EVELYN SAAL: „Naise teeb ilusaks armastus ja suur töö iseendaga!”

„Be the kind of girl, that when your feet hit the floor each morning, the devil says „Oh crap, she’s UP”,” naerab ärinaine Evelyn Saal küsimuse peale, mis tüüpi naine ta on. „Tulehark, kes liigub kindlas suunas!” Ja see naine juba teab, kuidas oma unistuste elu elada. Tuleb lihtsalt julgeda teha otsuseid – olgu need seotud karjääri, hobide või eraeluga.

„Be the kind of girl, that when your feet hit the floor each morning, the devil says „Oh crap, she’s UP”,” naerab ärinaine Evelyn Saal küsimuse peale, mis tüüpi naine ta on. „Tulehark, kes liigub kindlas suunas!” Ja see naine juba teab, kuidas oma unistuste elu elada. Tuleb lihtsalt julgeda teha otsuseid – olgu need seotud karjääri, hobide või eraeluga.

Veel neli aastat tagasi töötas Evelyn SA Kultuurikatel juures nõunikuna. „Kõik tegemised, mis kandsid endas rahvusvahelisi projekte, ammendusid minu jaoks mingil momendil ja tervis hakkas üles ütlema. Mu tütrega veetis aega lapsehoidja ja tuli teha valik – aeg maha võtta ja edasi liikuda.” Tegus naine lahkus töölt, seadis prioriteedid paika ning võitles oma endisest töörütmist tekkinud uneprobleemidega. „Hakkasin tõsiselt järgima tervislikku eluviisi, loobusin gluteenist, järgisin trennide rütmi, planeerisin kogu aja ja elu ümber,” räägib Evelyn oma elumuutuse algusest. Pärast väikest jõudeaega otsustas naine ilusalongi avada ning teha seda koostöös suurepärase Skandinaavia plastilise kirurgia brändiga Akademikliniken. „Esindame ja toome maale Rootsi eliitkosmeetikasarja Akademikliniken Cosmeceuticals ning teeme igapäevaselt koostööd Rootsi ilukirurgide ja dermatoloogidega, tootearendajate ja turundajatega,” räägib naine ja lisab, et tingituna Eesti väiksusest ei olnud seda lepingut saada sugugi lihtne.

Evelyn tunnistab, et ettevõtjaks olemise valik on üks targemaid tegusid, mida ta pole päevagi kahetsenud. Ka raha teenib ta nüüd rohkem kui palgatöötajana. „Selline raha suuruse mõõde kaob ettevõtjana ära, sest töö pakub rohkem rahuldust ja rahu. Ettevõtjaks olemine on mul ka tugeva sisemise distsipliini, ajajuhtimise ja tervise luubi alla toonud. Imestan siiani erinevate tööandjate juures töötavaid sõpru, kellel on aega tunde ja tunde tühjast-tähjast lobiseda töö ajast. Kui oled iseenda tööandja, siis sellist aega ei eksisteeri – see jääb kõik tööajast välja.”

Paljud inimesed unistavad ettevõtjaks hakkamisest, aga lükkavad lõplikku otsust pidevalt edasi. Põhjuseks on loomulikult erinevad hirmud, mis on seotud uute riskidega. „Ma pole siiani ühtegi negatiivset külge leidnud ettevõtjaks olemise juures. Kõige riskantsem on ehk õigete otsuste tegemine. Iga päev tuleb võtta vastu otsuseid, mis, sõltumata sellest, kas on olnud õiged või valed, on alati olnud minu otsused. Ikka tuleb ette, et üks asi ebaõnnestub, aga üldjuhul ülejäänud kümme õnnestuvad. Ja pealegi, ka läbikukkumine on õnnestumine, sest tegi meid targemaks.”

Ilu saladus on armastus ja töö iseendaga

Töö ja perekond on need kohad, kus Evelyn laeb oma armastuse akusid. Kaunitar unistab teisest lapsest ja sellest, kuidas suurema perega oma elu ja sagedasi reisimisi ideaalselt planeerida. „Usun, et ilusaks saab inimese teha vaid armastus ja suur töö iseendaga. Ja ma ei pea silmas lihtsalt meeletut rassimist ja higistamist trennides. Ilus ja armastatud naine särab kaugele. Ehk on seal põhjus? Lapsed teevad naise ilusaks. Enesekindlus. Ja enesekindluse saame eneseteostuse kaudu. Kuid ka sisemine sära vajab väliselt hoolitsemist.” Evelyn ütleb, et see periood elus, kus ta pidevalt kõike uut oma näonaha peal katsetas, on minevikku jäänud ning ta eelistab kindlaid ilutooteid, mis on end juba tõestanud. „Lemmiktooted on loomulikult Akademikliniken Skin Care tooted, aga kindlasti ei ole need mu buduaaris ainukesed. Usaldan ka Maria Gallandi tooteid ja seerumeid. Igapäevaselt kasutan Akademikliniken Extra Care puhastustooteid, Akademikliniken Pure Lift silmakreemi, Akademikliniken Pure Lip Intense huulehooldusi, Akademikliniken Triple Peel ensüümkoorijat ja maski ning aastaringselt päikesekaitsekreemi.”

Pure Effect Eyes 75 € 
Pure Repair Night Serum 94 € 
Pure Triple Peel ensüümkoorija 55 € 
Pure Lip Intense 35 €

www.akademiklinikenskincare.ee

Spordib stiilselt ja teadlikult!

„Sportlik eluviis on alati olnud mu elu osa,” räägib Evelyn, „kuid nooremana tegin sporti vaid siis, kui aega oli. Töömured võisid ostetud spordiklubikaardi jätta kuudeks rahakoti vahele. Praegu aga jälgin väga tõsiselt uneaega, sportimist, vitamiinide tarbimist, vitamiinide sobivust toitumisega, tervislikku toitumist ja kellaaegasid ning isegi paastumist. Viimane ei tähenda kindlasti mitte nälgimist, vaid näiteks kergemat valgupõhist toitumist ja ainult kellaaegadel alates 11st kuni 17ni.” Et oma toitumist ja treeningkoormust tasakaalus hoida, kasutab Evelyn distantsilt ühe Briti crossfit treeneri abi. Lisaks on naine juba kolmandat aastat gluteenivabal toitumisel.

See stiilipuhas kaunitar peab aga lugu spordialadest, mis pole sugugi klassikalised. „Olen leidnud enda jaoks veespordi. See on ühtlasi ka universaalne vahend tõmmata juhtmed maailma küljest lahti.” Tegus naine tegeleb wakeboard’i ja kitesurf’iga ning aeg-ajalt käib ka SUPi tundides. Vesi on Evelyni elus väga tähtsal kohal, see on naise sõnul puhastav ja meditatiivne ning kuna veesport on kogu perele hingelähedane, on see üldiselt ka puhkusereisidel tähtsal kohal. Põneva lisapõikena räägib Evelyn oma pere uuest kirest, milleks on kalastamine ookeanil. „Viimati püüdsime umbes 120kilose marliini, mis kuulub röövpüüdjate vältimiseks kaitse alla, kuid hobikalastusel lastakse sellised iludused vette tagasi.” 

Lisaks veespordile pakuvad vaheldust ka jooksmine, jõusaal, pilates ja stripdance. „See viimane on kogemata leitud leid,” naerab naine. „Esiti vist otsustasin tundi minna, et elukaaslane vihale ajada. Tal oli kuidagi nii palju toredaid hobisid ja minu banaalne jooks ja treeningsaal ei kõlanud üldse nii atraktiivselt kui näiteks vehklemine või klassikaline joonistamine? Leidsin stripdance’i, mis on üks suurepärasemaid kardiotrenne, mida olen seni üldse elus teinud! Soovitan kõikidele naistele praegu ja otsekohe! Väga naiselik, figuuri kujundav, plastiline, seksikas ja ülimalt kena. Ja ärge tehke ennatlikke järeldusi ja tagamõtteid enne, kuni te ei ole tunnis ära käinud,” manitseb naine.