HÜVASTI KÕÕM! Kuidas koduste vahenditega tüütust probleemist vabaneda?

Kõõm on üks kõige tüütumatest probleemidest, millest on keeruline lahti saada - see paneb nii mõnegi inimese enesekindluse ja kannatlikkuse proovile. Kui enamasti soovitatakse kõõmaraviks kasutada apteegis müüdavaid spetsiaalseid vahendeid, siis tegelikult ei pea endale sugugi kõikvõimalikku mürki ja keemiat pähe määrima - kõõmast võib lahti saada ka koduste vahenditega! 

Kõõm on üks kõige tüütumatest probleemidest, millest on keeruline lahti saada – see paneb nii mõnegi inimese enesekindluse ja kannatlikkuse proovile. Kui enamasti soovitatakse kõõmaraviks kasutada apteegis müüdavaid spetsiaalseid vahendeid, siis tegelikult ei pea endale sugugi kõikvõimalikku mürki ja keemiat pähe määrima – kõõmast võib lahti saada ka koduste vahenditega! 

Esimene võimalus on kõõma aspiriiniga ravida. Selleks tuleb kaks tabletti pulbriks teha ja lisada need sellisele šampoonikogusele, millega tavaliselt pead pesed. Jäta segu 1-2 minutiks juustesse, loputa ja pese juukseid uuesti tavalise šampooniga. Segu toimib, sest aspiriin sisaldab salitsülaati – seda sisaldavad ka spetsiaalsed kõõmašampoonid.

Kõõma vastu on võimalik võidelda ka looduslike õlidega – need aitavad peanaha niiskustasakaalu paigas hoida – see omakorda takistab kõõma teket. Soojenda kausis kookos-, mandli- või oliiviõli, masseeri see peanahale ja mähi rätik ümber pea ning juuste ja lase sel terve öö mõjuda. Hommikul tuleb pea kindlasti puhtaks pesta.

Kodustest vahenditest aitab edukalt kõõma hävitada ka söögisooda. Selleks tuleb oma tavaline šampoon asendada paariks nädalaks söögisoodaga. Juuste pesemisel hõõru šampooni asemel pähe hoopis söögisoodat. Kindlasti ei tohi loputamist unustada!

Viimane võimalus on kasutada sidrunimahla. Selleks tuleb mahl juustesse masseerida, lasta sel 15-20 minutit seista ja seejärel juuksed loputada. Seda tuleb korrata iga päev, nii kaua kui oled kõõmast vabanenud.

huffingtonpost.com