ETTEVAATUST: ülipikad ripsmed on silmale kahjulikud

ETTEVAATUST: ülipikad ripsmed on silmale kahjulikud

Kuigi XXL ripsmetega võid tunda end eriti ilusana, siis võivad need põhjustada ka valulikke silmaprobleeme, selgub hiljutisest uuringust.

Kuigi XXL ripsmetega võid tunda end eriti ilusana, siis võivad need põhjustada ka valulikke silmaprobleeme, selgub hiljutisest uuringust.

Pärast 22 erineva imetaja ripsme pikkuse ja silma suuruse suhet arvutades, leidsid teadlased, et nii inimeste kui ka loomade ripsmete pikkus peaks olema 1/3 silma laiusest.  

 

 

Järgnevalt ehitasid nad tuuletunneli, mis simuleerib tavapärast tuule mõju silmale ning 3 erinevat silmamudelit – ühe tavamõõtmetes ripsmetega, teise ripsmeteta ning kolmanda ekstra-pikkade ripsmetega.

Mis siis selgus?
Kui tavapikkuses ripsmed on selgelt tõhusamad, kui ilma ripsmeteta silm, kuna need hoiavad silmad kaitstuna, siis ülipikad ripsmed mitte ei kaitse silma, vaid tõmbavad probleeme ligi! Ülipikad ripsmed suunavad tuule, mustuse ja muu õhus leiduva otsejoones silma limaskestale. Kui see sind just silmi kissitama ei pane, võib see tekitada hoopis sügelust. Mustuse sattumine silma võib kuivatada silma limaskesta nii, et see tekitab omakorda tõsiseid probleeme nagu näiteks silmapõletik või roosa silm.

Seega on õige ripsmepikkuse leidmine keeruline ülesanne. Eriti neile naistele, kes armastavad kanda võltsripsmeid.

Mida siis aga teha, et ei peaks välimuse arvelt järeleandmisi tegema ning silmad oleksid terved?
Kui sa ei suuda kuidagi leppida tavaliste ripsmetega, siis ole mureta, olukorrale on lahendus. Sa ei pea ripsmetušši kohe nurka viskama: värvi enda ripsmeid ohutult tihendava tuššiga, sest tihedad ripsmed aitavad silma kaitsta.
Kui sinu nõrkuseks on aga ülipikad ripsmed, siis proovi leida vähemalt ripsmetušš, mis lisaks pikendamisele ka tihendaks ripsmeid. Sama lugu on ka võltsripsmetega – proovi saavutada lisaks pikkusele ka maksimaalne tihedus. Nii saad olla kindel, et oled andnud endast parima, et oma silmi kaitsta, tegemata seejuures välimuse osas järeleandmisi.

Mida arvad sina pikkade ripsmete hullusest? Kas ülipikad ripsmed on ka sinu nõrkuseks? Anna meile sellest kommentaarides teada!

Allikas:  seventeen.com