HENRIK KALMETIGA šoppamisest, moest ja stiilist

Sarmikas ja stiilne näitleja Henrik Kalmet (30) kirjeldab oma riietumisstiili kolme sõnaga – mugav, lihtne ja pigem minimalistlik. Peegeldusest vaateakendel, hiphopiperioodist ja riietest loobumisest seekord Henrikuga rääksimegi.

Sarmikas ja stiilne näitleja Henrik Kalmet (30) kirjeldab oma riietumisstiili kolme sõnaga – mugav, lihtne ja pigem minimalistlik. Peegeldusest vaateakendel, hiphopiperioodist ja riietest loobumisest seekord Henrikuga rääksimegi.

Mida on sinu garderoobis kõige rohkem ja mida sinna kunagi ei teki?

Kõige rohkem on mu garderoobis erinevaid igapäevaseid väikese kiiksuga dressipluuse. Never say never, ei tahaks suuri sõnu teha, kunagi ei või teada, mis üks hetk garderoobi hiilib, isegi vöökotid on kuuldavasti tegemas comeback’i.

Milline kiri on sinu lemmik T-särgil?

„One Man Gang”, aga muidu on lemmiksärgid ilma kirjata.

Milline on sinu stiil?

Mugav, lihtne, pigem minimalistlik.

Millised on sinu olulised aksessuaarid?

Pole eriti mingeid aksessuaare, praegusel ajal on küll vist ka käekell juba pigem aksessuaar kui praktiline ese. Päikeseprille on ka kogunenud teatud hulk ja eriline nõrkus on mul ilusate jalanõude vastu. Minu kõige kallimad aksessuaarid on kallid pigem emotsionaalse väärtuse poolest, mis pole ostetud, vaid kingitud.  

Mis on sinu lemmikriideese, millest sa loobuda ei raatsiks? Riided on riided, usun, et kui olukord nõuab, siis võin loobuda ükskõik millisest oma riideesemest.

Kas meenub mõni hullumeelne stiilikatsetus teismeliseeast, mis siiani naerma ajab? Väga hullu midagi polnud, pigem keskpäraselt kohutav algusest lõpuni. Kerge hiphopiperiood oli, kui püksid olid laiad ja madalal, aga õnneks lõpes see enne, kui jõudsid päris maha kukkuda.

Kui suurt rõhku pöörad oma välimusele? Millised on sinu igahommikused ilutoimingud? Ikka pööran rõhku, see tähendab seda, et jälgin, kuidas ma vaateakendelt ja peeglitest vastu peegeldan, aga hommikuti väga mingeid protseduure pole. Uni kaalub selle üles. Pigem kiire dušš ja korras.

Milline muusikapala teeb alati tuju heaks?

Neid on nii palju. Pigem võin öelda, et muusika on igapäevane kaaslane, sest nii kui uksest väljun, lähevad klapid pähe. Tihti tõmbab päeva käima kerge hiphop. Nagu näete, laiad püksid on läinud, aga muusika jäänud.

On sul kapis ka ülikonda?

Ülikond on olemas, kannan umbes kord kvartalis tööülesandeid täites pidulikumatel sündmustel.

Milline shoppaja on Henrik Kalmet?

Pigem harva, aga siis juba ostan mitu asja korraga, aga isegi siis ei viitsi sellele meeletut aega kulutada, et lähen paari lemmikpoodi ja kõik. Kõikidele linnas asuvatele poodidele ja keskustele küll mitut tiiru ei suuda peale teha. 

Kas aja jooksul on välja kujunenud ka lemmikparfüüm?

Pigem tundub huvitav parfüümi vahetada iga kord, kui otsa saab, või ehk pole siis veel leidnud seda üht õiget? Viimased olid Armani Acqua di Gio ja Versace Eros.

Tänu näitlejatööle oled kindlasti pidanud kandma väga erinevaid ja keerukaid kostüüme. Kas meenub mõni eriti ekstreemne juhus?

Ega vist sukkpükstest ja kõrgetest kontsadest midagi väga palju ekstreemsemat hetkel meelde ei tule. See oli meie kursuse diplomilavastuses „Gizelle”, mille lavastas Sasha Pepeljajev, kus kõik kursa poisid said üheks stseeniks kõrged kontsad alla ja miniseelikud selga.

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, suvi 2015