Galerii! Tiina Talumees esitles mereteemalist kollektsiooni ”Mere Vaade”

Galerii! Tiina Talumees esitles mereteemalist kollektsiooni ”Mere Vaade”

Moekunstnik Tiina Talumehe igasügisene suurejooneline couture-etendus toimus seekord esmaspäeva, 19. novembri õhtul Eesti Meremuuseumi Lennusadamas.

Moekunstnik Tiina Talumehe igasügisene suurejooneline couture-etendus toimus seekord esmaspäeva, 19. novembri õhtul Eesti Meremuuseumi Lennusadamas.

“Ma olen nii õnnelik, õhtu oli imeline, meri Lennusadama akna taga oli samuti rahulik ja toetav,” oli Tiina esimene emotsioon peale imelist show´d. “Kleidid, mantlid, kostüümid ja ehted sulandusid  nagu valatult Lennusadama kujuteldavasse veealusesse  olustikku meremiinide vahele hõljuma,“ oli Tiina Talumees rahul.

Meri oli kohane teema Tiina moemaja selle sügise moeürituseks ning Lennusadama suurepärane atmosfäär toetas seda täielikult, samuti on meremuuseum  kollektsiooni loomist oluliselt inspireerinud.

Tiina Talumees Moestuudios viimase nelja kuu jooksul valminud siidist, villakrepist, villajerseyst, pitsist ja litrikangast kuuekümne kolme riidekomplekti igas materjalis, värvitoonis ja faktuuris on rõhutatud seost meremaailmaga. Pea kõiki kleite dekoreerivad lainepritsmed, merekivid ja peegeldused vee pinnal, mis on edasi antud klaashelmeste ja litritikanditega.  Tiina riiete kaunis ja õrn-naiselik joon, sulnis muusikaline taust ja publiku poolehoid – see kõik tegid esmaspäevaõhtusest Lennusadamast mõnusa paiga. Mere otsene lähedus, kargus toetamas seda.

Vaata allpool ka pildigaleriid!