Galerii! Oksana Tandit avas esinduskaupluse

1 kommentaar
Galerii! Oksana Tandit avas esinduskaupluse

Eesti moedisainer Oksana Tandit avas 14.mail Tornimäe Ärikeskuses spetsiaalselt oma kaubamärgile loodud interjööriga esinduskaupluse, eesmärgiga jõuda lähiaastatel sama kontseptsiooniga ka välisturgudele. Kevad-suvise kollektsiooni kõrval esitleti avamispeol moelooja originaalseid nahkaksessuaare.

Eesti moedisainer Oksana Tandit avas 14. mail Tornimäe Ärikeskuses spetsiaalselt oma kaubamärgile loodud interjööriga esinduskaupluse, eesmärgiga jõuda lähiaastatel sama kontseptsiooniga ka välisturgudele. Kevad-suvise kollektsiooni kõrval esitleti avamispeol moelooja originaalseid nahkaksessuaare.

Tänaseks juba üle kümne aasta Eesti moeturul tegutsenud disaineri otsus kolida vanalinnast Tornimäe ärikvartalisse polnud sugugi juhuslik. „Kaasaegse elu dünaamikast lähtudes soovisin eelkõige arvestada oma klientide hõivatusega ning liikuda neile lähemale,“ sõnas Tandit, iseloomustades vanalinna piiratust ja parkimiskohtade vähest võimalust. Kolimisega sai teoks moelooja kauaegne soov luua oma kollektsioonile originaalne täislahendust pakkuv showroom ja kaubamärgile vastav interjöör. Modernse, kuid siiski brändi olemust arvestava interjööri sisearhidektideks on Elo Pärlioja ja Maarja Malvre, sisearhidektuuribüroost Must. Märksõnadeks sisekujunduses on rafineeritud elegants, selgejoonelisus ja minimalism. Tugevaks elemendiks on hall värv erinevates faktuurides ja tonaalsustes. Monokromaatiline värvilahendus annab hea tausta pinnal esitletavatele kollektsioonidele. Kaastööd tegid veel teisedki Eesti kunstnikud – metalltööd – Tõnu Narro, lühter – Tõnis Vellama, mööbel – Aruut OÜ ja Borg OÜ, nahast aksessuaaride arendus – Kadri Kruus, ehete arendus – Katerina Pišon.

 

Avamispeol esitlusele tulnud kevad-suvise kollektsiooni „Disco“ inspiratsiooni allikaks on filmi „La grande bellezza“ soundtrack ja peategelase erksad ning elegantsed kostüümid. Kollektsioonis on kesksel kohal erksad värvid – sinine ultramariin, fuksia, oranž , punane ja kuldne – just jakkide detailid ning kokteilkleidid on valmistatud naturaalsest kullatud nahast. Samuti on kollektsioonis esindatud sel hooajal väga populaarne lureks, tuntud prantsuse tootja Sophie Hallette´i pits, naturaalne siid ja villane krepp.

Vaata galeriid allpool!