FOTOD: Disainiöö vaatemänguline moeetendus D_O_M keskendus aeglasele moele

FOTOD: Disainiöö vaatemänguline moeetendus D_O_M keskendus aeglasele moele
moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES

Eile, 22. septembril, toimus XVI Disainiöö raames rõivadisainile pühendatud moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES. Omanäolist loomingut esitlesid kodumaised disainerid ja brändid Fennecfit, Human Highness, Cervo Volante ja Xenia Joost. Loe ja vaata lähemalt, kes on need põnevad jätkusuutlikku moesuunda edendavad Eesti tegijad!

D_O_M ehk Disain On Moes on vaatemänguline moesündmus, mille eesmärgiks tutvustada aeglasele moele keskendunud Eesti brändide lugusid, mõtestada nende olemust ning tutvustada nende nägu ja tegu. ”Üleilmsete kliima- ja ökoloogiliste kriiside pärast valutavad südant ka siinsed brändid ja disainerid, mistõttu otsivad ka nemad väljundeid, kuidas omalt poolt eluolu paremaks muuta. D_O_Mil esitletud rõivaste puhul on otsitud parimaid võimalusi nii tehnoloogias kui ka valmistamise protsessis ja taotletud parimat kvaliteeti igas detailis,” tutvustas ettevõtmist D_O_Mi loovjuht Piret Mägi.

Avalöögi andis sündmusele Eesti üks esimesi jätkusuutlikke spordirõivabrände Fennecfit, mille eesotsas on särav disainer Birgit Kool. Fennecfiti eesmärk on pakkuda naiste vajadustele vastavaid spordirõivaid ning samal ajal lähtuda täielikult keskkonnasäästlikest printsiipidest. See tähendab, et kõik Fennecfiti tooted on valminud ümbertöödeldud tekstiilidest: brändi kangad tulevad Itaaliast ning tootmine toimub Portugalis Euroopa tööseadusega reguleeritud partnerite töökodades, nii tagab Fennecfit eetilise ja läbipaistva tarneahela.

Foto: moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES

Oma loomingut esitles ka luksusbränd Human Highness, mis loob elegantseid keepe naistele. Brändi loojad Milli Maier ja Luksemburgi endine printsess Tessy Antony De Nassau soovivad sümboolse rõivaesemega innustada naisi elama oma unistuste elu. Brändi põhilooming valmib käsitööna Eestis erinevate loominguliste naiste koostööna. Human Highness kasutab kangastelgedel käsitsi kootud looduslikke kangaid ning panustab samaaegselt ka tekstiilitööstuse ülejääkmaterjalide ärakasutamisele.

Foto: moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES

Kvaliteetseid nahast tooteid esitles Cervo Volante, mille kuueliikmelisse meeskonda kuuluvad teiste seas Piret Puppart ja Kadri Vunder-Fontana. Cervo Volante muudab Šveitsi ja Eesti hoolikalt reguleeritud ning jätkusuutlikult kütitud punahirvejahi jääknahad unikaalseteks ja kestlikeks toodeteks. Nahad töödeldakse kõige rangemate ökoloogiliste kriteeriumide kohaselt ja traditsioonilisi käsitöömeetodeid kasutades. Toodetega soovitakse anda panus jätkusuutlikumasse jalatsi- ja tekstiilitööstusesse ning võimaldada teadlikku tarbimist.

Foto: moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES

Sündmuse lõpetas pikalt Vietnamis resideerunud, kuid mõni aeg tagasi Eestisse naasnud moelooja Xenia Joost. Tunnustatud disaineri käe all valmis projekt-kollektsioon ”BalticSeaBlue”, milles on kasutatud hotelli- ja majutussektori poolt hüljatud tekstiilijäätmeid. Tarbetuks muutunud, ent oma kasutustingimuste poolest heas korras kangad, sorteeriti käsitsi välja ja värviti hallikassinisest paletist inspireeritud toonides. Kollektsioon on Joosti katse rakendada tekstiili väärindamist tööstuslikul tasandil, hoidmaks ära ületarbimist ja enneageset materjalide äraviskamist.

Foto: moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES

 

D_O_M etendusel ülesastunud visionäri ning disainerit Xenia Joosti saab kuulata ka reedel aset leidva PechaKucha kõnedepaneelis ning brändide väljapanekuga on võimalik tutvuda terve nädalavahetuse vältava disainituru Disainitänav raames sealsamas Põhjala tehase suures angaaris.

Lisaks laval näidatud kollektsioonidele valmisid sündmuse jaoks ka eraldiseisvad installatsioonid Xenia Joosti, visuaalkunstnik Taavi Varmi ja soengupartner Kevin.Murphy poolt. Etenduse juurde lõi disaineritega põhjalikud intervjuuvideod Ernesto Redondo Vergara. Põneva etteaste tegi stand-up koomik Sille-Kadri Simer. Mida aga täpselt näha sai, vaata juba lähemalt galeriist!

Sarnased artiklid