ELU LÄBI NULLKLAASIDE EHK miks me kanname stiiliprille?

Kui tavaliselt unistatakse sellest, et ei peaks prille kandma, siis hetkemood räägib midagi muud. Prillidest on saanud aksessuaar ja kuum trend, mida kantakse lihtsalt moe pärast. Tere tulemast maailma, mis vaatab sulle vastu läbi 0-klaaside!

Prillide kandmine puhtalt moe pärast ilmus laiemasse pilti nüüdseks juba pikka aega tagasi, ajal, mil Britney Spears noppis oma kuulsas teksakleidis MTV muusikaauhindadel lõviosa tiitlitest ja tema trendikas kaaslane Justin Timberlake kandis kergelt toonitud šikke 0-klaase, mis pälvisid moekriitikute tähelepanu nädalateks. Kui enne seda oli stiiliprillide kandmine pigem midagi väga erilist ja originaalset, siis 2000ndate alguses tulid optilised lens’id ka massimoodi ja püsivad seal kultuslikult kuni tänaseni. Selleks, et prillid moodsalt ja maitsekalt välja kanda, ei pea olema popstaar, vaid kõik, mida sa vajad, on hea stiilitaju ja julgus veidikene erineda, kuna 0-klaasiga stiiliprillid on reeglina palju omapärasemad, kitšimad ja massiivsemad kui tavaprillid. Olgugi et tegu on levinud trendiga, siis kaugeltki mitte igaüks ei soovi, julge ega näe põhjust prillide niisama kandmiseks.

0-klaasiga prillid, milleks?

„See oleks ju sama, nagu kanda kella, mis ei näita aega, või vööd, mis ei hoia pükse üleval,” mõtleb nii mõnigi. Inimeste jaoks, kes näevad stiili kui mängu, annab see aksessuaar aga palju võimalusi. Kui seljataga on unetu öö või parasjagu ei jagu aega oma silmadele peitekreemi või ripsmetušši võõbata või kui ühel hommikul lihtsalt tunned ja tahad, et peeglist vaataks vastu keegi, kes ei ole päris sinu enda moodi, siis selles olukorras aitavad pilkupüüdvad prillid suurepäraselt. Olgu öeldud, et mitte ükski teine moeaksessuaar ei suuda inimest muuta nii, nagu seda teevad prillid! Ehk on just see põhjuseks, miks paljud kuulsused nii meilt kui mujalt stiiliprille armastavad kanda. 

Ning üks oluline asi veel – tegelikult ei pruugigi stiiliprille kandes olla tegu ainult sooviga stiilne välja näha – 0-klaasid võivad olla ka korraliku UV-kaitsega ning säästa silmi näiteks valguse, tolmu ja õhusaaste eest.

Miks armastavad need Eesti naised stiiliprille kanda?

Lucine Ayanian, moeblogija

Kuna ma tavalisi prille ei kanna, meeldib mulle väga oma välimust 0-klaasiga prillidega stiliseerida. Näiteks kui ma näen, et on vaja outfit’ile lisada mingi aksessuaar, siis tulevad prillid alati appi. Minu prillikogus on palju erinevad mudeleid 60ndate ja 70ndate stiilist. Mõnikord, kui üksnes ehetest ei piisa, suudavad prillid kardinaalselt välimust muuta. Olen märganud, et sageli ei tunne isegi mu tuttavad mind ära, kui prille kannan. See on tore, et selline väike aksessuaar saab su riietuse nii stiilseks muuta.

Joanna Veeremaa, Buduaari turundusjuht 

0-klaasiga prillid on minu jaoks nagu kõrvarõngad või kaelakee – võtan neid kui aksessuaare. Ma armastan kanda päikeseprille, sest enamik kujudest sobib mu näoga, kuna aga Eestis jääb päikesest vajaka, siis on lahe miksida seda värki nii-öelda optiliste klaasidega. Üldiselt meeldib mulle kanda prille kinniste juustega – kas siis, kui juuksed on patsis või korralikus krunnis. Prille kombineeringi vastavalt sellele, mis mul tol päeval seljas on. Kui tunnen, et täna võiks veidike vunki lisada, viskangi prillid ette.

Marge Tava, Buduaari tegevjuht

Ma olen suur prillikandja – päikeseprille kannan isegi talvel, sest silmad on heleda valguse suhtes tundlikud ja hakkavad vett jooksma. 0-klaasiga prillid on minu jaoks eelkõige kiire ilunipp. Kui meik on tegemata või silmad on väsinud, siis tõmbavad prilliraamid tähelepanu endale. Mul on 0-klaasiga prillide valik päris lai ja leian sobiva mudeli iga riietuse juurde. Esimesed nulliprillid tekkisid juba aastal 1995 ja peale seda olen neid kokku ostnud ja isegi teha lasknud. Tõtt-öelda on see vaimustus viimastel aastatel vähenenud, sest see trend on massimoodi tulnud ja seetõttu ei ole see enam originaalne. Olen olnud suur prillikollektsionäär ja viimasel Buduaari turul (aprillis) panin kümme paari 0-klaasiga prille müüki, et natuke oma prilliriiulit koomale tõmmata.

 

Artikkel on ilmunud ajakirjas Buduaar mai-juuni 2018.