja silmapaistev.

Unistame veidi. Kui saaksid valida oma garderoobi ükskõik millise moeeseme mõnelt kuulsalt disainerilt, siis kellelt ja mille valiksid?

Üks särav jakk Balmaini kollektsioonidest võiks garderoobis ilutseda küll…

Ilu ja mood

toob teieni Zalando