HENNA SPA MEISTRIKLASS – kaunid kulmud hennaga

Kes ei ole endale just püsimeiki lasknud teha, see teab, et kodustes tingimustes tuleb kulme värvida enamasti igapäevaselt ning salongides tehtav kulmude värvimine kipub kaduma üsna kiirelt. Nüüd on aga Eestisse tee leidnud Henna Spa, mille abil kujundatakse sulle efektsed kulmud hennaga ning mis püsivad kaunilt värvitud kuni poolteist kuud.

Kes ei ole endale just püsimeiki lasknud teha, see teab, et kodustes tingimustes tuleb kulme värvida enamasti igapäevaselt ning salongides tehtav kulmude värvimine kipub kaduma üsna kiirelt. Nüüd on aga Eestisse tee leidnud Henna Spa, mille abil kujundatakse sulle efektsed kulmud hennaga ning mis püsivad kaunilt värvitud kuni poolteist kuud.

Henna kui ilu- ja ravieesmärkidel kasutatav taimne pulber on kasutusel olnud juba aastatuhandeid – henna jääke on avastatud isegi Egiptuse muumiate juustel ja küüntel. Tänapäevalgi on henna tuntuimaks kasutusvaldkonnaks just juuste värvimine, kuid ka erinevad eksootilised kehamaalingud.

Mis on henna?

Henna on oma olemuselt värviv pulber, mida saadakse põõsastaime nimega Lawsonia inermis õitest ja lehtedest. Kvaliteedi tagamiseks korjatakse neid käsitsi ning saadetakse seejärel veskisse, kus õied ja lehed jahvatatakse, pulber kuivatatakse, jahutatakse ning hoolikalt sõelutakse. Mida põhjalikumalt on pulber sõelutud, seda rikkalikum värvus hennal lõpptulemusena on. 

Värvime kulme uutmoodi

Nüüdseks kasutatakse hennat mitte ainult juuste, vaid ka kulmude värvimiseks ning selleks on Henna Spa välja töötanud innovaatilise sarja vahendeid. Kulmude värvimiseks mõeldud preparaadi peamisteks eelisteks on rikkalik värvide palett, kahjulike komponentide puudumine, võimalus luua tätoveeringuefekt. Henna Spa abil on võimalik kujundada selgepiirilised, väljendusrikkad ning võimalikult loomulikud kulmud, sealjuures püsib tulemus kuni poolteist kuud. Vahetult nahal säilib Henna Spa kuni kaks ja pool nädalat.

Sarja kuuluvad:

  • Näovesi Henna Spa naha efektiivseks puhastamiseks enne protseduuri. See eemaldab täielikult rasva, mis muidu takistaks preparaadi tööd ja värvipigmendi sisseimbumist.
  • Koorija Henna Spa Scrub aitab vabastada nahka sarvkestarakkudest, mille tulemusena jaotub henna ühtlaselt ja püsib kauem.
  • Kulmušampoon Henna Spa aitab karvu värvimiseks ette valmistada, avades soomused. See soodustab pigmendi imendumist karva, andes sellele rikkalikult sügava värvitooni.
  • Mineraalidega lahus Aqua Henna Spa asendab vett henna ettevalmistamisel. Siinkohal on oluline märkida, et preparaadi ettevalmistamiseks on vajalik eranditult happeline keskkond, mida vesi tagada ei suuda.
  • Fikseeriv koostis imbub kulmukarvadesse, kinnistab soomused, kattes karvad ja naha tiheda kilega, pikendades märkimisväärselt protseduuri efekti.
  • Taastav geel kulmudele on mõeldud täiendavaks hoolduseks, soodustades kulmude loodusliku paksuse uuenemist. Et saavutada parimat efekti, tuleb seda kasutada hommikuti ja õhtuti kolme-nelja kuu vältel, kandes seda peale masseerivate sissehõõruvate liigutustega.

Henna Spad testis Buduaari keeletoimetaja Annaliisa Köss:

Pean tunnistama, et olin enne protseduuri veidi ärev, kuna ma olen alati peljanud oma kulme kellegi teise kätte usaldada. Tegemist oli aga äärmiselt meeldiva ja professionaalse tehnikuga ning mu pabin kadus üsna kiirelt. Protseduur algas kulmude puhastamisega näoveega, misjärel kulmud kooriti Henna Spa Scrub koorijaga ning viimaks šampoonitati spetsiaalse kulmušampooniga. Tulemus oli tõeliselt värskendav ning kogu kulmupiirkond hakkas mõnusalt õhetama.

Kulmude puhastamine tehtud, asus tehnik mu kulmude mõõtmise juurde, kasutades selleks spetsiaalset nihikut, et ära mõõta kulmude kõige kõrgem punkt, samuti õige pikkus, et kaks kulmu seejärel võimalikult sarnaseks kujundada. Mu kulme ei ole mitte keegi varem nii põhjalikult n-ö paika mõõtnud, seega oli see kogemus minu jaoks esmakordne, kuid ülimalt positiivne, mistõttu ka ootused üsna kõrged.

Kulmud mõõdetud, joonistas tehnik neile ümber valge kontuuri ning asus seejärel hennat ette valmistama, mikserdades imepisikese miksri abil väikeses topsis henna ja spetsiaalse mineraalidega lahuse. Vastavalt kontuurile värvis tehnik mu kulmud ning märkis ära, et oluline on värvi peal hoida seni, kuni kulmuvärv saavutab juuksejuurega sama värvi tulemuse. Kuna mul on loomulikku tooni pruunid juuksed, oli pealhoitavaks ajaks minu puhul 17 minutit. Aja täitumisel puhastas tehnik kulmud hennast vatitupsu ja vee abil ning asus kulme täpseks kitkuma.

Viimase asjana määris tehnik kulmudele fikseerivat geeli ning märkis ära, et oluline on kulme 24 tundi mitte pesta, et tagada kauapüsiv tulemus. Nii ma ka tegin! Veelgi kaunimate kulmude saamiseks kasutan igapäevaselt lisaks taastavat geeli, mis tagab kulmukarva loomuliku paksuse uuenemise. Olen tulemusega väga rahul!

Vaata lisa: www.seebeautyeverywhere.com