ILUANKEET: Inga Lunge

Punane huulepulk, krussis või siniseks värvitud juuksed – kui sinul on hea ja mõnus, siis just see ongi sellel hetkel see kõige õigem,” ütleb näitlejanna Inga Lunge (35), kelle sõnul on ilu eelkõige harmoonia ja endaga rahulolemise kunst.

Punane huulepulk, krussis või siniseks värvitud juuksed – kui sinul on hea ja mõnus, siis just see ongi sellel hetkel see kõige õigem,” ütleb näitlejanna Inga Lunge (35), kelle sõnul on ilu eelkõige harmoonia ja endaga rahulolemise kunst.

Milline on parim ilunõuanne, mis sulle kunagi antud on?

Ilusad inimesed on need, kes on rahul ja rahus sellega, millised nad on, seda üleliia tähtsustamata. Selle tähelepaneku on andnud maailm ja elu ise.

Oled tööd teinud mitmete oma ala proffidega, milliseid (ilu)nõuandeid oled neilt kuulnud või õppinud?

Ikka neid aegumatuid – lasta näonahal puhata, kui ei tööta, ja meigivabalt olla; magada piisavalt, juua vett.

Näitlejana tuleb sul kanda palju grimmi ja kindlasti eksperimenteeritakse ka juustega palju. Kuidas sa vabal ajal oma välimusel sellest n-ö taastuda lased?

Näonahk väsib tööd tehes päris korralikult, ilmselt siit ka põhjus, miks ma tööst vabal ajal meigiga ei liialda.

Kui palju sa end igapäevaselt meigid? Kas üldse?

Igapäevaselt meigin ennast ääretult vähe, aga kui päev seda nõuab, siis kasutan puuderkreemi ja ripsmetušši.

Millised on need ilutooted, milleta sa hakkama ei saa?

Ma saan suurepäraselt hakkama ka ainult vee ja seebiga. Aga mulle väga meeldivad L’Oreali meigieemaldusvahendid – Micellar Water ja silmameigi eemaldusvahend Gentle Eye Make-Up Remover. Mulle meeldivad ka Shiseido kompaktpuuder, Royal Effemi puuderkreem ja ripsmetušs Amazing, Collistari Maxi Fard põsepuna ja The Body Shopi huulepalsam.

Kuidas sa igapäevaselt oma naha eest hoolt kannad?

Joon vett ja tuletan selle tarbimist endale ikka aeg-ajalt meelde. Püüan korralikult välja magada, nii palju, kui lapsed ja töö seda võimaldavad. Enne magamaminekut kreemitan ja vahel hommikuti ka – Gatineau kreem on praegu öökapil.

Mida sa iial oma välimusega ei teeks ehk mis on sinu ilutabu?

Ei augustaks näopiirkonda.

Kuidas sa oma juuste eest hoolt kannad?

Kasvatasin värvitud osa välja ja lõikasin juuksed mõni aeg tagasi lühemaks. Kuna peale last olid juuksed haprad, siis tundus selline puhkuse andmine oma juustele vajalik. Praegu on juustel nii terve ja mõnus olla, et ma ei taha mõeldagi nende värvimise peale. Muidu ikka nii nagu tavaliselt – šampoon ja palsam. Salermi Thermo-Active spreid on ka väga hea aeg-ajalt juustesse lasta.

Mida tähendab üldse sinu jaoks ilu?

Olen tähele pannud, et inimesed, kes esmapilgul tunduvad väliselt väga kaunid, kaotavad minu silmis oma ilu, kui nende sisemaailm on täis kibestumust ja negatiivsust. Samas need, kes hetkemallide järgi ei oleks ajakirjade esikaanel, muutuvad iga korraga kaunimaks, kui tajun nende sisemist headust ja harmooniat.

Kuidas sa end vormis hoiad?

Lapsed ja töö hoiavad mind piisavalt vormis.

Kas oled pidanud ka dieete?

Iga aasta kevadel piiran kaheks nädalaks oma söömist ja püüan kinni pidada kolmest toidukorrast. Pean end aeg-ajalt ohjeldama, et liiga palju näksima ei kipuks.

Nude või punane huulepulk?

Pidupäeval punane ja igapäevaselt rahulikum toon.

Kes on sinu iluiidolid, milliseid naisi sa imetled?

Ma imetlen tugevaid naisi, kes suudavad oma tegevusega maailma paremaks muuta. Ilma igasuguse liialduseta – need naised paistavadki minu jaoks imekaunid.

Milline on sinu signatuurparfüüm või hetke lemmik?

Juba päris kaua on minu lemmikuks olnud Gucci Guilty.

Kauneim kompliment, mille oled saanud?

Viimane eriti tore ja meeldejääv oli Soomes. Olime mai alguses meestega kalastamas. Viiendal või kuuendal päeval avati meie ööbimispaiga läheduses sadamabaar. Otsustasime sinna sööma minna. Läksin oma tuppa, panin jalga teksad ja kammisin juuksed hobusesabasse. Kui uuesti trepist alla jõudsin, tegid mehed tunnustavalt: „Oooo!”. Minu jaoks on suurim kompliment see, kui keegi hindab mind sellisena, nagu ma olen. Hindamatud on need hetked, kui täiesti suvalises olukorras mu oma mees mind armastusega vaatab.

Millal tunned / oled tundunud end kõige ilusamana?

See on lihtne küsimus. Inimene on vaieldamatult kõige ilusam, kui ta on armunud. Ja seda olenemata vanusest või meigikogusest.

Kas meenub ka mõni eriti hullumeelne või lausa hirmutav meik või soeng , mis sulle on tehtud?

Olin siis ülikooliaja alguses, kui mul tuli ühe firma jõulupidu juhtida. Läksin Tallinnas ühe suvalise juuksuri juurde ja palusin endale soeng teha. Juuksuri käekiri oli vastavalt tema aktsendile slaavipärane. Peab mainima, et algus oli isegi lootusrikas, aga lõppviimistlus läks ikka totaalselt käest ära. Kui mul juba aukartustäratav torn peas püsti oli, arvutasin peas kiiresti, kas jõuan kodust läbi ja pea pestud. Aga torniga asi ei piirdunud. Juuksur teatas: „Veel ei ole kõik. Nüüd natuke lisame sära ka!”. Ja sealt see tuli – tohutu kogus sätendavat lakki. Ma ei ole nii kiiresti vist kunagi hiljem juuksurist taksoga koju jõudnud, pead pesnud, juukseid krunni sättinud ja peole jõudnud. Katsetused juuksurite osas ei ole vist päris minu jaoks.

Kuidas sa puhkad?

Ma puhkan siis, kui saan tegeleda millegagi, mis mu mõtted tööst totaalselt eemale viib. Üheks selliseks tegevuseks on kalastamine.

Inga Lunge iluretsept:

*Püüa nii palju kui võimalik vältida negatiivseid mõtteid.

*Võta päevas paar korda aeg maha, ütle endale „Stopp!” ja naudi seda, mis su ümber on.

*Ära oota, et saabuks sobiv hetk ilusa kleidi kandmiseks – kanna seda esimesel võimalusel.

*Võta iseendast maksimum – elame vaid korra. Kui tunned end kõige paremini just mingis konkreetses kaalus või füüsilises vormis, siis püüdle selle poole. Rõõm ja rahulolu iseenda üle on seda pingutust igati väärt! See, kes on rahul iseendaga, on ka teistele parem kaaslane.

*Mis iganes su enesetunnet parandab – punane huulepulk, krussis või siniseks värvitud juuksed – kui sinul on hea ja mõnus, siis see just ongi sellel hetkel see kõige õigem iluretsept!

 

 

Tekst: Triin Tisler

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar, sügis 2016