Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

GALERII! Perit Muuga esitles uut kollektsiooni “Hundi hing” 

Perit Muuga esitles uut kollektsiooni
Perit Muuga esitles uut kollektsiooni "Hundi hing" — FOTO: Siiri Kumari

Perit Muuga uus kollektsioon "Hundi hing" on otsekui sisekaemus eestlase hinge. Põlise metsarahvana tunneme erilist sidet just selle nii salapärase loomaga. Hunt on olnud läbi aja ühtaegu nii imetlusväärne kui ka pisut hirmuäratav. Igatsus pääseda lähemale lummava ürgse looduse väele on see miski, mida püüame tabada.

Kollektsioonist leiab juba Periti signatuuriks saanud kaunid hundikleidid ja esmakordselt ka pehmed hundimantlid. Samuti romantilised villased mantlid ja soojad kasukad, mugavad igapäevarõivad ning pidulikud õhtukleidid. Lavale ilmuvaid kaunitare võiks ehk ekslikult pidada ka viikingite jumalannadeks. Suursugused sametist ja taftist kleidid on otsekui muinasjutust välja astunud. Majesteetlikke kleite kaunistavad kuldsed ja hõbedased detailid ning etnomustritega paelad. Kütkestavalt õrn, samas nii jõuline tervik, kus valitsejaks on maagiline hunt.

Aleksei Turovski kirjeldab hunti: "Eesti rahvusloomaks valitud hunt on laialdasest levikust ja arvukusest hoolimata küllaltki müstiline tegelane, keda paljud eestlased oma silmaga näinud ei ole. Kui metsas on hunte ja neil läheb hästi, siis tervel süsteemil läheb hästi. Ta hoiab metsakooslust paremini kui keegi teine."

Etenduse juhatas sisse ainulaadse jutuvestmisandega Aleksei Turovski.

Rõivaid on võimalik proovida ja osta Masina 22, Tallinna bussijaama lähedal.

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando