HIKARI LABORATORIES toob kosmeetikasse igavese nooruse molekuli

Hikari sai alguse 2008. aastal, täpsemalt ühel päikeselisel päeval, kui teadus armus ilusse. Dr Assaf Zeira unistas suurest teaduslikust läbimurdest oma töös, mis muudaks inimeste elu. Ta omas juba mitmeid patente, kuid pürgis aina kaugemale, kuni ühel päeval kohtus ta oma elukaaslase Or Fooksiga, kes oli kosmetoloogiaekspert ning unistas samuti toodete loomisest, mis muudaks mitte ainult inimeste nägu, vaid ka elu. Kõik ülejäänu on juba Hikari ajalugu, kus loodi võidu väärilised, kõrge aktiivainekontsentratsiooni ja sügavale nahka tungivad mesoteraapiakokteilid. Paari järgmine patent on juba nooruse molekuliga rikastatud Fountain of Youth kosmeetikasari, mis ainult ei väljendu naha nooruslikkuses, vaid mõjutab kogu keha.

Hikari on täielikult professionaalne salongikosmeetika. Nii salongihooldusteks mõeldud kui ka kodused tooted tulevad läbi kosmeetiku soovituse.

Mida innovatiivset toob Hikari kosmeetika Eestisse?

Meie fookus on leida tee, kuidas kosmeetika saaks ennetada probleeme. Tänaseni tegeles kosmeetika, nagu ka meditsiin, sümptomite ja tagajärgedega. Kui inimkond vananeb ja eluiga pikeneb, siis võitled paratamatult tagajärgedega, mille on põhjustanud vananemine. Seega ei ole võimalik võidelda vananemisega, ravides tagajärgi, vaid tuleb ennetada probleemi ennast. Peab tegelema organismi terviklikult nooremaks muutmisega, mis on täiesti revolutsiooniline lähenemine.
Teadlased avastasin n-ö nooruse molekuli NAD
(Nicotinamide Adenine Dinucleotide), millel on eeldused mõjutada geene, et kauem elada. Ja trikk ei ole mitte ainult eluea pikendamises. Me ei soovi näha inimesi väga vanaks elamas kehva tervisega, vaid hoida organismi nooremana, et 60-aastaselt näeksid välja nagu 40aastane ja ka tunneksid end nagu 40-aastane, kuid elad 200-aastaseks. See on tänapäeva teaduse väljakutse, vältides sealjuures kõiki raskeid haigusi.

Millega täpsemalt on nooruse molekuli puhul tegu?

Nikotiinamiidadeniindinukleotiid (NAD) on kõigi elusrakkude koensüüm. Teaduslikud testid näitavad, et NAD-taseme suurendamine aitab kaasa paljudele noorendamisprotsessidele organismis tervikuna. Uuringud ja tulemused on tõestatud Nobeli preemia võitudega. Miks mitte lisadagi kosmeetikatoodetesse rohkem NAD-molekule? Lihtne ju! Kuid tuleb välja, et NAD suudab eksisteerida vaid raku sees ja seda on võimatu sisestada sinna väljastpoolt. Aga, kus on vajadus, seal on ka lahendus! Hikari patent keskendub teise molekuli – NR-molekuli omaduste kasutamisele, mis on fragment NAD-molekulist ja suudab siseneda rakku. Olles juba seal, tõstab see NAD-taset ja stimuleerib olulisi vananemisvastaseid geene. Täna teatakse NR-molekuli rohkem kui supertoitu toidulisandite koostisosana. Ainuke probleem on see, et läbides seedesüsteemi, kaotab see palju oma aktiivsetest omadustest.

NR-molekuli toomine kosmeetikatoodetesse ei olnud lihtne. Molekuli eluiga on kõigest 6-12 tundi ja veega kokkupuutel see laguneb. Pidime leidma mooduse, kuidas kosmeetikatoodetes NR-molekuli kauem stabiilsena hoida. Selleks sai loodud spetsiaalne kapseldussüsteem, mis kaitseb molekuli ja säilitab selle omadused, et viia see soovitud nahakihtidesse efektiivselt toimetama. Tegemist on submikrotehnoloogiaga (200-500 nanomeetrit), läbides seega edukalt nahakihte. Hikari on seni ainuke, kes on toonud patenteeritud ja stabiilse NR-molekuli kosmeetikatoodetesse.


Kõik Hikari Fountain of Youth sarja tooted sisaldavad patenteeritud nooruse molekuli.

Miks otsustasite end kosmeetikamaailmaga siduda?

Katrin, kas tead sellist prantslaste ütlust nagu „Alati avasta naise jaoks”? Mu kaunis kaasa Or on kosmeetikamaailmas tegutsenud juba väga pikka aega ja tema kirest sai ajapikku ka minu kirg.

Minule kui kosmeetikule tundub, et ilumaailm liigub laias laastus kahte suunda. Esimene suund on teha uue tehnoloogia abil vanad head aktiivained nahale paremini omastatavaks, lisades innovatiivseid koostisosi nagu peptiidid, tüvirakud jne. Teine trend järgib rohkem veganite elustiili tõdesid, kus kasutatakse ainult ökoloogiliselt puhtaid taimseid aktiivaineid julmusevaba kosmeetika näol. Millist usku on Hikari?

Ma võiks öelda, et oleme isegi kolmandat usku. Me soovime pakkuda naisele võimalikult tõhusat hooldust iga päev. Läbi professionaali soovituse võtta koju kaasa väga uuenduslikud tooted, millega hoida efektiivselt salongis saavutatud tulemusi. Kuigi kodune hooldustoode on aktiivaine protsendilt madalam, on tulemus ikkagi püsiv, sest nahka toidetakse kogu aeg ainega, mille järele tal on n-ö nälg. Kui defitsiidil ei lasta tekkida, siis on ka naha olukord salongihoolduste vahel stabiilsem ja ei ole märgatavat tagasiminekut. Praegu on naisel väga suured kohustused – tal on karjäär ja töö, tal on lapsed ja majapidamine ning mees, kellele pühenduda, tema ise ja tema hobid. Ning loomulikult soov olla igavesti noor! Ja tihtilugu ei jää aega käia kosmeetilistes salongihooldustes nii tihiti, kui soovi oleks. Seda ideed toetavad ka videoõpetused ja võimalus telefoni teel konsulteerimiseks oma nahaspetsialisti või ettevõtte tugisüsteemiga.

Kuidas suhtub Hikari loomkatsetesse?

Kogu maailm liigub selle suunas, et välistada loomade kannatused. Hiina on vist ainuke riik, kus sellele veel tähelepanu ei pöörata. Hikari kosmeetikat testitakse turvaliselt laborites, me ei vaja selleks loomkatseid. Seejärel testime tooteid vabatahtlike naiste abil. Samuti väldime koostisosi, mis on ohtlikud mere ökoloogilisele süsteemile, näiteks väikesed plastikosad koorijates.

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar märts-aprill 2018.