GALERII! Disainer Marili Rooba esitles kleidikollektsiooni “SIIM”

Laupäeval, 9. mail esitles disainer Marili Rooba Kultuurikatla koridor-klubis oma 100 % taaskasutusel põhinevat kleidikollektsiooni "SIIM". Kollektsiooni muudab eriliseks fakt, et selle tegemisel on kasutatud vaid triiksärke ning osad neist pärinevad tuntud Eesti meestelt nagu näiteks Toomas Hendrik Ilves, Teet Margna, Arbo Tammiksaar ja Kristjan Hirmo.

Laupäeval, 9. mail esitles disainer Marili Rooba Kultuurikatla koridor-klubis oma 100% taaskasutusel põhinevat kleidikollektsiooni “SIIM”. Kollektsiooni muudab eriliseks fakt, et selle tegemisel on kasutatud vaid triiksärke ning osad neist pärinevad tuntud Eesti meestelt nagu näiteks Toomas Hendrik Ilves, Teet Margna, Arbo Tammiksaar ja Kristjan Hirmo.

Naised on meeste särke armastanud hommikuti ikka selga tõmmata, nüüd on Marili Rooba valmistanud pluusidest eksklusiivse kleidikollektsiooni. Kõik kleidid on erinevad – kokku kogutud ligi 400 triiksärgist oli vaid 8 valget särki ühesugusest kangast. Pluusid on pestud, triigitud, lahti harutatud ning romantilisteks ja mugavateks suvisteks kleitideks õmmeldud.

„Enamik minu kollektsioone ja rõivaid sünnib praktilisest vajadusest,“ ütleb Marili Rooba. „Esimese triiksärkidest naistekleidi disainisin ja õmblesin eelmisel suvel enda kümnenda pulma-aastapäeva peoks.“ See sai nii mugav ja kena, et tuli mõte teha neid uueks suveks teistelegi. Miks just “SIIM”? Siim Kallas pole küll oma särke selleks taaskasutuskollektsiooniks andnud, kuid Siim on ka Marili peretuttav, kelle särke on kollektsioonis kõige rohkem. Paar aastat tagasi tõi just see mees talle kaks kotitäit triiksärke ja ütles: tee neist midagi, sina oskad! Ja Marili hakkas tegema.

Disainer plaanib kollektsiooniga jätkata, järgmine taaskasutuskollektsioon võib tulla juba muusikute või sportlaste eri. Tuntud mehed saavad oma triiksärkide annetamisega juhtida tähelepanu taaskasutuse olulisusele ja keskkonnasäästlikusele.

Marili Rooba alustas taaskasutuse põhimõttel rõivaste loomist 2009. aastal, kui võitis Uuskasutuskeskuse korraldatud moekonkursi. Seal osales ta meestesärkidest loodud lasteriiete kollektsiooniga Entel-Tentel. SIIM on kaubamärgi Greenbird by Marili Rooba esimene naiste kollektsioon. 2013. aasta kevadel disainis Marili Rooba esimesena Eestis satsiseeliku kaubamärgi Froufrou alt, mis on tänaseks saanud üle Eesti tuntuks. Tal on sellele ka kaitstud tööstusdisaini lahend. Tema froufrou seelikuid kannavad Evelin Ilves, Tanja Mihhailova, Liis-Katrin Avandi, Loore Martma, Triin Luhats, Tiiu Roosma jpt.

Vaata galeriid allpool!