Fotod! Noorte moeloojate paremik kogunes MoeP.A.R.K.ile

Fotod! Noorte moeloojate paremik kogunes MoeP.A.R.K.ile

  Laupäeval, 9. märtsil toimus Paides noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. 2013, mis tõi publiku ette 25 omanäolist rõivakollektsiooni 28 noore moelooja poolt üle Eesti. Lavalaudadel käis ligikaudu 200 modelli. Noorte disainerite töid hindas žürii koosseisus Britta Talving, Oliver Moosus, Kristel Kuslapuu, Diana Denissova ja Aivi Uiboupin. Žüriil ei läinud võitjate välja selgitamine lihtsalt ning nad vajasid otsustamiseks lausa ajapikendust. Valiku tegemisel vaadati kollektsiooni, kui tervikut. Tähtsat rolli mängis idee originaalsus, teostuse kvaliteet ja üldpilt.
 

 

Laupäeval, 9. märtsil toimus Paides noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. 2013, mis tõi publiku ette 25 omanäolist rõivakollektsiooni 28 noore moelooja poolt üle Eesti. Lavalaudadel käis ligikaudu 200 modelli.

Noorte disainerite töid hindas žürii koosseisus Britta Talving, Oliver Moosus, Kristel Kuslapuu, Diana Denissova ja Aivi Uiboupin. Žüriil ei läinud võitjate välja selgitamine lihtsalt ning nad vajasid otsustamiseks lausa ajapikendust. Valiku tegemisel vaadati kollektsiooni, kui tervikut. Tähtsat rolli mängis idee originaalsus, teostuse kvaliteet ja üldpilt.

Žürii sõnul oli MoeP.A.R.K.il osalenud kollektsioonide tase äärmiselt kõrge. Kõige enam pakkus kõneainet Tudengite vanuserühmas teise koha saavutanud Taavi Turki kollektsioon “Leegion”, mis šokeeris kõiki saalisviibinuid, kuid žürii sõnul oli tegu täiesti uue, Eesti moemaailmast kõrgema tasemega.

MoeP.A.R.K.i peakorraldaja Maren Vooglaine sõnul jäi kogu korraldusmeeskond üritusega rahule ning korralduslik pool sujus hästi. “Osalejate ja pealtvaatajate innustavad sõnad teevad igal aastal meele rõõmsaks,” lisas Vooglaine.

MoeP.A.R.K. 2013 tulemused:

Noorem vanuserühm:
I Mirjam Kalmann “Mosaiik”
II Victoria Käesel, Meril Kallasmaa “Athena”
III Karolin Kärm “Créme brülée”

Vanem vanuserühm:
I Getter Neetar “O Sole Mio”
II Laura Saks “Lignum”
III Laura Kutser, Kristiina Kutser “LVL”

Tudengid:
I Tiina Ree “Breathe it in”
II Taavi Turk “Leegion”
III Tauri Västrik “XO”

Parim naismodell: Brenda Roosimaa kollektsioonist “Mosaiik”
Parim meesmodell: Ken Tiivel kollektsioonist “Leegion”
Üldvõitja: Getter Neetar “O Sole Mio”
Publiku lemmik: Kätlin Haak “Mermaid”

Vaata allpool ka pilte!