EVELIN VÕIGEMASTI ilu saladused, lemmiktooted ja palju muud

EVELIN VÕIGEMASTI ilu saladused, lemmiktooted ja palju muud

„Kui ma ajas tagasi mõtlen, siis tundsin end väga kaunina, hoides süles oma beebisid. Praegusel eluperioodil tunnen end ilusana siis, kui olen ärganud n-ö õigel tuulel, pannud selga riided, mis mulle meeldivad ja tundes end nendes hästi,” ütleb näitlejanna Evelin Võigemast (37). „Selliselt enda ilusana tundmiseks ei vaja ma ühtegi välist kinnitust ega komplimenti.”

„Mida aeg edasi, seda enam märkan ilu enda ümber – igasugustes inimestes. Pikkades, lühikestes, saledates ja tüsedates,” räägib Evelin, kelle jaoks on ilu valem lihtne – see on isikupära ja enesekindlus. „Ilu on julgus olla mina ise.”

Naise enda jaoks peitub ilu paljudes erinevates asjades. „Olen imetlenud seda, kui kaunis on mõni vana naine kõigi oma kortsudega. Või jälginud reisidel erinevaid jaapanlannasid , sest nad kõik on nii stiilsed. Aga kui sa küsid mu käest, millised on ilusad naised, siis neid on minu lähiümbruses väga palju,” ütleb Evelin ja lisab, „kõik mulle lähedased ja kallid sõbrannad on väga kaunid naised.”

Meigikott alati kaasas, aga…

„Lapsepõlvest mäletan, et esimene ilumälestus oli mu ema lõhn. Oma ema on iga lapse jaoks ilus, aga tema lõhn oli täiesti eriline,” meenutab naine. „Küsisin nüüd üle, et mis parfüüm see võis olla, mida tollal oli võimalik üldse saada ja ema vastas, et jah, tal oli mingisugune Poola parfüüm, aga pigem ta sel ajal lõhna ei kasutanudki. Nii et see, mida ma lapsena heaks lõhnaõliks pidasin, oli ilmselt minu ema enda lõhn,” naerab Evelin, kes peab lõhna siiani kogu terviku juures oluliseks komponendiks. „Pärast n-ö nišilõhnade avastamist ei ole ma neid n-ö tavalisi lõhnu enam ostnud.”  Nii pärinevad ka tema hetke lemmikparfüümid – Nishane Wulong Cha ja Aedes de Venustas Iris Nazarena – parfüümipoest Crème de la Crème.

Meiki kasutab Evelin sõltuvalt näonaha olukorrast. „Ma eelistaksin puhkepäevadel meiki mitte kasutada, aga tihtipeale on ikka midagi vaja peita. Muide, brünetina kasutan meiki rohkem kui heledate juustega. Praegu tundub ripsmetušš vajalik, samas kui heledate juustega ei olnud see igapäevaselt oluline,” tunnistab näitlejanna, kelle kotis loksub meigikott küll alati kaasas, aga tavaliselt juhtub nii, et seda sealt välja ei võetagi.

Ilusalongi jõuab loo peategelane enda sõnul kahjuks väga harva, aga seda aitavad kompenseerida lemmikud kodusel iluriiulil. Näohoolduses on  lemmikuks kodumaine bränd D’DIFFERENCE. „Lemmikud on ka 5D Firming Faceglow Peel, 4D Mild Cleansing Gel, 4D Hydrating Rosewater, 5D Rejuvenating Day Cream ja nende mõnusad vahutavad näomaskid.” Naise meigikotist leiab ka juba mitmendat korda soetatud meigipõhja, milleks on Dior Nude Air Serum de Teint. „Maailma parim ripsmetušš, mis mitte kunagi laiali ei pudise, on Lancome Hypnose Volume-à-porter, ja kõige niisutavamat huulepalsamit teeb saaremaine Tilk!” loetleb Evelin.

Kõige olulisemaks ilutoiminguks peab ta aga põhjalikku grimmi eemaldamist ja näo koorimist. Kõige hullumeelsemaid grimme sai näitlejanna kanda kuulsaid Tele 2 reklaamklippe tehes. „Suurepärased grimeerijad Liisi Roht ja Siiri Lauri lasid oma fantaasial ja oskustel lennata ja mina olin kõigega nõus. Nii et oma töö tõttu olen ma olnud tugevalt ülekaaluline naine, noor lihastes mees, väga vana raugaeas mees, vana naine, mustanahaline ja mis kõik veel,” naerab Evelin. „Selliste grimmidega on nii, et tegemine võtab küll üsna kaua aega, aga see on tore ja põnev jälgimine, kuidas see grimm end üles ehitab. Samas… piinarikas on kõige selle juures pärast grimmi eemaldamine, mis võib võtta kuni tund aega ja olla vahel väga-väga valus.”

Blondist brünetiks

Evelin on aastaid kandnud kaunist blondi juuksevärvi, mille toonid on varieerunud heledama ja tumedama vahel, kuid möödunud sügisel sai blondist brünett. „Ma arvasin, et ma ei värviks iialgi oma juukseid nii tumedaks, aga amet on selline, et kõike tuleb ette,” naerab naine ja lisab, „seega tööst lähtuvalt ei ole vist tõesti midagi sellist, mida ma ette ei võtaks. Kui on põhjendatud ja vajalik, olen ma vägagi eksperimenteerimisaldis, aga eraelus eelistan alati loomulikkust ja naturaalsust. If it works, why change it,” räägib Evelin, kes vahetas juuksevärvi seriaali „Pank” tarbeks, mis jõuab ekraanidele oktoobris.

Just kardinaalsest värvimuutusest tingituna pöörab Evelin praegu eriti suurt tähelepanu juuksehooldusele. „Söön vitamiine, kasutan hooldavaid ja taastavaid palsameid ja maske. Kui tekib võimalus, nii et on mitu järjestikust vaba päeva, siis jätan juuksed üldse pesemata ja käin mütsiga. Kõik ikka selleks, et juukseid säästa. Teatris ja filmivõtetel kasutatakse väga palju sirgendamist ja lokitamist, nii et vabal päeval lasen oma juustel lihtsalt olla.” Evelin on ka üks neist naistest, kes on salamisi endale alati paksemaid juukseid ihalenud. „Ma olen endale alati paksemaid juukseid igatsenud, aga ma ei tee sellest enam probleemi. Nooremana oli mul ka oma kehale väga palju pretensioone, aga nüüd olen rahul. Kui teha trenni, süsivesikutega mitte üle pingutada ja magada korralikult, siis olen iseendaga rahul ja oma geenidele tänulik. Vananemise suurim eelis ongi see, et sa teed endaga tõepoolest rahu. Kõiges.”

Aegumatu ilukokteil

Suurepärases vormis Evelin püüab jõuda trenni vähemalt kolm korda nädalas ja sealjuures pole ka dieeditamine pole talle päris võõras. „Neid olen katsetanud väga põgusalt, aga üldjuhul need minu puhul ei toimi. Kui ma endale midagi päriselt ära keelan, siis seda suuremaks kasvab isu just selle keelatud toidu vastu. Siiski, viimasel ajal söön põhiliselt taimset toitu ja tunnen end seejuures imehästi.”

Köögikapist Evelin ise kosmeetikat enda jaoks kokku ei sega ja kuna ta ka kohvi ei joo, siis proovimata on ka kõige tavalisem kohvipaksuga kehakoorija. Hommikuti teeb ta aga tihtipeale smuutit. „Selle retsept püsib muutumatuna juba aastaid. Kaks banaani, kaks avokaadot, pool purki kookospiima ja siis peotäis marju. Marjad on need, mis selles koosluses olenevalt päevast vahelduvad, muu on alati sama. Ja siis segan juurde veel Boost Yourself Crunchy’t, mis teeb smuuti veelgi toitvamaks.” 

Suurima ilukomplimendina on Evelin alati võtnud pigem seda, kui keegi kiidab tema isiksust, mitte välimust. „Kui olen iseendaga heades suhetes, siis tunnen end kaunina, hoolimata n-ö välistest iluparameetritest.” Nii on ka tema isiklik lemmikkompliment hoopis tema isiksuse kohta. „Mu isiklik lemmikkompliment ei käi mu välimuse, vaid mu sisu kohta. Et ma olen bullshit detector,” naerab naine.

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar märts-aprill 2018.