Galerii! Tallinna kesklinna piiril avati eksootiline Bai Lan massaažisalong

Galerii! Tallinna kesklinna piiril avati eksootiline Bai Lan massaažisalong

Hiljuti avati Tallinna kesklinna piiril uus Bai Lan massaažisalong. Tegu on Hiina meditsiini ning tarkusi praktiseeriva salongiga, kusjuures ka kõik massöörid on pärit Hiinast ning pidid enne tööle saamist läbima tõsise kadalipu, seega võib olla kindel, et tõeline massaažielamus on garanteeritud. Allpool on salongi omaniku lugu sellest, kuidas tekkis idee selline salong Eestis avada.   

Hiljuti avati Tallinna kesklinna piiril uus Bai Lan massaažisalong. Tegu on Hiina meditsiini ning tarkusi praktiseeriva salongiga, kusjuures ka kõik massöörid on pärit Hiinast ning pidid enne tööle saamist läbima tõsise kadalipu, seega võib olla kindel, et tõeline massaažielamus on garanteeritud. Allpool on salongi omaniku lugu sellest, kuidas tekkis idee selline salong Eestis avada. 

 

Bai lan on hiina keeles valge orhidee – puhtuse, eheduse ja harmoonia sümbol.
Oleme oma salongis ühendanud Hiina massaaži eheduse kauni ja harmoonlise Feng Shui keskkonnaga, mille koosmõjul tervenete ja taastute nii füüsiliselt kui ka vaimselt.

Minu käest on mitmeid kordi küsitud: miks just Hiina massaaž ja selline salong?
Armusin Hiina kultuuri kui käisin esimest korda Hiinas 4 aastat tagasi koos Feng Shui grupiga. Mind liigutas sügavalt, kui nägin et hiinlased on osanud läbi aastatuhandete alal hoida midagi väga väärtuslikku – traditsioonilise Hiina meditsiini teadmisi ja oskusi. Kui olin saanud oma esimese Hiina jalamassaaži, teadsin kindlalt, et see ongi see, mida tahaksin Hiinast kaasa võtta. Koju tagasi jõudes tekkis soov sellest kõigest rohkem teada saada ja seepärast alustasingi õpinguid Rene Bürklandi Hiina meditsiini grupis.

Hiina meditsiin on terviklik. Terviklikkuse idee läbib kogu käsitlust inimese füsioloogiast ja anatoomiast, tema haigestumisest ja tervenemisest. Hiinlased ei ole kunagi vastandanud hinge-keha või meelt-keha, Hiina meditsiini praktiseerija jaoks on tunnete ja meeltega seotud sümptomid samasugused kui kehalised sümptomid, neid õigesti lugedes on kergem jõuda õige diagnoosini.

Lääne meditsiin keskendub inimese haigusele, Hiina meditsiin tervisele. Vanasti maksti Hiinas arstile palka vaid siis, kui tema patsiendid püsisid tervetena. Lääne ühiskonnas on kõik vastupidi: mida haigemad on inimesed, seda rohkem makstakse arstidele ja seda enam õitseb ravimitööstuse äri. Ei tundu ju väga loogiline terve mõistuse seisukohalt.

Kõike seda õppides süvenes soov ise selles valdkonnas midagi ära teha ja kui mu poeg abiellus hiinlannaga, oligi aeg küps – koos temaga alustasimegi umbes aasta tagasi Bai Lani rajamist.

Massöörid, kes meie salongis töötavad, valisime ise Hiinas väga hoolikalt paljude kandidaatide seast välja sõna otseses mõttes oma “naha peal”. Kokku sõitsime läbi 5 erinevat Hiina linna, et leida kõige sobivamad ja paremad spetsialistid. Seepärast võin täie teadmisega kinnitada, et leidsime tõesti väga hea tunnetuse ja pikajalise kogemusega massöörid. Tänu sellele saame oma salongis pakkuda kõiki Hiina traditsioonilse meditsiini teraapiaid ja massaažiliike. Meie massöörid on võimelised massaaži käigus diagnoosima teie keha seisukorda ja soovitama just teile sobiva teraapia. See annab teie kehale võimaluse terveneda ja jääda terveks ilma tablettide, valuvaigistite, antidepressantide ja muu sellise keemilise vahelesegamiseta, mis tegelikult kõrvaldab vaid tagajärjed, mitte aga algpõhjust. Hiina iidne tarkus ütleb, et inimese tervislik seisund on nagu puu, mille oksad on sümptomid ja põhjused on juurtes. Vahel on vajalik tegeleda ka sümptomite kõrvaldamisega, kui need on ägedad, aga tark on see arst, kes ravib juuri, mitte oksi. Okste kärpimine ei muuda haige puu seisundit paremaks. Hiina meditsiini teraapia abil on võimalik ennetada ja ka kõrvaldada juba tekkinud terviseprobleeme, mida põhujstavad liigne töökoormus, valed toitumisharjumused, vähene liikumine, stress – ühesõnaga keskkond, kus igapäevaselt elame.

Meie salongi ainulaadsus peitub selles, et pakume oma klientidele kompleksset teenust. Hiina meditsiini teraapia käigus lähenetakse igale kliendile personaalselt ja lähtuvalt tema keha seisukorrast koostab meie terapeut raviplaani, milles kasutab kõiki Hiina meditsiini teraapia- ja massaažiliike ning kiropraktika võtteid – seda just nii palju nagu konkreetsel inimesel hetkel vaja on. Sageli inimene ei tea, millist protseduuri valida ja mis just tema kehale kõige sobivam oleks, seepärast on hea, kui kogenud spetsialist teda selles aitab. Sellise teraapia seansi ajal “kaardistab” terapeut inimese füüsilise ja energeetilise keha seisukorra ja annab inimesele ka tagasisidet, mida peaks edaspidi silmas pidama, et püsida terve. Need on lihtsad nõuanded, kuidas õigesti toituda, kuidas teha Hiina võimlemisharjutusi ja kuidas ennast ise aidata kasutades lihtsamaid Hiina meditsiini võtteid nagu näiteks soojad jalavannid Hiina ravimtaimede seguga. Väga tihti lõpeb teraapiaseanss Hiina võimlemisega, kus terapeut näitab ette harjutused, mis just konkreetsele inimesele abiks oleksid. Tulevikus tahame hakata tegema ka Hiina võimlemise tunde soovijatele ja ikka selleks, et inimesed ise hakkaksid hoolt kandma oma tervise eest. Samuti plaanime korraldada Hiina tee-tseremooniaid, kus huvilised saavad rohkem teada Hiina tee imelistest omadustest ja selle serveerimise traditsioonidest.

Hiina meditsiini mõte kõige üldisemas ja lihtsamas väljenduses on tasakaalustada inimese kehas liikuvad energiad: Yin ja Yang. Kui need energiad on tasakaalus, siis on inimene ka füüsiliselt terve. Energia liikumist meie kehas võiks võrrelda jõega, mis voolab mööda vastavaid kanaleid ja meridiaane, toites kõiki kudesid ja organeid. Kui jõe vool on takistatud, jäävad organid ilma toiteta ja haigestuvad. Hiina terapeut näeb põhjuseid, mis takistavad energia voolamist, ja oskab need õigeaegselt kõrvaldada.

Tasakaal ja harmoonia on meie tervise alustalad ja just seda aitavad meie terapeudid teil oma kehas saavutada ja hoida, et saaksite olla terved loomulikul teel. Inimese kehal on imeline võime ennast ise tervendada, kui vaid anname talle selleks võimaluse.

Meie salong asub kesklinna piiril. Valisime hoolikalt salongi asukoha, et teil oleks võimalikult mugav meie juurde tulla. Oleme veidi eemal südalinna sagimisest ja kärast, kohas, kus saate mugavalt parkida ka auto, ilma et peaks selle eest maksma. Samas lähedal on ka bussi- ja trollipeatused, Kristiine keskus on vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel. Seega oleme teile väga mugavalt lähedal.

Bai Lan võrsus armastuses. Soovime seda pakkuda ka teile meie töötajate, nende imeliste oskuste ja harmoonilselt kujundatud interjööri kaudu.

Õige puudutus võib korda saata imesid, eriti kui seda teha armastusega ja läbi aastatuhandete jooksul kogutud tarkuse. 

Vaata allpool ka galeriid!