IGAVENE NOORUS?! Kuidas teatud inimestel see õnnestub?

5 kommentaari
IGAVENE NOORUS?! Kuidas teatud inimestel see õnnestub?

Iga naise unistuseks on säilida võimalikult kaua noore ja kaunina, ent tavaliselt hakatakse sellele soovile suuremat tähtsust omistama siis, kui esimesed kortsud ning hallid juuksekarvad end ilmutavad. Selleks et ühel päeval mitte ehmatuse osaliseks langeda, on vaja alustada juba varakult. 

Miks on nii, et mõni vananeb kiiresti, teine on aga kõrge eani nooruslik? Suur osakaal langeb küll geenidele, kuid vahest ehk veel suurem osakaal sellele, milline on meie elustiil ja ilurutiinid. Lihtne on uskuda, et keegi teine teeb meie eest kõik ära. Tänapäeval, mil ilukirurgia on arenenud sinnamaale, et vähese vaevaga võib kasvõi üleöö viis aastat nooremaks muutuda, tundub ahvatlevana sellest võimalusest kinni haarata. Paljude jaoks on see kahtlemata üks eelistatuimatest viisidest säilida noore ja kaunina. Kas see aga on tegelik noorus, päris ilu? Väga palju sõltub sellest, millesse uskuda, mida väärtustada ja ilusaks pidada. Üks on aga kindel – see, mis on silmale nähtamatu, paistab kõige enam silma ehk teisisõnu – emotsioonid ja ellusuhtumine kujundavad meie välimust rohkem, kui oskame arvata. Seetõttu võiks ehk kõige esimene samm, mida igavese nooruse suunas astuda, olla suunatud just sisemise harmoonia loomisele. 

Kas seerum, kreem või hoopis mõlemad? Millised on kosmeetikatoodete tähtsaimad vananemisvastased koostisosad? Milliseid looduslikke antioksüdante süüa? 

Lugu jätkub ajakirjas Buduaar kevad 2016.