ENNETAVA MEDITSIINI ROLL tänapäeva kosmetoloogias

Laiemas plaanis tuginevad uuemad meditsiiniteadmised nn ennetava meditsiini avastustele selle kohta, kuidas pikendada elu kestust ja parandada elukvaliteeti. Ennetavas meditsiinis räägitakse vana paradigma vahetumisest, nimelt üleminekust ravilt profülaktikale ning haiguselt tervisele ja adekvaatsele, produktiivsele elukvaliteedile. Asjatundliku arsti käes on ennetav meditsiin relvaks, mis lubab saavutada väiksemate vahenditega soovitud tulemuse – võimaldada inimesele pikemat ja kvaliteetsemat elu.

Laiemas plaanis tuginevad uuemad meditsiiniteadmised nn ennetava meditsiini avastustele selle kohta, kuidas pikendada elu kestust ja parandada elukvaliteeti. Ennetavas meditsiinis räägitakse vana paradigma vahetumisest, nimelt üleminekust ravilt profülaktikale ning haiguselt tervisele ja adekvaatsele, produktiivsele elukvaliteedile. Asjatundliku arsti käes on ennetav meditsiin relvaks, mis lubab saavutada väiksemate vahenditega soovitud tulemuse – võimaldada inimesele pikemat ja kvaliteetsemat elu.

Ennetava meditsiini eesmärk on optimeerida inimese terviseseisundit ükskõik millises vanuses, saavutada see enne haiguse arenemist, diagnoosi ja ravi. See on põhimõtteliselt teistsugune kontseptsioon meditsiinist. Tegelikult töötab ennetav meditsiin bioloogilisele vananemisele vastu. Sellisele meditsiinile võiks pakkuda sobivat eeskuju kaariese profülaktika stomatoloogias – mida õigeaegsem ja õigem on hammaste hooldus, seda tervemad ning kaunimad on pikas perspektiivis hambad.

Ennetav meditsiin uurib inimese organismi ja selle protsesse tervikuna ning naha vananemise protsess ei ole erandiks. Maailmas paistab silma suundumus suunata enam ressursse just naha vananemise profülaktikale, mitte võitlusele vananemise tagajärgedega. Bioloogiliselt aktiivsed kollageenipeptiidid on üks innovatiivsemaid lahendusi naha esteetiliste probleemide lahendamisel. 

See on eesmärgistatud vaade tulevikule – juhtida profülaktika abil vananemise protsessi kogu oma ülejäänud elu vältel, vältida riskitegureid ning valida endale täpselt sobivaim profülaktika tüüp.

KOLLAGEENI FARMAATSIAUURINGUD ENNETAVA MEDITSIINI VALGUSES

Meditsiini paradigmamuutus seisneb farmaatsiaalase uurimistegevuse suuna ümberlülitumises ravilt profülaktikale. Tänu tänapäeva tehnoloogiatele sünteesitakse ja toodetakse tooteid ilu soodustamiseks ning nooruse säilitamiseks. Bioloogiliselt aktiivsed kollageenipeptiidid on üks viimase aja innovatsioonidest. Suur osa uutest tehnoloogiatest ja profülaktilistest meetmetest vähendavad või pidurdavad pikas perspektiivis vananemise protsessist põhjustatud soovimatuid muutusi nahas ning parandavad naha füsioloogiliste mehhanismide toimimise dünaamikat. Bioloogiliselt aktiivsed kollageenipeptiidid kuuluvad oluliste vananemisvastaste ennetusmeetmete hulka.

KOLLAGEENIPEPTIIDIDE KVALITEET

Kollageeni ja selle rolli kohta meie naha vananemises on kirjutatud ning öeldud palju. On teada, et see organismi valk on oluline naha ilu ning sidekoe tervise säilitamise seisukohast. Turul pakutakse kollageenitooteid nii välimiseks kui sisemiseks kasutamiseks, ent kas alati on olemas veendumus toote efektiivsuse, puhtuse ja ohutuse suhtes?

Oluline on mõista, kas soovitud kollageenitoode vastab tegelikult selle turunduslikele kirjeldustele. Kas konkreetne aine ning selle terapeutiline annus on tõesti andnud usutavaid tulemusi ja on teaduslikult tõendatud? Võib esineda olukord, kus kulutatakse raha ja kasutatakse mõnd toodet, ent oodatud ning kirjeldatud efekti siiski ei ilmne, kuna toote tõendatud efektiivsust ei eksisteeri tegelikkuses objektiivselt.

Bioloogiliselt aktiivsed kollageenipeptiidid võivad pärineda kahest allikast: imetajatest (lehma- või seanahast) ja kaladest (kalanahast või meremolluskitest). Riskide osas tuleks pöörata tähelepanu faktidele kalakollageeni allergia juhtumite kohta, mida on kirjeldatud mitmetes uuringutes. Samuti esineb elanikkonna hulgas tervikuna allergiat mereandide vastu protsentuaalselt palju sagedamini kui allergiat veise- või sealihatoodete vastu (1, 2, 3, 4).

FIDELE (VERISOL) – KINDEL JA TÕENDATUD VAHEND NAHA NOORUSE SÄILITAMISEKS

FIDELE (VERISOL) on uuemate teaduslike seisukohtade teostus innovatiivse toote kujul – see sisaldab patenditud bioloogiliselt aktiivset kollageenipeptiidide kompleksi, mis aitab aeglustada vananemise füsioloogilist protsessi. FIDELE (VERISOL) toimeaine koosneb madalmolekulaarsetest peptiididest, mis imenduvad maos ja soolestikus hõlpsalt ning jõuavad naha sügavamatesse kihtidesse kogu kehas. Teadusuuringute autorid on teinud järelduse, et FIDELE on „nutikas relv“ igapäevases võitluses vananemise soovimatute sümptomitega. Peptiidikomplekside korrapärane kasutamine aitab nahal elastsemaks muutuda, vähendab kortse ja pidurdab naha soovimatut vananemist.

FIDELE (VERISOL) on töötatud välja ja seda toodetakse Saksamaal. Tootja Gelita AG järgib rangelt nn puhta etiketi (clean label) tootmispõhimõtete tingimusi: bioloogiliselt aktiivseid kollageenipeptiide toodetakse looduslikust kollageenist ja ilma E-aineteta (keemiliste säilitusainete ning kunstlike värvaineteta). Toode ei sisalda allergeene, gluteeni ega laktoosi ning seda võib kasutada julgelt nii naha nooruse säilitamiseks kui ka võitluseks tselluliidiga.

Hea vormi säilitamisele võib kulutada palju aega ja vahendeid, ent kas saavutatud efekt vastab alati tehtud investeeringule? FIDELE (VERISOL) tasakaalustab optimaalselt efektiivsuse, aja ja kulutused ning toimib täpselt seal, kus nahal seda vaja on – derma sügavamates kihtides, kuhu välimiselt kasutatavad vahendid ei pääse. FIDELE (VERISOL) stimuleerib kollageeni sünteesi organismi sisemuses, just dermas, tänu uuema põlvkonna looduslikele, bioloogiliselt aktiivsetele kollageenipeptiididele. FIDELE (VERISOL) aitab kujundada terve, sileda naha ning vähendab kortse.

Hoolitsege oma naha nooruse säilitamise eest ükskõik millises vanuses!

Ravikunsti Koolitus ja Teraapiatuba Väike Uba, Vabriku 41, Tallinn ravikunst.ee
Biore Tervisestuudio, Laada 3, Rakvere biore.ee
Lümfi- ja manuaalteraapiakeskus Tervisestuudio 8, Laada 20, Rakvere tervisestuudio8.ee