Särtsakas juuksur Helen Heinroos

Särtsakas juuksur Helen Heinroos

Juuksur Helen Heinroosi isiklikeks kaubamärkideks on tema kirev juuksetoon ja särtsakas iseloom. Juuksurikülastus Heleni juures on justkui teraapia, sest peale perfektse soengu saab kauba peale kaasa ka suurepärase meeleolu. Positiivset elujanu kiirgav naine on oma ala fanaatik, kes täiendab end alatasa koolitustel ja võtab osa rahvusvahelistest juuksurivõistlustest. Helen on sündinud käärid käes!

Juuksur Helen Heinroosi isiklikeks kaubamärkideks on tema kirev juuksetoon ja särtsakas iseloom. Juuksurikülastus Heleni juures on justkui teraapia, sest peale perfektse soengu saab kauba peale kaasa ka suurepärase meeleolu. Positiivsust kiirgav naine on oma ala fanaatik, kes täiendab end alatasa koolitustel ja võtab osa rahvusvahelistest juuksurivõistlustest. Helen on sündinud käärid käes!

Kaua oled sellel alal tegutsenud ja kuidas alustasid?
16 aastat tagasi avas mu ema Haava tänaval Pireti ilusalongi. Seega olen ilumaailmas olnud alates 12. eluaastast. Ise alles administraatorina töötades hakkasin vaikselt kolleegide kääride ja värvidega oma julgemate sõprade peal inimkatseid tegema. Paberitega juuksurina olen praeguseks tegutsenud kaheksa aastat.

Kus õppisid ametit?
Põhi- ja keskkooliajal käisin erinevatel koolitustel. Pärast keskkooli käisin Juuksurite Erakoolis Jusven meister Irina Lavrinenko juures. Edaspidi koolitas mind Tamara Korjagina. Siiani käin aastas viiel-kuuel koolitusel, enamasti välismaal. Lisaks koolitan ka ise juuksureid.

Kuidas veedad oma vaba aega?
Ma armastan väga oma tööd ning seepärast on piir töö ja vaba aja vahel üsna õhuke. Tihtipeale avastan ennast “vabal ajal“ koolitustel, võistlusteks modelli ette valmistamas või sõpradel külas, seda loomulikult koos kääridega. Tegelikult üritan võimalikult palju oma sõpradega kvaliteetaega veeta, trennis käia ja ennast oma salongis poputada lasta, eriti massaažiga. Kui aega jätkub, siis meelsasti põgenen Tallinnast.

Millised on sinu hobid?
Olen suur melomaan, kuulan ja ostan palju erinevat muusikat ning võimalusel käin artiste ka live’is vaatamas-kuulamas. Eriti mõnus on veel autos muusikat kuulata. See suvi tõi mulle kaks uut toredat hobi, avastasin enda jaoks longboarding’u ja käisin kitesurf’i koolitusel. Ootan põnevusega talve, et saaks vanale lemmikule lumelauale kite-lohe külge haakida. Loomulikult on mu hobiks ka kõik ilumaailma puudutav.

Millised on sinu suuremad saavutused?
Ise loen oma suurimateks saavutusteks rahvusvaheliste juuksurivõistluste finaalikohti. Näiteks tulin Valencias Eestit esindades maailmas 6. kohale. Aprillis toimus Eestis heategevusüritus Hair Fusion Show, kus minulgi oli au teiste tippjuuksurite seas näidata kõrgmoodi. Ürituse käigus teenitud raha annetati diabeedihaigete laste raviks. Oktoobris võitsin Ilusõnumi messil juuksurite võistlustel “Kuldne pääsuke“, Full Fashion Look’i kategoorias 2. koha. Tihe rebimine oli minu oma noore õpilase Sabinega, kes saavutas napilt esikoha. Mul on ülihea meel, et auhinnad tulid oma salongi perre ning ma suudan motiveerida oma töötajaid ennast edasi arendama. Parima iluteenindaja karikas on ka mul riiulil.

Millist naiselt naisele tarkust jagas sulle ema?
Emalt olen õppinud, et perekond on oluline ja seda tuleb hoida. Samuti on ema mulle eeskuju andnud oma välimuse eest hoolitsemisega.

Käisid hiljuti Miamis Goldwelli üritusel. Räägi sellest lähemalt.
Tegemist oli iga-aastase juuksurite üritusega Goldwell ColorZoom. Sinna tulevad kokku parimad juuksurid üle maailma ning peetakse ka maailmameistrivõistlused ja järgmise aasta trendikoolitused. Seal osalemine annab alati võimaluse trenditeadlikkuses sammukese teistest ees olla. Ise olen Eestit finaalides esindanud kolmel korral ja küll kunagi see esikoht ka tuleb.

Milliseid uusi ja põnevaid teadmisi tõid Ameerikast kaasa?
USA on üks suur unistuste ja imede maa. Kui kohalikke tunda, on võimalus seal palju saavutada. Tutvused loevad väga palju. Loomulikult loeb ka enda tahe. Tore on ka näha, et paljud inimesed saavad seal tööd. Ma olen kohanud ikka igasuguseid sulelisi ja karvaseid. Avastamisrõõmu mul jätkub. Olen elanud Miami Beachil luksushotellis ja samas ekslesin Los Angeleses ööks hostelisse. No vahe oli ikka suur ja kogemus missugune! Olen kohanud ka palju kohalikke eri vanuses eestlasi ning arvamused on erinevad: osa neist ei tahagi koju tagasi tulla, vaid näevad Ameerikas suurt edu, võimalusi enesearenguks ja karjääriks. Teised jälle ajavad endale paari aastaga korraliku kapitali kokku ning asuvad siis Eestis peret looma, kuid saavad sealjuures elu nautida ja reisida. Ja see on ka müüt, et kõik ameeriklased on paksud. Natukene otsimist ja leiad võimaluse tervislikult toituda ja sporti teha. Poodides on suurepärane valik värsket kraami. Muidugi on mugavam astuda sisse kiirtoidurestosse, sest neid on iga nurga peal. Ma pole ennast kunagi varem nii ilusana tundnud kui USAs, komplimente tuleb iga nurga pealt. Sõber kommenteeriski: “Ükski eesti mees ei ütle naisele eales nii hästi!“ Samas jään eestlasliku tagasihoidlikkusega kahtlema nende siiruses. USA on riik, kus tasub ära käia ja ise oma silmaga vaadata.

Millele peab talvisel juuksehooldusel rõhku panema?
Kindlasti tuleb kanda mütsi, sest külm kahjustab juukseid. Mitte mingil juhul ei tohi märgade ega niiskete juustega välja minna.

Milliseid juusteprotseduure soovitad talviseks hooajaks?
Väga olulisel kohal on niisutamine – palsamid, maskid, ravid. Juukseid tuleb niisutada iga päev, näiteks juustessejäetava spreiga. Palsami soovitan maha loputada jahedama veega, mis takistab juuste kiiret rasuseks muutumist ja lisab läiget. Kuivatamisel ja muul kuumtöötlemisel tuleb hoolimata aastaajast kuumakaitset kasutada.

Kuidas suhtud kodustesse juuksehooldusvahenditesse? Mida ise oled katsetanud ja kuidas mõjus?
Kui väike olin, siis vanaema pesi vihmaveega pead. See oli küll mõnus. Tean ka tuttavaid, kes on erinevaid asju katsetanud. Ise ma selliseid asju proovinud pole, sest olen juuksehooldusvahenditega üles kasvanud. Usun professionaalsete juuksehooldusvahendite kvaliteeti. Muna ja jahu ma endale pähe ei paneks, aga kvaliteetse oliiviõliga niisutaks saunas juukseid küll. Kindlasti soovitan enne eksperimenteerimist veenduda mõjus ja tagajärgedes. Suvel katsetasin sõbranna juures näol siiski maasikamaski ega saa kurta – nahk oli päris mõnus. Ainult sõbranna mees naeris meie üle, kui nägi kahte tšikki istumas, punane plöga näos.

Mis aitab juuste väljalangemise vastu?
Esimese asjana tuleb selgeks teha probleemi põhjus – kas juuksed langevad välja kasvutsükli, haiguse või geneetilise soodumuse tõttu, siis alles saab probleemi ravida. Vastavalt põhjusele on olemas spetsiaalsed šampoonid ja seerumid. Abiks on peanaha massaaž ja juuste sügavpuhastamine. Loomulikult tulevad kasuks ka tervislik toitumine ja vitamiinid.

Miks on juuksed elektrit täis ning mis aitab selle vastu?
Enamasti on juuksed elektrit täis kuivuse pärast. Lisaks antistaatilistele toodetele on abiks juuste väline niisutamine. Näiteks võib võtta hernesuuruse pallikese tavalist palsamit, see peopesades laiali ajada ja kätega üle juuste tõmmata. Meeles tasub ka pidada, et mida sünteetilisemad riided, seda rohkem elektrit juustes tekib.

Räägi lähemalt hooajatrendidest. Millised on selle talve lõikuse-, juuksetoonide ja soengutrendid?
Tänapäeva kiire elutempo juures on oluline võimalus lihtsalt oma look’i muuta. Lõikusvormid on lühemat sorti, mängitakse eri pikkustega, et saavutada kerge kohevus ja sasipea. Näiteks alt on lühike poisipea ja pealmine osa on pikem. Antud on palju mänguruumi (kas siis lokke teha, krepilokidega kohevust anda, külgedele ära siluda jne). Lõikusele paneb punkti juuksevärv. Moodne värviidee on otse loodusest inspireeritud. Paar aastat on värvitrendid olnud hästi naturaalsed ja loomulikud. Nüüd on aeg hakata särama. Fantaasiale ei ole seatud mingeid piire: personaalsus tuuakse esile värvikate ja väljendusrikaste stiilide abil. Uued moetoonid on intensiivsed ja looduslikud: põnevad varjundid loovad ainulaadse ja nüansirikka värvimängu. Moetoonid on violetne, millele annab eripära aimatav külm varjund, või hõõguv looduslik vask, milles on delikaatseid violetseid varjundeid. Põhitoonidele aimatavate salkudega sisse segatud rohekad, roosakad, sinakad varjundid pakuvad võluvalt täidlasi värvielamusi.

Heleni 4 lemmiktoodet:
– KMS California kuivšampoon – ideaalne abimees reisidel ja bad hair day’del
– KMS California Moistrepair niisutav kreem – parim staatilise elektri vastu ning muudab juuksed ülipehmeks. Toimib ka kätekreemina superhästi.
– Kvaliteetne fuksiaroosa huulepulk mõjub alati. Selle aasta lemmikud on MACilt ja Armanilt.
– Elisabeth Ardeni Green Tea Stick.

Heleni lihtsad ilunipid:
–    Kiire niisutav juuksemask: määri juustesse natuke juuksepalsamiga segatud õli, keera rätik ümber pea ja kui saad, mine sauna. Jäta mask juustesse 15–30 minutiks.
–    Kui pole aega pead pesta, pese ära ainult tukaosa. Ülejäänud juustel kasuta kuiva šampooni. Või keera juuksed tagant krunni. “Teise päeva juuste“ peale on hea teha igasuguseid ülespandud soenguid.
–    Kui küünelakk hakkab kuluma, saab seda kiirelt värskendada mureneva crack nails lakiga.
–    Ööseks tuleb kindlasti meik maha võtta ja seejärel und nautida!
–    Hommikused värsked toormahlad annavad mõnusa vitamiini- ja energiapaugu kogu päevaks.

 

 

 

Tekst: Heinike Juhanson
Fotod: Maiken Staak, Ilona Leppik, Sergei Sjuganov